'Het blijft wel even slikken' Breuk met traditie oudjaar Fietsen staan nog in de doos Fotograaf zoekt hoogwater foto's voor een goed lichtadvies WSÊSÊÊÈ Buffetten Kerstdiners DECEMBER: SPECTACULAIRE FEESTMAAND BIJ AMADORE (grondcQ/fé 3339 Stefano s Jersey ZATtOn Ameville Maandmenu November 3-gangen menu 23,50 De Vrijburgers zijn verknocht aan hun stekkie. foto Marijke Folkertsma Bewoners De Vrijburg zien op tegen tijdelijke verhuizing naar Valetta. door Piet «leemans ZIERIKZEE - Serviceflat De Vrijburg aan het Vrije in Zierikzee krijgt een ingrijpende opknapbeurt. Tij dens de naar schatting een jaar du rende verbouwing worden de be woners ondergebracht in het nu in aanbouw zijnde appartementen complex Valetta. Voor de bewoners van De Vrij burg is het vooruitzicht op een ver huizing even slikken, volgens A. van der Made. Hij heeft het in De Vrijburg uitstekend naar zijn zin en hij ziet er tegenop de serviceflat -ook al is het tijdelijk- te verlaten. Andere bewoners knikken instem mend. Stuk voor stuk zeggen ze verknocht te zijn aan hun huidige stekkie. Op loopafstand van het historisch hart van Zierikzee én een supermarkt. Bewoner P. Boot: „Dat was voor mij destijds ook een belangrijke re den om voor De Vrijburg te kie zen. Wat ligging betreft is De Vrij burg echt uniek." Van der Made vult aan: „Het hakt er voor ons BURCH-HAAMSTEDE - Docent na tuurfotografie Jan Midavaine roept mensen op een foto te maken van het hoge water dat, volgens de ver wachting, ook vandaag nog de Zeeuwse kust zal teisteren. Deze foto's worden vrijdag 16 november gepresenteerd, aansluitend op de lezing van oud-leraar aardrijkskun de Frans Beekman in bibilotheek echt diep in. Rationeel zeg ik, pri ma dat het gebeurt. Emotioneel heb ik er moeite mee hier weg te moeten." Bewoonster C. van der Vet: „Ik zou ook liefst maar één keer veranderen, maar het is ge woon niet anders." Over de kwaliteiten van Valetta aan de De Jongestraat in buiten wijk Malta is weinig twijfel. Dat zit wel goed, wordt verondersteld. Boot: „Maar de afstand tot de stad is wel een handicap." De bewo- 'Als ze iets beloven, komen ze doorgaans die belofte ook na' ners zijn het er over eens dat zij die na de verbouwing weer terug keren naar De Vrijburg - in Valetta blijven mag ook - wel een mooier appartement terugkrijgen. Het ver trouwen in Zeeuwland blijkt groot. Van der Made: „Als ze iets beloven, komen ze doorgaans die belofte ook na." Mevrouw Van der Vet: „Ik hoop alleen wel dat het al lemaal volgens schema verloopt en niet langer duurt." Boot: „Want het blijft wel even slikken." De Schutse in Burgh-Haamstede. Beekman praat dan over de in houd van zijn eerder dit jaar ver schenen boek over duinvorming en duingebruik op Schouwen-Dui- veland. Midavaine geeft één van de inzenders het boek van Beek man cadeau. Foto's opsturen naar Hogeweg 112, 4328 PM Burgh- Haamstede. Vreugdevuur met oud en nieuw niet langer bij burgemeesterswoning. door Harmen van der Werf 'S-GRAVENPOLDER - Met oud en nieuw moet 's-Gravenpolder met een jarenlange traditie breken. Het stoken van een vreugdevuur bij de oude burgemeesterswoning op de hoek 's-Gravenstraat/Goessestraat- weg/Langeweg mag niet meer. De Egelantierstraat bij jeugdsoos Cha- paron is aangewezen als enige plek voor een vreugdevuur. „Het kon niet meer op die krui sing", aldus voorzitter A. Walhout van de dorpsraad 's-Gravenpolder. „Omwonenden beleefden er al ja ren angstige momenten." Er is met de gemeente Borsele breed overleg gevoerd. Walhout is blij met de ge kozen oplossing, dat er alleen nog mag worden gestookt bij de soos. Staalplaten en zand komen op de stookplaats, tegen schade aan het wegdek. Gebruik van groot materi aal, zoals een caravan, is strict ver boden. Als er elders in 's-Graven polder vuur wordt gestookt, volgt een totaalverbod. Voorzitter C. In- nemee van de jeugdsoos staat er achter, 'als het vreugdevuur maar niet te dicht bij de jeugdsoos komt'. poortvliet - Cees van den Berg uit Poortvliet weet het zo onder hand niet meer. Hij leurt al bijna een jaar met zijn verzameling an tieke fietsen, maar ze staan nog al tijd in dozen bij hem thuis. „Dat is gewoon doodzonde." De 25 oude fietsen stonden tot be gin dit jaar in museum De Mee- stoof in Sint-Annaland. De inwo ner van Poortvliet en zijn maat Si mon Groen hebben daar twee jaar mogen exposeren, maar moesten plaats maken voor een andere ten toonstelling. Bijna een jaar later heeft Van den Berg nog geen nieu we locatie gevonden. Hij heeft het liefst een onderkomen op Tholen en dan nog van enige omvang ook, want hij en zijn kompaan hebben in totaal zo'n zestig twee- wielers en ander materiaal, waar mee ze de hele geschiedenis van de fiets kunnen laten zien. De 63-jarige hoopt dat de gemeente nog iets voor hem kan doen. h. /"3L, Welkom op ons r"""^ nieuwe adres: X\ -L_ Industrieweg 1, Sluis J7l BOGAARD Tel.: 0117-461853 www.bogaardlights.nl WEEKEND Zaterdag 10 en zondag 11 november 2007 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreek uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111- 406111. kletsen proeven drinken slapen lachen eten S PZC Vrijdag 9 november 2007 I 29 Kijk voor informatie over de menu's entertainment en arrangementen o| vwvv.amadorekerst.ni Reserveer snel uw tafel! Vol voi! Vlissingen tel.: 0118-441 441 Goes tel.:0113-230 066 1 441 Vlissingt 0 066 Vlissingen tel.: 0118 - 418 019 Grand Café - Hotel Goes tel.:0113-232 323 E_eamp «OTEL amic» Vlissingen Tel.: 0118 - 410 502 Middelburg tel.: 0118 - 638 456 Vooraf fazantpaté met appel en preiselberen Dan volgen twee hertentournedos op een bedje van zuurkool omringt door een portsaus, stoofpeertjes en aardappelpuree Als afsluiting vanille crème brulée met kaneelijs en slagroom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63