Binnenland 'Roekeloze automobilist op cursus' Oud-commando's helpen slachtoffers van stalkers Jan Hop SsangYong Goes Rexton vanaf 39.495 4 Vrijdag 9 november 2007 PZC Minister Eurlings wil toenemende agressie in het verkeer aanpakken. door Rudi Buis en Hans de Bruijn den haag - Roekeloze bestuurders die de verkeersregels stelselmatig aan hun laars lappen, moeten een verplichte opvoedcursus krijgen bij het Centraal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen (CBR). Als zij wei geren de cursus te volgen, raken zij hun rijbewijs kwijt. Dat heeft minister Camiel Eurlings van Verkeer gisteren gezegd tij dens een congres van Veilig Ver keer Nederland (WN), dat was ge wijd aan emoties in het verkeer. De minister wil dat de politie het CBR informeert zodra zij consta teert dat een automobilist meerde re malen een ernstige overtreding begaat. Bij het CBR moet de bestuurder een verplichte driedaagse cursus volgen, net zoals nu het geval is met automobilisten die meerdere malen zijn gepakt met drank op. De kosten voor die cursus, enkele honderden euro's, moet de overtre der zelf betalen. „Bestuurders die snijden of veel te hard rijden in de bebouwde kom: zij moeten van wegpiraten weer Wegpiraten, moeten een ver- plichte opvoedcursus krijgen bij het Centraal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen. Als zij dat weige ren, raken zij hun rijbewijs kwijt. normale weggebruikers worden", aldus Eurlings. „Autorijden is ook een sociale vaardigheid." Voorzitter Karla Peijs van WN lijkt het 'een heel goede maatre gel', omdat de organisatie steeds vaker signalen krijgt dat mensen de straat niet meer op durven. Wel verwacht zij problemen met de handhaving. „Er moet genoeg gecontroleerd worden, anders is de pakkans te klein. Op alcohol kun je gericht controleren. Maar op snelheidsovertreders in 30-kilo- meterwijken is dat veel lastiger. Een stad zit vol met die wijken." Peijs wil daarom dat er meer ver- keersveiligheidteams van de poli tie de straat op gaan. De plannen van Eurlings om de toenemende agressie in het ver keer aan te pakken, staan los van het landelijk meldpunt voor agres sieve bestuurders, waar politie en justitie nog aan werken. Op dat meldpunt kunnen automobilisten het kenteken doorgeven van auto rijders die zich misdragen. Gisteren werd ook bekend dat Ne derland begin volgend jaar een proef start met een systeem waar bij auto's die een ongeluk krijgen automatisch de alarmcentrale 112 'bellen'. Zodra een airbag wordt ge activeerd, zoekt het systeem zelf contact met de alarmcentrale en geeft daaraan de exacte locatie van het voertuig door. Ook kan stem- contact tussen bestuurder en alar mcentrale tot stand worden ge bracht en kunnen persoonlijke ge gevens worden doorgeseind. PETER AN STRAATEN Werkstraf geëist in proces tegen De Hond amsterdam - Het Openbaar Minis terie heeft gisteren een taakstraf van 240 uur geëist in een smaad- proces tegen opiniepeiler Maurice de Hond. Het OM vroeg ook om voorwaardelijke celstraf van één maand. De Hond zou de celstraf moeten uitzitten als hij binnen twee jaar de 'klusjesman' van de vermoorde weduwe Wittenberg opnieuw noemt als dader in de De venter moordzaak. Fotograaf blijft foto's voor paspoort maken den haag - Fotografen mogen pas foto's blijven maken voor reisdocu menten. Ook kunnen aanvragers van een paspoort voor een gezichtsopname terecht aan de ge meentebalie. De gemeente zal 'een marktconforme prijs rekenen'. Staatssecretaris Bijleveld (Binnen landse Zaken) ziet dus af van haar voorstel om afbeeldingen van 'ge wone' fotografen alleen nog in uit zonderlijke gevallen te accepteren. Schiphol verbiedt Nederlander gepakt roken helemaal in 2008 voor kinderporno schiphol - Rokers krijgen het in het nieuwe jaar zwaar als zij via Schiphol vliegen. Achter de pas poortcontrole geldt vanaf 1 januari een totaal rookverbod. Dat houdt in dat er in dit deel van de luchtha ven ook geen sigaret, sigaar of pijp meer mag worden opgestoken in de cafés en restaurants. Schiphol is de eerste grote Europe se luchthaven die het rookverbod zo drastisch doorvoert. In opspraak geraakt raadslid FNP stapt op damwoude - Raadslid Jelte Cupe rus van de Fryske Nasjonale Partij (FNP) stapt uit de gemeenteraad van Dantumadeel (Friesland). Cu perus kwam dinsdag in opspraak. Hij zei in de Leeuwarder Courant dat hij niet zit te wachten op een gezin uit Afrika in zijn straat. Dat leidde vanuit onder meer de FNP tot woedende reacties. „We heb ben er genoeg van en zijn op", al dus Cuperus' vrouw gisteren. wenen - De Oostenrijkse politie heeft een 6o-jarige Nederlander opgepakt die wordt verdacht van mensenhandel, ontucht met min derjarigen en het maken van kin derporno. De man werd deze week aangehouden tijdens een routinecontrole van een passagiers bus. Hij was op weg van Boeda pest naar Rotterdam. De man zou ook zijn dochter heb ben misbruikt. Politieauto's hebben eind 2008 defibrillator den haag - Zo'n achttienhonderd noodhulpvoertuigen van de poli tie, die doorgaans als eerste ter plekke zijn bij een incident, zijn voor eind volgend jaar uitgerust met een defibrillator. Een defibril lator kan levensbedreigende har tritmestoornissen bestrijden. „For meel is het geen taak van de poli tie. Maar we beschouwen het als onderdeel van het hulptraject", al dus een politiewoordvoerder. roosendaal - Een groep oud-com mando's blijkt slachtoffers van vasthoudende stalkers tegen beta ling een handje te helpen om van hun belagers af te komen. De groep werkt samen met een aantal voormalige politierechercheurs voor de Stichting Criminaliteits Be strijding Nederland (SCBN), die sinds twee jaar mensen van hun stalker verlost. Voor de diensten wordt een onkostenvergoeding in rekening gebracht naar rato van het inkomen van het slachtoffer. Die vergoeding kan oplopen tot enkele honderden euro's. Volgens SCBN-directeur Stef Hendriks, die zelf acht jaar lang op de comman dokazerne in Roosendaal werkte, wordt zijn stichting overstelpt met verzoeken om hulp. „Al gauw zo'n vijf tot tien per dag." Het Korps Commando Troepen is blij met het initiatief VE-FL-TÊU EÊMS IN ICCCJ V e. L— i- - y GAAT TINEKE NOG ZO VEEL NRJEEMP SsangYong Beide acties zijn geldig van 8 oktober 2007 tot en met 31 december 2007 of zolang de voorraad strekt Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. U kunt kiezen uit één van de twee pakketten. Kijk voor meer acties op www.ssangyong.nl. Genoemde consumentenprijs is incl. BTW en BPM, exclusief kosten rijklaar maken. Brandstofverbruik 9,0 - 9,8 L/100 km; 10,2-11,1 km/L. C02-uitstoot van 232 tot 250 g/km. Amundsenweg 37, 4462 GP Goes, Telefoon (0113) 250 858

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4