Buitenland Maffioso moet zijn vrouw eren, niet gokken of liegen Gratis DVD-pakket bij internet van Het Net SI 95 Seselj'Maak mijn ideologie onsterfelijk' Spanje vreest Roemenen uit Italië De voordelen van Het Net: few!!» Helikoptercrash Wetenschappers in Tokio creëren muis zonder angst voor katten Gewoon Het Net 8 j Vrijdag 9 november 2007 PZC Maffiabaas stelde tien geboden op voor leden van Cosa Nostra. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Hoe word je een goede maffioso? Door het voorbeeld te volgen van de grote bazen. Maar nu steeds meer van die bazen zijn opgepakt, heeft Cosa Nostra een handleiding opgesteld, een soort tien geboden voor de 'perfecte maffioso'. Toen de politie van Palermo eer der deze week Salvatore Lo Piccolo (65), diens zoon en nog twee grote maffialeiders arresteerde, stuitte zij op een groot aantal kleine opge rolde briefjes, de 'pizzini'. Zij vor men een archaïsch maar efficiënt communicatiemiddel voor maffia bazen, die niets en niemand ver trouwen en weten dat de politie beschikt over steeds geavanceerd ere detectietechnologie. De pizzini bevatten een schat aan informatie. Een eerste analyse heeft de namen opgeleverd van meelopers en slachtoffers van Co sa Nostra, maar ook een overzicht van de 27 maffiafamilies van Paler mo. Het opvallendste is dat er geen klinkende namen meer zijn. De grote bazen zitten vast en nieu we kleine baasjes proberen hun kleine territorium te regeren. Lo Piccolo, die zelf eigenlijk een klein baasje was en zich wist op te werken in de schaduw van de gro te leiders van de Corleonesi-clan, Toto Riina en Bernardo Provenza- no, voorzag grote problemen. En 'Wie geen morele waarden kent, mag geen deel uitmaken van Cosa Nostra' terecht. Zonder onderling respect en overleg van de bazen in wat doorgaans de Commissie wordt ge noemd, zullen maffiaoorlogen uit breken en zal Cosa Nostra veel macht verliezen. Lo Piccolo besloot de Tien Gebo den op re stellen voor de 'goede maffioso'. Algemene leidraad: 'Wie geen morele waarden kent, mag geen deel uitmaken van Cosa BenZeker De spaarrente van Nederland? vergelijkt en helpt u op weg! BARCELONA - Spanje heeft veront rust gereageerd op Italiaanse wetge ving, die het mogelijk maakt Roe meense zigeuners het land uit te zetten als zij een bedreiging vor men voor de veiligheid. Duizen den Roemenen zouden op het punt staan naar Spanje te vertrek ken voordat zij worden uitgewe zen. De organisatie van Oost-Euro- Nu exclusief bij Primafoon: gratis DVD-pakket met 6 topfilms, waaronder Ghost Rider, Baas in eigen bos en Perfect Stranger. Snel en onbeperkt internet Niet vast aan een jaarcontract Tijdelijk met gratis DVD-pakket t.w.v. 100,- Op=Op /u»a„^rnet Nostra'. Dus een maffioso spreekt, in zijn wereld, altijd de waarheid, drinkt en gokt niet, respecteert el ke afspraak en is altijd beschikbaar voor de organisatie, 'ook als de vrouw moet baren'. Cruciaal is ook nooit alleen 'een vriend' te benaderen, maar altijd door een derde persoon te worden geïntroduceerd. Verder mag je na tuurlijk niet stelen (van andere maffiose families) en geen akkoor den sluiten met 'smerissen'. Wie politieagenten of andere ordehand havers in de familie heeft, mag geen lid worden van Cosa Nostra. Normen, waarden en zeden zijn belangrijk in het 'leven'. De echtge note wordt altijd geëerd en je kijkt nooit naar vrouwen van 'andere vrienden'. Beter een prostituee be zoeken dan er een geliefde op na te houden. Prostitutie als investe ring blijft omstreden op Sicilië. De vraag is of de adviezen nog aan komen bij de kleine maffiabazen die zich naar boven aan het vech ten zijn. De Cosa Nostra zou geen leiding meer hebben en de kans op een uiteenvallen van de organi satie is groot. TREVISO - In het noorden van Italië is een Black Hawk-helikopter van het Amerikaanse leger tijdens een trainingsmissie neergestort. Daarbij verloren vijf Amerikanen het leven en raakten zes anderen gewond. De Black Hawk ging neer nabij de stad Treviso. De oorzaak van de crash is nog niet bekend. Het toe stel was opgestegen vanaf de Ameri kaanse militaire basis Aviano. foto Franco Tanel/EPA pese immigranten in Spanje waar schuwt voor een 'massale toe stroom'. „Door de wet zitten er veel criminele elementen tussen en die zullen in Spanje hun activi teiten voortzetten", voorspelt voor zitter Angela Placsintar. Italië nam de maatregel na de moord op een Italiaanse vrouw door een Roemeen. TOKIO - Liefhebbers van de teken filmserie Tom en Jerry zullen zich achter de oren krabben als zij ho ren welke resultaten wetenschap pers van een universiteit in Tokio hebben bereikt met een genetisch gemanipuleerde muis. De onderzoekers in Tokio hebben een muis gecreëerd, die zijn in stinctieve angst voor katten heeft verloren en zich rustig laat besnuf felen door zijn voormalige aartsvij and. De resultaten van het onderzoeks team van Hitoshi Sakano zijn ge publiceerd in het wetenschappe lijk tijdschrift Nature van gisteren. De muizen hebben geen angst voor katten, omdat de dieren door een genetische verandering van het reukzintuig niet langer door de geur van een kat de prikkel krij gen die hen voor het roofdier doen vluchten. De wetenschappers brachten de ge netisch gemanipuleerde muizen in contact met een speciaal uitgeko zen kat. Zij wisten dat de kat de muizen niet zou opeten. Tegen de Britse krant The Indepen dent zei Sakano dat het onderzoek van groot belang is, omdat het dui delijk maakt dat de aangeboren aversie van zoogdieren, inclusief mensen, tegen bepaalde geuren kan worden weggenomen. Servische nationalist vraagt VN-tribunaal om de doodstraf. DEN HAAG - De Servische nationa list Vojislav Seselj heeft de rechters van het Joegoslavië-Tribunaal op geroepen hem de zwaarst mogelij ke straf te geven. „Ik heb lang ge noeg geleefd, maak mijn ideologie onsterfelijk", aldus Seselj, die maxi maal levenslang kan krijgen voor zijn misdaden tegen de menselijk heid en oorlogsmisdaden. De aangeklaagde zei 'trots' te zijn op zijn nationalistische, Servische denkbeelden. Hij dankte het tribu naal gisteren dat hij zijn ideologie vanaf februari 2003, toen hij in voorarrest kwam, heeft kunnen verfijnen. „U heeft mijn morele au toriteit verhoogd." Seselj wordt ervan beticht tijdens de Balkanoorlogen in de jaren ne gentig haattoespraken te hebben gehouden en vrijwilligers van zijn partij, de SRS, naar het front te hebben gestuurd, volgens de aan klagers misdaden tegen de mense- De Servische nationalist Seselj heeft het Joegoslavië-Tribunaal opgeroepen hem de zwaarst mo gelijke strafte geven. Hij staat te recht voor oorlogsmisdaden. lijkheid en oorlogsmisdaden. De Serviër noemde de aanklacht 'bela chelijk' en bestempelde het tribu naal als 'onwettig'. Het tribunaal is in zijn ogen een instrument van de Verenigde Staten om de Ser viërs en Servië te vernietigen. In een urenlange betoog wees Se selj er op dat het begrip haattoe spraken juridisch niet gedefinieerd is. Hij haalde vonnissen uit de VS aan. Volgens hem wijzen die er op dat er pas sprake kan zijn van een haattoespraak als degene die de tekst uitspreekt een vooropgezette bedoeling had aan te zetten tot misdaden, die ook meteen na de toespraak zouden zijn gepleegd. „Daarvoor heeft u geen enkel be wijs", aldus Seselj. Seselj betoogde dat het in al zijn toespraken ging om waarschuwingen. „Ik heb nie mand aangezet tot misdaden. Hoogstens aangespoord de oorlog te winnen." Hij hekelde ook de beschuldiging dat hij deel had uitgemaakt van een 'gemeenschappelijke crimine le organisatie' die tot doel had Kroaten en moslims te verdrijven uit Servische gebieden. Volgens Se selj is het begrip criminele organi satie zo vaag dat op basis daarvan iedereen veroordeeld kan worden d zonder dat individuele schuld vast hoeft te staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8