Motie voor 'Zonder vakbond zijn verkeersvrije Gentsestraat Quiz reist rond 'De Piraat' Gewonde bij aanrijding Niet naar links 26 Vrijdag 9 november 2007 pzc Jos de Dijcker (89) uit Hulst is zeventig jaar lid van de bouwbond FNV. Fracties Hulst willen onderzoek draagvlak autovrije zondag. door Sheila van Doorsselaer hulst - Als het aan een meerder heid van de Hulster gemeenteraad ligt, wordt de Gentsestraat voortaan op zondagen afgesloten voor het verkeer en krijgt het win kelend publiek alle ruimte. De fracties Groot Hulst en Alge meen Belang willen burgemeester en wethouders met een motie dwingen op zeer korte termijn het draagvlak te onderzoeken voor het afsluiten van de Gentsestraat op zondagmiddagen. Het college moet daarvoor in ge sprek met ondernemersvereniging Hulst Vestingstad, de wijkraad Hulst Binnenstad, winkeliers in de Gentsestraat en hulpdiensten als de politie en de brandweer. Aan de hand van deze gesprekken moet het college nog voor het eind van het jaar een plan van aan pak presenteren. De PvdA en Progressief Hulst heb ben vooraf al toegezegd de motie, die donderdagavond tijdens de raadsvergadering in stemming wordt gebracht, te steunen. Groot Het Hulster college krijgt de op- dracht het draagvlak te onderzoe ken voor een verkeersvrije Gent sestraat op zondagen. De animo voor de afsluiting lijkt groot. terneuzen - Op drie plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen zijn dit week einde voorrondes van de Hein- eken Popquiz, bedacht door Ter- neuzenaar Ariël Meeusen. Van daag doet de quiz De Zwaan in Philippine aan en morgen The La ne in Oostburg (aanvang beide ke ren 20.00 uur). Zondag is er vanaf 16.00 uur een quiz in De Rijnvaart in Sas van Gent. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle Hulst pleit al jaren voor een ver keersvrije Gentsestraat. De partij nam deze wens zelfs op in haar kiesprogramma in 2002. De Gentsestraat was de afgelopen weken afgesloten voor het verkeer wegens de reconstructie van de winkelstraat. De tijdelijk autovrije Gentsestraat noemden de leden van Algemeen Belang en Groot Hulst een 'prettige ervaring voor gebruikers en ondernemers'. Dat is dan voor het eerst, want een proef in 2003 om de Gentse straat op zondagen autovrij te ma ken, mislukte jammerlijk. De proef was destijds opgezet voor een periode van april tot oktober, maar na slechts twee autovrije zon dagen werd de proef alweer stopge zet. De klaagzang van enkele on dernemers, die beweerden door de afsluiting twintig procent om zet te derven, deed Hulst overstag gaan. De winkeliers dreigden zelfs met een gang naar de rechter als de gemeente 'de slagader van Hulst zou blijven afknijpen'. Wethouder Clen de Kraker (ver keer) zei eerder dat de afsluiting in verband met de reconstructie niet tot klachten heeft geleid van on dernemers. Vandaag is de Gentsestraat weer geopend voor auto's. De officiële feestelijke opening is maandag om 12.00 uur. De motie wordt aan staande donderdagavond inge diend tijdens de raadsvergadering die om 19.30 uur begint. terneuzen - Bij een aanrijding op de kruising Kerkhoflaan-Kenne- dylaan in Terneuzen is gistermor gen rond acht uur een 48-jarige vrouw uit de gemeente Terneuzen gewond geraakt. Zij is met verwon dingen aan het hoofd per ambulan ce overgrbacht naar ZorgSaamzie- kenhuis De Honte. De vrouw werd op het kruispunt aangereden door een auto, die werd bestuurd door een 56-jarige automobilist uit Terneuzen. Die kwam vanuit de richting Kerkhof laan en wilde rechtsaf de Kenne- dylaan oprijden. Hij zag bij deze manoeuvre de vrouw, die juist met haar fiets passeerde, over het hoofd. Oneliners. In Amerika wordt de ar geloze toehoorder ermee om de oren geslagen. Maar ook in ons koude kikkerlandje kunnen we er wat van. Op Schouwen- Duiveland is het de WD-fractie die enige oneliners lanceert in haar algemene beschouwingen op de ge meentebegroting. Die vertaalt het begrotingsmotto 'uit de lengte of door Harold de Puysseleijr hulst - Zonder vakorganisatie die opkomt voor zijn arbeidsrechten zou de werkman nergens zijn. Daar is los de Dijcker (89) uit Hulst van overtuigd. Vanuit de gedachte om als arbei ders samen op te trekken tegen de macht van de werkgevers, sloot De Dijcker zich ruim zeventig jaar geleden aan bij de toenmalige rooms-katholieke Bouwvakkersar beidersbond Sint Jozef „Ik ben eind maart 1934 als tim merman van de ambachtsschool in Hulst gekomen. Toen heb ik me, gestimuleerd door mijn vader, die een echte bondsman was, al aangemeld. Maar in de administra tie bij de bond is van mijn lidmaat schap in die eerste jaren niets be waard gebleven. Zodoende ben ik officieel lid sinds 1 januari 1937", vertelt de geboren Bossenaar, die tot acht jaar geleden in Vogelwaar de woonde. De Dijcker ging na zijn schooltijd aan de slag bij een bouwbedrijf uit Terneuzen en werkte in de jaren die volgden voor heel wat bazen. Slechts een keer heeft hij naar ei gen zeggen via de bond druk moe ten zetten. Hij spreekt dan over de begintijd van zijn loopbaan als tim merman. „De jaren dertig waren geen beste tijd voor de bouw. In die tijd werkte ik voor een baas die geen vakantiebonnen wilde ge ven. Er waren toen genoeg bazen die daar niet aan mee wilden wer ken. Ik dreigde toen bij die baas om er bij de bond werk van te ma ken. Die baas was daar helemaal niet blij mee. 'Zo gauw ik je kan missen, krijg je ontslag', zei hij te gen me." De Dijcker trok zich van dat dreigement niets aan, schakel de toch de vakbond in en kreeg zo de vakantiebonnen waar hij recht op had. Hij gebruikt de anekdote als voor beeld om het belang van de vakor ganisatie te onderstrepen. In de 'Maar voor mij is het lidmaatschap van de bond iets voor het leven' tijd waar De Dijcker over spreekt, werkten de bouwvakkers 48 uur in de week, ook op zaterdag, tot 13.00 uur. Ze hadden recht op één week vakantie en moesten vrije tijd tijdens feestdagen zoals Kerst mis kopen met vakantiebonnen. Een groot deel van zijn leven in de bouw werkte De Dijcker voor een groot aannemersbedrijf uit Lim burg. Hij kwam daar in dienst bij de bouw van het Liduinazieken- huis in Hulst en werkte er alles bij elkaar vijfentwintig jaar als voor man van de timmerlieden en later ook als uitvoerder. Dat bedrijf was gespecialiseerd in grote projecten, aaflSS v Lidmaatschapskaart van de vakbond, speld en getuigschrift van de ambacht school uit 1934 van Jos de Dijcker. Tip? redactie@pzc.nl uit de breedte' in: 'als het niet links om kan, dan moet het maar rechts om'. Uiteraard verloochent de WD de liberale beginselen niet en kiest voor rechtsom. Sterker nog: 'De WD staat met beide benen in de maatschappij en kijkt niet te veel naar links'. Hopelijk kijken ze dan wel uit bij het oversteken... TUINHUISJES - GARAGES - CARPORTS ALLE MATEN EN MODELLEN Bezichtiging of informatie: B.A. WINTERBERG Biezenstraat 30, 4529 JK Eede. Tel. (0117) 491315 Alle weekdagen geopend. Zaterdag geopend tot 12.00 uur. voornamelijk bouw voor de ge zondheidszorg. De Dijcker werkte onder meer mee aan de bouw van ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom, en zieken- en bejaarden huizen in Ilsselstein, Schevenin- gen, Eindhoven en Tilburg. Op zijn 62e kon hij vervroegd met pensioen, maar dat was voor De Dijcker geen reden zijn lidmaat schap van de vakbond FNV Bouw stop te zetten. Vanuit de solidari- teitsgedachte maakt hij nog altijd trouw zijn contributie over. „Nu denken ze er misschien an ders over, maar voor mij is het lid maatschap van de bond iets voor het leven", aldus de man die gedu rende 35 jaar in het bestuur van de plaatselijke afdeling van de bond de penningen beheerde. „Er zijn er genoeg die hun lidmaatschap opzeggen als ze met pensioen gaan. Maar ik blijf erbij zo lang ik leef" De vraag of de vakbond een on misbare organisatie in de samenle ving is, beantwoordt de timmer man in ruste volmondig met 'ja'. „Natuurlijk is de bond belangrijk. Anders zouden de bazen helemaal baas zijn en hadden de werklieden niets te vertellen. Nee, dan zouden we heel wat slechter af zijn. Een bond kun je nu eenmaal niet mis sen. Het is alleen jammer dat er toch nog zoveel bouwvakkers zijn, die zich niet aansluiten." De Dijcker krijgt voor zijn zeventigja rig lidmaatschap een paar zilveren manchetknopen met inscriptie. Feestavond vakbond De afdeling Hulst van FNV Bouw huldigt zaterdag 17 no vember nog acht andere jubi larissen voor hun langdurig lid maatschap. Twee leden krijgen de gouden speld met diamant voor hun zestigjarig lidmaatschap. De afdeling Hulst viert op de feestavond in Hof van Vlaande ren in Hulst zelf ook een jubi leum; de afdeling bestaat name lijk negentig jaar. De bond werd in 1917 opge richt als r.k. Bouwvakkersarbei dersbond St. Jozef, vanuit een fusie met andere arbeidersvere nigingen. Hulst was de tweede afdeling in Zeeland van deze bond. De afdeling telde 48 leden. Dronken achter stuur hulst - Een 52-jarige Terneuze- naar is woensdagnacht aangehou den op de Tivoliweg in Hulst na een achtervolging door de politie. De man, onder invloed van alco hol, negeerde op de N290 ter hoog te van Terhole een stopteken. Hij zat ondanks een eerdere rijontzeg ging toch achter het stuur en bleek veel te veel te hebben gedronken. Thema-avond WMO hulst - FNV Bondgenoten houdt vanavond om 19.30 uur een the ma-avond over de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning. Wethou der F. van Driessche en een ambte naar van de afdeling sociale zaken van de gemeente Hulst geven een presentatie. De bijeenkomst wordt gehouden in café De Ster in Hulst. Op 02-11-2007 is ten laste van Vinanda Poldervaart, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijf plaats zowel In als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt een beschikking betekend, onder andere betreffende de uitspraak van echt scheiding. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarder- kantoor. Buys Partners B V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54