Buitenlandse vader krijgt voorsprong NU KOPEN, 2009 BETALEN! SONKE 1 O Zaterdag 10 november 2007 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Atheïsme 12 Een indringende oproep. Bid voor Dominee Hendrikse. Opdat hij van een God-loochenaar een God-lover mag worden. Zou voor de Heere iets te wonderlijk zijn? Zijn Naam zou er door geprezen worden. En dominee Hendrikse zou hopelijk een nieuw boek schrijven met als titel; Er is een God die leeft, die aan mijn ziel het leven geeft. M. van Belzen Gerstakker 7, Arnemuiden Verkeer Interessant stukje! Agressie in het verkeer kan natuurlijk niet, ieder een maakt fouten (09-11). Als je dan iemand voorrang geeft op een zebra, waar die persoon recht op heeft, en er volgt een buiging, is dat leuk. Ergernis is echter wel dik wijls op z'n plaats. Neem nu onze Duitse toeristen. Ze stoppen onge veer voor elke fietser, ook als deze geen voorrang hebben. Soms ge vaarlijk want, men rekent er niet op dat er geremd wordt voor fiet sers die gewoon behoren te wach ten. Het zou prettig zijn als in pro motie folders aan deze mensen duidelijk gemaakt wordt dat dit in Nederland niet de regel is. We zijn dan van een zeer onwenselijke, ge vaarlijke situatie af. Johan Izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke Vlissingen 4 Als je als burgemeester problemen binnen je gemeente niet kunt op lossen en fout na fout maakt, dan kom je niet over als een sterke per soonlijkheid. Nu spant mevrouw Van Dok helemaal de kroon door nadat het hele spul uit louter frus tratie en bureaucratie naar huis is gegaan omdat het vertrouwen in hen is opgezegd te doen alsof haar neus bloedt. Mevr. Peijs moet haar vege lijf redden, want daarheen gaan we dan met hangende poot jes. Ook in de Vlissingse burge meester was het vertrouwen opge zegd. Maar nee, we rekken het nog een beetje en wachten of mevr. Peijs nog wat kan lijmen. Als me vr. Peijs kans ziet om u op deze duur betaalde stoel te houden, is het droevig gesteld met onze be stuurders. Marcel Vis Prinsenlaan 61, Middelburg TE CAST Jacques Smits is voorzitter van de Stichting Kinderontvoering. door Jacques Smits Worstel en blijf boven. Ouders die in aanra king komen met de Centrale Autoriteit van het minis terie van Justitie, moeten dit Zeeuwse motto in praktijk breng en. Door de jaren heen heeft de Stichting Kinderontvoering meni ge kwestie mogen uitvechten met dit overheidsorgaan. Na al deze procedures zijn de stichting en veel ouders het over één ding eens, het Haags Kinderontvoering Verdrag (HKOV) is een draak. In de PZC van donderdag 8 no vember geven Rob van Altena en Wim Orbons klakkeloos hun oor deel over de toepassing van het verdrag. Dit naar aanleiding van de kwestie Beau. Zij signaleren on gelijkheid in de behandeling van vaders en moeders. En ze halen nogal wat dingen door elkaar, zo als het omgangs(on)recht - een specifiek binnenlands probleem - en internationale kinderontvoe ring. In Nederland verblijven meerdere Nederlandse moeders die vanuit het buitenland met hun kind(eren) naar Nederland zijn ge vlucht om te ontkomen aan de geestelijke en lichamelijke mishan deling door hun (ex)echtgenoot. Niet alleen vaders met een Arabi sche afkomst, maar ook uit Italië, Spanje, Amerika, Canada en Au stralië. Deze moeders zochten hun veiligheid bij familie in hun 'ver trouwde' Nederland, in de hoop dat ons rechtssysteem hen zouden bijstaan. Het tegendeel is waar. De Centrale Autoriteit van Justitie doet te weinig aan waarheidsvin ding en neemt rapporten en versla gen uit het buitenland voor waar heid aan en brengt ze in de gerech telijke procedure. Ook komt het voor dat justitie buitenlandse uit spraken en omgangsregelingen die gunstig zijn voor de Nederlandse ouder negeert, waardoor de rech ter op het verkeerde been wordt gezet en de zaak keert ten gunste van de buitenlandse ouder. Dat kinderen vaak zelfbij de rechter in brengen dat zij niet meer terug wil- 'Als zo'n kind dan terug moet naar de vader valt het vaak in een zwart gat' len schijnt er niet toe te doen. Dit soort 'kinderontvoeringen' kent een min of meer vast pa troon. Moeder en kind(eren) zit ten nog niet in het vliegtuig of de vader doet aangifte van ontvoe ring en start een procedure. In te genstelling tot Nederland wordt de moeder niet gedagvaard dus heeft zij geen weet van enige zit ting in het buitenland. Zij kan zich dus niet verdedigen. Dit verschijn sel wordt 'motion without notice' genoemd. In deze gevallen wordt het gezag aan de vader toegewe zen. Dit zou echter geen invloed mogen hebben op de gerechtelijke procedure in Nederland. Als zo'n kind dan terug moet naar de vader, valt het vaak in een diep gat. Vaak wordt het contact met de moeder tegengewerkt. Zo wordt het kind geestelijk mishan deld en gaat het als 'natuurlijk' ge volg het PAS-syndroom (ouderver- stotingsyndroom) tegen de moe der ontwikkelen. Bij zo'n terugkeer belooft de Cen trale Autoriteit gouden bergen over de omgangsregeling. Daarvan komt meestal weinig terecht. Want als de vader aangifte van ont voering doet, loopt de moeder gro te kans om bij aankomst gearres teerd te worden. Vaak volgt dan de tentie en uitzetting. Zo heeft de buitenlandse vader zijn 'zaakjes' waterdicht geregeld op basis van een 'motion without notice' die klakkeloos door ons ministerie van Justitie wordt geaccepteerd. mutmummMm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10