Goese Poel III straks Toeristenbelasting stijgt SGP/CU op de bres voor de stadvogels Voorlichting in De Fonteyne De Koning doet planten over 'De Piraat' 26 I Vrijdag 9 november 2007 pzc B De huismus (foto) en de gierzwaluw vinden in de stad steeds moeilijker een plek om te nestelen. foto Chiel Jacobusse Simpele aanpassing van dakpan kan mus en zwaluw thuis bieden. door Frank Balkenende goes - Het hoeft niet veel geld te kosten en de huismus en gierzwa luw varen er wel bij. Pak een paar pannen van je dak -wel even wach ten tot de storm is uitgeraasd- en lever die in bij de gemeente, die er vervolgens speciale zwaluwopenin gen in maakc. Zo vindt de stadsvo- gel makkelijker een thuis. De Goese fractie van de SGP/Christenunie breekt er een lans voor. Ze diende gisteren tij dens de begrotingsbehandeling zelfs een motie over in, die brede steun kreeg. Volgens raadslid P. Co- lijn is er hooguit vijfduizend euro mee gemoeid en 'een beetje goede wil en inspanning'. De SGP/CU maakt zich zorgen over het lot van de huismus en de gierzwaluw, vogeltjes die vroeger zeer talrijk waren in de stad, maar inmiddels harde tijden beleven. Hoe dat komt? Door moderne bouw. Huizen hebben tegenwoor dig nauwelijks nog kieren en gaten waarin stadvogels zich kunnen nes telen. Bovendien worden steden Op 02-11-2007 is ten laste van Vinanda Poldervaart, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijf plaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt een beschikking betekend, onder andere betreffende de uitspraak van echt scheiding. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarder kantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen heinkenszand - Voorlichting over gezonde voeding en een bingo. Ou- derensociëteit Heinkenszand biedt donderdag die combinatie in De Fonteyne in Heinkenszand. Aan vang 13.30 uur. Kosten inclusief koffie of drankje met hapje voor le den drie en niet-leden vier euro. en wijken steeds compacter ge bouwd, waardoor openbaar groen verdwijnt. En door tegels en schut tingen veranderen we onze tuinen in steenwoestijnen waardoor vo gels geen eten meer kunnen vin den. Het pannenplan van de SGP/CU, dat al in andere gemeen ten wordt toegepast, kan het tij ke ren. In een dakpan worden een huifje en een gat gemaakt. De ge meente zorgt daarvoor, mensen hoeven alleen langs te komen. De vier fractieleden geven binnen kort het goede voorbeeld door hun daken open te stellen voor de komst van de gierzwaluw. Ook voor oeverzwaluwen moet wat worden gedaan, vindt de fractie. Bij groot, open water - bijvoor beeld bij de aanleg van de nieuwe wijken Mannee en Waterstad - kunnen kunstmatige oeverwan- den worden aangelegd. Het helpt trouwens ook als de gemeente meer groen in de stad aanlegt en met elkaar verbindt, zoals het CDA voorstelt. De SGP/CU hoopt dat veel Goe- senaren hun dakpannen laten aanpassen nu er een regeling komt, waarbij de gemeente de kosten draagt. kwadendamme - Verguld was Aly Wevers van kwekerij Het Groene Weegje bij Kwadendamme, toen Eleonore de Koning uit Oudelan- de haar belde. Of Het Groene Weegje haar complete plantencol- lectie wilde overnemen? Aly We vers hapte direct toe. ,Je krijgt nooit de kans zo'n beroemde plan- tencollectie als van Eleonore over te nemen, met het digitale fotoar chief en fotoalbums." Het Groene Weegje is in siergrassen gespeciali seerd. Eleonore de Koning legde zich toe op de kweek van onder meer papavers en daglelies. De Ou- delandse gaat naar Frankrijk en wilde haar woning met kwekerij verkopen. Dat is niet gelukt. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle Opfrisbeurt verpauperd bedrijventerrein kost ruim anderhalf miljoen. door Frank Balkenende goes - Volgend jaar moet het er echt van komen. Dan wil Goes het wat verpauperde bedrijventerrein Poel III opknappen en bovendien een tweede entree maken via het aangrenzende Poel II. Totale kos ten: 1,6 miljoen euro. Dat gaat de Goese portemonnee iets te boven, dus hoopt de ge meente op een flinke bijdrage van de provincie. Ze heeft een half mil joen euro aangevraagd voor een metamorfose van het kleinste be drijventerrein van Goes. De pro vincie heeft een apart subsidiepot je voor het opfrissen van verouder de bedrijventerreinen. De meeste van twintig onderne mers op Poel III vinden dat ze nu slecht bereikbaar zijn. Je kunt er als klant en leverancier alleen naar toe via de A. Fokkerstraat. In de ochtend- en avondspits is het las tig om het bedrijventerrein te ver laten, omdat iedereen die linksaf wil slaan (de stad uit) er bijna niet tussen kan komen. Rechtsaf slaan gaat gemakkelijker, mits er geen au to voor je staat die linksaf moet, want dan sta je een poosje. Om die reden hebben onderne mers eerder al gepleit voor een tweede entree van Poel III. Dat is mogelijk door een stukje weg te leggen tussen Poel III en Poel II. De gemeente heeft dat idee opge pakt. Het tracé - een doorsteek van zo'n vijftig meter - loopt wel dwars door het pand van Lakfinis- hing Jan Rijn aan de Dirk Dron- kersweg. Het is het noodzakelijk het bedrijf te verplaatsen, zegt Goes wil het rommelige bedrij- venterrein Poel III voor 1,6 mil joen euro opkalefateren. De ge meente hoopt op een bijdrage van de provincie. C. van den Wijngaard, medewer ker van de afdeling economische zaken van de gemeente Goes. „Het bedrijf had al plannen om te inves teren en te groeien, dus het komt niet slecht uit. Er is al een kavel voor Rijn gereserveerd op Poel II." De tweede entree vergt wel de aan leg van een nieuwe overgang over het spoor van de stoomtrein. Voor deel van de geplande doorsteek is dat verkeer van en naar Poel III via de Nansenbaan, die nu wordt aan gelegd, en Poel II kan rijden. Dat scheelt weer wat verkeersdruk op de A. Fokkerstraat, de westelijke in valsweg. Ook is het straks mogelijk om door de Poel II via de rotonde bij McDonald's de A. Fokkerstraat op te gaan. Een veiligere manier dan via de huidige uitrit. De gemeente wil wel twee opstelstroken maken op de kruising met de A. Fokker- straat: voor linksaf en rechtsaf. Verder wijkt de klinkerbestrating voor asfalt en komt er meer groen. De Koenkelpot opent nieuw carnavalsseizoen 'S-heerenhoek - Carnavalsstich- ting De Koenkelpot luidt zondaga vond in 's-Heerenhoek het nieuwe carnavalsseizoen in met allereerst de keuze van het seizoensmotto. Wagenbouwers kunnen dan aan de slag voor de optocht in 's-Hee renhoek die al op 3 februari is. De seizoensstart zondag is vanaf 20.30 uur in café Walk-inn. De film van afgelopen seizoen draait en blaas kapel De Koenkelpotters speelt. Workshop streetdance in Kaj Munk Hansweert hansweert - Kinderen van zeven jaar en ouder kunnen vandaag in dorpshuis Kaj Munk in Hansweert terecht voor een workshop street dance door dansvereniging Scaldis. Streetdance is een mengeling van jazzdance, hiphop en andere stij len. De gratis workshop is van 18.30 tot 19.30 uur. Bij voldoende aanmeldingen beginnen in januari streetdancelessen. Hoogstamfruitbomen beter leren kennen kapelle - Het snoeien van hoog stamfruitbomen, de geschiedenis van die bomen, de rassenkeuze en of er zelfs subsidie voor mogelijk is. Het komt allemaal aan bod in de basiscursus hoogstamfruitbo men voor beginners in het fruit teeltmuseum in Kapelle. De cursus beslaat twee avonden - de eerste is 20 november - en één praktijkdag. Meer info: stichting Landschapsbe heer Zeeland, 0113-230936. Movie Tour gaat weer van start in Borsele heinkenszand - Borselse jongeren kunnen vandaag weer met de Mo vie Tour heen en weer naar bios coop CineCity in Vlissingen. Ver trektijden zijn: 's-Gravenpolder, 17.45 uur; Ovezande, 17.55 uur; 's-Heerenhoek, 18,05 uur; Hein kenszand, 18.15 uur; Lewedorp, 18.25 uur. De Movie Tour, elke tweede vrijdag van de maand, kost tien euro voor bus en film. Inzamelactie versierde school-schoenendozen goes - Schoenendozen vullen met schoolspullen en speelgoed én ook nog aardig versieren. Op veel Beve- landse scholen gebeurt dat deze weken. De dozen zijn voor arme kinderen in Afrika, Oost-Europa en Azië. Edukans Schoenmaatjes (vroeger Operatie Schoenendoos) heeft in Goes een inzamelpunt aan de Braillestraat 7. Die is open op woensdag 14 en woensdag 21 november van 9.00 tot 18.00 uur. Burgemeester Nuis in het zonnetje gezet - sint-maartensdijk - De gemeen- teraad en het college hebben bur gemeester Nuis van Tholen giste ren aan het eind van de raadsverga dering in het zonnetje gezet, om dat hij veertig jaar in dienst is bij de overheid. Er waren toespraken en cadeaus. De verraste burgemees ter trad op de kop af veertig jaar ge leden in dienst bij het landmacht. In 2000 werd hij burgemeester. Noord-Bevelands tarief stijgt met vijf cent naar negentig cent. door Luc Oggel wissenkerke - Vakantiegangers be talen in 2009 op Noord-Beveland 90 cent toeristenbelasting per over nachting, een stijging van vijf cent ten opzichte van komend jaar. Dat heeft de raad gisteren besloten. Ook met het nieuwe tarief blijft Noord-Beveland een van de goed koopste van de Zeeuwse kustge- meenten die toeristenbelasting hef fen. Om ondernemers tijdig duide lijkheid te kunnen geven, stelt Noord-Beveland als enige het ta rief steeds twee jaar vooruit vast. Om die reden stond de toeristen belasting gisteren tijdens de behan deling van de begroting 2008 als apart punt op de agenda. De hef fing kwam desalniettemin wel te rug in de algemene beschouwin gen van de fracties. De PvdA en het CDA wilden de toeristentaks aanvankelijk alleen trendmatig laten stijgen, met twee cent. SGP en WD waren voor 90 cent. Noord-Bevelands Belang (NBB) diende een voorstel in om het tarief voor 2009 naar 93 cent op te trekken. De 100.000 euro die daar extra mee wordt binnenge- Vakantiegangers op Noord-Beve- land betalen in 2009 negentig cent toeristenbelasting. Een stij ging van vijf cent per overnachti- ging ten opzichte van 2008. haald, kan volgens NBB worden in gezet voor de ontwikkeling van een nieuwe toeristische infrastruc tuur. Het amendement haalde het niet, maar over de insteek waren alle fracties het wel eens. Door verschillende partijen werd geïnformeerd naar de stand van za ken rond het project Groen-Blau- we Slinger, dat tot doel heeft land bouw en toerisme te combineren en waar ook een deel van de toeris tenbelasting voor is geoormerkt. Het loopt al tweeënhalf jaar, maar er is nog niks concreet, constateer de de PvdA. Wethouder P. de Put ter deelde mee dat de haalbaar heid afhangt van de rapportages van de werkgroepen. Die presente ren hun bevindingen op 26 novem ber.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66