Recron boos op fiscus Niet iedereen weet de weg op wereldwijde web GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... waar anders? 17-30 S PZC Vrijdag 9 november 2007 27 Jacqueline van Burg: „het is toch een soort prinsjesdag. AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381 Twijfel groeit over Innovation Island zierikzee - Binnen de regionale politiek groeit de twijfel over de gunstige effecten van het project Innovation Island. Diverse fracties van de gemeenteraad vroegen zich gisteren tijdens de begrotingsraad hardop af of de ambitieuze plan nen wel kans van slagen hebben. Het betreft een initiatief van 26 bouwondernemers uit heel Zee land voor woningbouw in combi natie met werken en voorzienin gen voor het economisch klimaat. CU: 'Grote detailhandel de ruimte geven' Op de publieke tribune was het akelig leeg. zierikzee - Nog nooit is een internetplatform zo vaak over de tong van de raadsleden gerold als in de afgelopen dagen. De actie van wethou der Roel van der Wekken om op YouTube een filmpje te plaatsen, heeft veel kritiek opgele verd. „Wij wensen geen discussie te voeren via YouTube", zegt Theo de Gelder (GroenLinks). Het filmpje gaat over de kleine scholen. Van der Wekken vindt dat er een discussie gevoerd moet worden over sluiting van kleine scholen. Ze zijn te duur, zegt de wethouder in het film pje. De raadsleden hadden liever gehad dat de wethouder hen persoonlijk had geïnformeerd. Niet iedereen weet de weg op het wereldwijde web. „Voor mij was het al een hele toer om op YouTube te komen" bekent Wim Stouten (LSD). De kwestie loopt met een sisser af „Nu u toegezegd hebt dat er geen discussie komt over de sluiting van de scholen, haalt u dan ook het filmpje van YouTube?" vraagt loost van Felius (Alert!). „Dat filmpje is een persoonlijke aangelegen heid. Ik heb alleen gezegd dat er een discussie gevoerd zou kunnen worden. Op enig moment zal het filmpje wel vernieuwd worden en voor wat dan gezegd wordt sta ik nu nog niet in", zegt Van der Wekken. zierikzee - De fractie van de CU pleit voor een ruimhartiger beleid voor grote detailhandelszaken die zich op het bedrijventerrein aan de Haringvlietstraat in Zierikzee willen vestigen. Fractievoorzitter M. de Pagter drong er gisteren tij dens de begrotingsraad bij wethou der A. Verseput op aan in de nieuw op te stellen visie voor de detailhandel er rekening mee te houden dat er wel degelijk vraag is naar dit soort bedrijven. Generaal pardon voor 62 asielzoekers zierikzee - De generaal pardonre geling voor vluchtelingen heeft 62 asielzoekers op Schouwen-Duive- land een verblijfsvergunning opge leverd. Wethouder G. Houtekamer liet dat gisteren tijdens de begro tingsraad weten in antwoord op een vraag van M. de Pagter (CU). Het college van B en W bespreekt binnenkort de regeling die voor de ze mensen getroffen moet worden pzc 1 roiantquist en stelt de raad daarvan in kennis. Provinciale Staten Provincie Zeeland Schouwen-Duivelandse campings kunnen niet meer investeren. renesse - Voorzitter Ed Troost van Recron, afdeling Schouwen-Duive- land, vreest dat dertig Schouwse kampeerbedrijven last krijgen van een nieuwe belastingmaatregel. De regering heeft de vennootschapsbe lasting verlaagd, maar tegelijkertijd de afschrijving op gebouwen be perkt. Dat mag nog maar tot 50 procent van de woz-waarde. luist die afschrijving is voor veel bedrij ven de manier om bij de bank nieuw geld los te krijgen. Troost: „Via de Nota Kamperen dwingt de overheid kwaliteitsverbetering af. Voor een bedrijf dat een paar mil joen op de plank heeft, is dat geen probleem. Maar bedrijven die dat niet hebben, worden door de nieu we maatregel getroffen." Zestig Schouwse campings moe ten investeren. De helft hiervan kan dat volgens Troost nu niet meer. Recron Nederland gaat hier over praten met de minister. Discussies in de rookkamer. foto's Marijke Folkertsma is.3D De irritatie slaat toe bij wethouder Renden: „Leest u het rapport nog maar eens goed!" 1b00 Ook burgemeester Asselbergs begint het geduld te verliezen: „Met alle respect mijnheer Coomans.. Nog twee geïnteresseerden zitten op de publieke tribune. Wethouder Renden van financiën neemt een slok van zijn borrel. „Dit heb ik wel verdiend."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61