Zeeland PZC Raad pal achter ziekenhuis 10 Geen samenwerking BEVELANDEN-THOLEN 25 39 Stratenmakers stuiten op graven u heeft nog maar tot morgenmiddag 13.00 uur een Staatslot te kopen! Fietsen staan nog in de doos Niet naar links Alleen kunst ontsnapt aan de slopershamer Boekenprijs vergelijkt nu appels met appels en peren met peren Zeeuws bietenareaal wordt komende jaren drastisch kleiner Vrijdag 9 november 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Goese fracties leggen noodzaak van afslag A58 in motie vast. door Frank Balkenende goes - De voltallige gemeenteraad van Goes dringt nog eens expliciet aan op de aanleg van een afslag op de A58 in Goes-Zuid. Die is niet van alleen van belang voor een goede doorstroming van het ver keer, onder meer naar bedrijven terrein Poel n, maar ook voor het behoud van het Oosterscheldezie- kenhuis voor Goes. De raadsfracties steunden een mo tie van het CDA hierover. Momen teel woedt in Zeeland de discussie of en waar er een hoogwaardig zie kenhuis moet komen. De raad hoopt dat in Goes hét zie kenhuis voor Zeeland verrijst. Ver trek van het Oosterscheldezieken- huis zou desastreus zijn, denken ze. Het ziekenhuis is de grootste werkgever in Goes. Op Walcheren is een tegenbewe ging op gang gekomen, die wil voorkomen dat die regio zonder ziekenhuis komt te zitten. Voor de Goese fracties is het duide lijk dat met de komst van een af slag op de A58 vlakbij het zieken huis, de kaarten voor Goes een stuk gunstiger liggen, temeer om dat de directies van beide zieken huizen boven de Westerschelde hebben aangegeven bijna alle spe cialismen te willen onderbrengen in Goes. De specialisten in Vlissin- gen voelen daar niets voor. De fracties schroefden gisteren tij dens behandeling van de begro ting voor 2008 de lasten voor bur- De Goese gemeenteraad spreekt zich in een motie uit voor de noodzaak van een aansluiting op de A58 in Goes-Zuid, nodig voor behoud van het ziekenhuis. gers een stukje naar beneden. Una niem maakte de raad een stijging van de afvalstoffenheffing met ze ven procent ongedaan. Dat wordt twee procent. Ook behouden minderhedenorga nisaties nog even hun subsidies. Het college wilde die - 25.000 euro - wegbezuinigen. Een motie van CDA en SGP/CU kreeg brede steun, ook van de WD, omdat het geld straks wordt gebruikt voor nieuw integratiebeleid. Als enige was de WD tegen de in voering van reclamebelasting om de helft van de opfrisbeurt van de binnenstad te bekostigen. GOES - Bij het weghalen van de be strating aan de Singelstraat zijn stratenmakers gestuit op enkele skeletten, funderingsrestanten van bebouwing en de voormalige kerk hofmuur. De herinrichting van de Singel- en Zusterstraat is daardoor met ruim een week vertraagd. Archeologen doen tot en met dinsdag onder zoek naar de voormalige begraaf plaats, mogelijk uit de zestiende of zeventiende eeuw. Tot nu toe zijn circa twintig graven blootgelegd, waaronder een aantal baby- en kindergraven. De werkzaamheden worden woensdag hervat. pagina 27: 'wanneer is het af?' trekking november jackpot 5 miljoen Staatsloterij GOES - De gemeenten Noord-Beve land, Reimerswaal en Schou- wen-Duiveland zien geen heil in samenwerking met het water schap Zeeuwse Eilanden op het ge bied van het innen van belastin gen en uitvoering van de wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ). Vorig jaar besloten de gemeenten en het waterschap te onderzoeken of er voordeel zit in het gezamen lijk heffen en innen van belastin gen. Het antwoord voor de drie ge meenten is 'nee'. De investeringen en rompslomp zijn groot en de winst is marginaal. De drie Walcherse gemeenten en het schap beraden zich nog of het zin heeft een vervolgonderzoek te doen. Goes, Borsele, Kapelle en Tholen deden niet mee. Zij hebben een onderling samenwerkingsverband. poortvliet - Cees van den Berg uit Poortvliet weet het zo onder hand niet meer. Hij leurt al bijna een jaar met zijn verzameling an tieke fietsen, maar ze staan nog al tijd in dozen bij hem thuis. „Dat is gewoon doodzonde." De 25 oude fietsen stonden tot be gin dit jaar in museum De Mee- stoof in Sint-Annaland. De inwo ner van Poortvliet en zijn maat Si mon Groen hebben daar twee jaar mogen exposeren, maar moesten plaats maken voor een andere ten toonstelling. Bijna een jaar later heeft Van den Berg nog geen nieu we locatie gevonden. Hij heeft het liefst een onderkomen op Tholen en dan nog van enige omvang ook, want hij en zijn kompaan hebben in totaal zo'n zestig twee- wielers en ander materiaal, waar mee ze de hele geschiedenis van de fiets kunnen laten zien. De 63-jarige Zeeuw hoopt dat de gemeente nog iets voor hem kan doen. Hij noemt de Timpahal in Tholen. „Als die nou nog een paar jaar blijft staan, mag ik daar mis schien in." Voor een kortere perio de doet Van den Berg het overi gens niet. „Het inrichten van zo'n tentoonstelling kost heel veel tijd. Dat doe ik niet voor één seizoen." Tip? redactie@pzcnl Oneliners. In Amerika wordt de argeloze toehoorder ermee om de oren geslagen. Maar ook in ons koude kikkerlandje kunnen we er wat van. Op Schouwen- Duiveland is het de WD-fractie die enige oneliners lanceert in haar algemene beschouwingen op de gemeentebegroting. Die vertaalt het begrotingsmotto 'uit de lengte of uit de breedte' als: 'als het niet linksom kan, dan moet het maar rechtsom'. Uiter aard verloochent de WD de libe rale beginselen niet en kiest voor rechtsom. Sterker nog: 'De WD staat met beide benen in de maatschappij en kijkt niet te veel naar links'. Hopelijk kijken ze dan wel uit bij het oversteken SINT-MAARTENSDIJK - Nog een paar maanden en er is vrijwel niets meer dat herinnert aan de jaren lange aanwezigheid van het Markiezaat College in Sint-Maartensdijk. De slopers van Sagro uit 's-Heerenhoek zijn deze week begonnen met het neerhalen van de voormalige schoolgebouwen, een klus die in januari moet worden afgerond. Het pand staat leeg sinds de school - die nu Wes terpoort College heet - eerder dit jaar naar Tho- len-stad verhuisde. Alleen het glasappliqué van Lex Horn en de muurschildering van Peter Alma worden gered van de slopershamer. Het is de be doeling beide kunstwerken op termijn onder te brengen in de nieuwbouw van gemeenschapscen trum Haestinge. De muurschildering is overigens nog niet uit het gebouw verwijderd. Dat gebeurt vermoedelijk in december. Het bedrijf Artconser- vation restaureert het daarna, zodat de inwoners van de Smalstad nog jaren kunnen genieten van dat hele kleine beetje wat nog herinnert aan het Markiezaat College. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65