Paddenstoelen op het Willibrorduspad De wandeling l Prist v35 PZC Zaterdag 10 november 2007 Wandelaars op het Willibrorduspad, in de buurt van paleis Soestdijk. Het pad, in juni geopend, voert over 225 kilometer vanaf Alkmaar richting Utrecht. u Soest en Soestdijk. De sloten zijn net geschoond en in het drab op de oevers steken de lichtblauwe vergeet-mij-nietjes helder af! Een rechtopstaande stok lijkt door de weiden te schuiven. Het is een mast op een bootje in de Eem, die we steeds dichtbij weten maar niet zien. Onder rieten daken ligt aan een zijarm van het riviertje een kleine nederzetting. De kaart wijst uit dat het Grote Melm is. Een hoe ve maakt reclame met www.lam- metjeskijken.nl, maar daarvoor is het niet het ware seizoen. In het Baarnse Bosch gaan we door een brede, rechte laan (ach ter ons de gedenknaald voor de Slag bij Waterloo) op het paleis Soestdijk aan. Thans een trekpleis ter voor bejaarde uitstapjesmakers. Dan naar de Hoge Vuursche. In het bos verzamelt een echtpaar dennenschors. „Wat gaat u daar mee doen?", vraagt een oudere da me die op een boomstam zit. „Een kerststal maken", antwoordt de vrouw. „Zagen we bij Intratuin, heel duur. We maakten er een fo to van en die maken we na." Mijn verloofde zie ik ver achter mij knielen op de koude bos grond, het paddenstoelenboekje opengeslagen. „Het is moeilijker itbundig schijnt de zon over de weidse Eempolder en in de verte op de kerkto rens van Amersfoort, dan met bloemen, die paddenstoe len veranderen zo gauw van vorm en kleur." Bij ondergaande zon lopen we over een grote, stille heide naar de televisietoren in het Mediapark en missen op station Hilversum- Noord net de trein. Op het perron verkoopt een Turk koffie en 'zoete zaken'. KJ Baarn-Hilversum-Noord (15-25 km) Routebeschrijving: Het traject verbindt Amersfoort NS met Hilversum Noord NS en staat in Willebrorduswandelpad, uitgave NWB. Blauwgele te kens wijzen de weg, maar de bewegwijzering vertoont hiaten en de wan delaar heeft de beschrijving er dus bij nodig. Ook daarin vonden wij enke le fouten, houd dus via de kaarten (die zijn puik) in het boekje bij waar u bent. De NWB (Nederlandse Wandelsport Bond) is een van de instanties in Ne derland die langeafstandswandelroutes ontwerpen. Het Willibrorduspad, in juni geopend, voert over 225 kilometer vanaf Alkmaar langs de Willi- brordusput in Heiloo, via Haarlem, onder Amsterdam door, en door Amersfoort naar het standbeeld van de heilige Willibrordus te Utrecht v.v. (plus zes lange rondwandelingen). Het is gemakkelijk op te knippen in tal van dagwandelingen. Openbaar vervoer onderweg: De route is 25,5 kilometer lang, maar een voudig te bekorten met behulp van openbaar vervoer: u komt dichtbij Baarn NS, later langs de frequent bediende bushaltes Heidebloem (na 18 km, u mist dan de hei) en Sint Janskerkhof (na 22 km). Wie niet door woonwijken wil wandelen, neemt in Amersfoort stadsbus 1 naar de Pla taanstraat en begint daar (scheelt 2 km). Wie niet over verharde wegen door polders wil wandelen, begint op Baarn NS, dan is de afstand 15 km. Horeca onderweg: Snackbar bij spoorwegovergang te Baarn, uitspanning De Sailor (na 18 km), theehuis 't Bluk op de Larense heide (na 20 km), ca fé-restaurant La Place bij Sint Janskerkhof (na 22 km). Honden: Zijn welkom, mits hier en daar aangelijnd. Wie in eigen land wandelt, komt vaak nauwelijks iemand tegen, ook niet in drukke gebieden. Het lijkt wel of de Nederlanders allemaal liever fietsen. Niet John Jansen van Galen: hij loopt liever. Vandaag: over het Willibrorduspad. door John Jansen van Galen foto Cor Leenhouts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 109