Zeeland PZC Megapopfestival op Axelse Vlakte 'Wegwerpmaatschappij van onze voorouders' ZEEUWS-VLAANDEREN 34 25 39 Kinderopvang Axel breidt aantal plaatsen fors uit Boekenprijs vergelijkt nu appels met appels en peren met peren Zeeuws bietenareaal wordt komende jaren drastisch kleiner Vrijdag 9 november 2007 Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten axel - De Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen breidt fors uit in Axel. Ook kindercentrum Juultje start met ingang van janua ri een nieuwe opvanglocatie in Axel. Door de toenemende vraag naar kinderopvang is de buitenschoolse opvang Drakenstein vorige week verhuisd van het gebouw aan de Stadhouderslaan naar de basis school Sint Antonius. Daardoor kan het kinderdagverblijf de Klei ne Draak flink uitbreiden. Hier start in januari een nieuwe groep voor twaalf kinderen in de leeftijd van nul tot vier jaar. Met deze nieuwe groep en de verhuizing van de buitenschoolse opvang (bso) zijn er in totaal 28 kinderdag verblijfplaatsen en zestig bso-plaat- sen in Axel. Begin volgend jaar groeit de bso ook nog eens met dertig plaatsen in basisschool De Warande. Het kindercentrum Juultje neemt zijn intrek in het voormalige kan toor van Woongoed aan de Zuivel- straat. „We starten in eerste instan tie met één groep voor dagopvang en één groep voor buitenschoolse opvang", vertelt adjunct-directeur Philip Becht van het Kindercen trum. „We kunnen voorlopig be schikken over bijna 1700 vierkante meter met een grote buitenspeel ruimte." De komende weken wordt het pand aangepast. Stichting Scheldepop belooft grote namen uit pop- en dancescene. door Raymond de Frel terneuzen - Het ambitieuze plan voor het grootschalige festival Scheldepop op de Axelse Vlakte bij Sluiskil wordt zo goed als zeker werkelijkheid. Op zaterdag 12 en zondag 13 juli volgend jaar moeten topnamen uit de Nederlandse en Belgische pop- en dancescene drie- tot vijftienduizend mensen trekken. De Stichting Scheldepop is in het leven geroepen door Kees Koster, zijn dochter Manon en schoon zoon Dimitri Kleijer. Aanvankelijk wilden zij een kleinschalig festijn houden om te vieren dat muziek huis Sonora in Terneuzen (eigen dom van Koster) vijftig jaar be staat. Maar al snel kreeg het plan een veel grootschaliger karakter. „We hebben inmiddels een terrein toegewezen gekregen door Zee land Seaports. Op zes hectare re serveren we een derde als festival- terrein en vier hectare voor par keervoorzieningen. Aanvankelijk dachten we ook aan het inzetten van passagierschepen, maar dat gaat om veiligheidsredenen niet door", zegt Kleijer. De opzet van het festival is zo goed als rond. Alleen de gemeente Terneuzen zou nog roet in het eten kunnen gooien. Kleijer: „Maar de voortekenen zijn zó hoopvol, dat wij er vanuit gaan Op de Axelse Vlakte is volgend jaar een grootschalig festival met Nederlandse en Belgische 'topacts' uit de pop- en dancewe- reld. dat zij een evenementenvergun ning verleent. We zitten volgende week weer met de brandweer aan tafel om alle veiligheidseisen door te nemen." Ondertussen is het pro gramma voor twee dagen muziek op vijf podia (pop, dance, Neder landstalig, een talentenstage en een jaren tachtig en negentig-po dium) al bijna compleet. „We heb ben alle beoogde artiesten in op tie, volgende week hopen we de meeste namen definitief te verzil veren. Ik kan nog niet zeggen wie we halen, maar je mag uitgaan van de top van de Nederlandse en Bel gische popscene. En voor het dancepodium zijn we in gesprek met absolute wereldtoppers." In een eerder stadium liet Kleijer namen vallen die een breed pu bliek aanspreken, zoals Blof, Ra coon, Kane, Krezip en DJ Tiësto. „Ik zeg nog niet of deze acts ook komen, maar in deze orde van grootte zoeken wij het wel", aldus Kleijer. Een dagticket voor Schelde pop kost dertig euro, een combi ticket voor twee dagen 55 euro. ■FM Scheldepop zoekt via www.schelde- pop.nl vrijwilligers. door Harold de Puysseleijr nieuw namen - Een oude gegla zuurde koffiekan, ouderwetse melkkokers en knikkers uit limona deflesjes. Geëmailleerde reclame borden waarop 'geneverfabrikant' Bols de consument waarschuwt voor namaak-gedestilleerd van con currenten. Over het gebruik van deze voor werpen kregen kinderen van de ba sisscholen uit Nieuw-Namen en Graauw gisteren uitleg bij hun be zoek aan de Meester Van der He- ijdengroeve in Nieuw-Namen. Beheerder Richard Bleijenberg ver telde de kinderen dat hij in zijn jeugd eerst de zogenaamde 'knik- kerflesjes' kapot moest slaan om aan knikkers te komen. Tegen woordig koopt de jeugd - als die tenminste nog knikkert - zijn knik kers in de speelgoedwinkel. De oude voorwerpen zijn boven de grond gekomen bij het graven van enkele proefsleuven in de oude vuilnisbelt onder de groeve. „Het is de wegwerpmaatschappij van onze voorouders die hier bo ven komt", aldus Bleijenberg over de tentoonstelling die hij erover heeft ingericht. Eigenaar Staatsbosbeheer laat on derzoek doen naar de mogelijk heid de vuilstortplaats te saneren. In dat kader zijn de proefsleuven gegraven. De belt is volgens Bleijenberg rond 1920 ontstaan en was tot in de jaren zestig in gebruik. Richard Bleijenberg geeft de schooljeugd uitleg over de vondsten in de voormalige vuilnisbelt in Graauw. foto Wim Kooyman i Voormalige vuilnisbelt f in Nieuw-Namen geeft oude voorwerpen prijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53