Sport PZC De Cler heeft juiste keuze gemaakt 44-45 41 45 CaramBowl in Goes 1 maakt zich op voor NK Masters Volleybalsters maken gehakt van Hongarije Vrijdag 9 november 2007 Tip? sport@pzc.nl Linksback staat met Feyenoord tegenover zijn oude club Ajax. door Barry van der Hooft Rotterdam - Hij is geen man van verbale uitspattingen. Tim de Cler hoeft ook niet zo nodig zijn me ning te verkondigen en houdt zich het liefst een beetje op de achter grond. De linksback laat vooral zijn voeten spreken en dat gaat De Cler in zijn eerste seizoen als Feye- noorder uitstekend af Zondag staat hij in de Kuip tegenover Ajax, de club waar hij zijn oplei ding genoot en zijn doorbraak be leefde. Je zou verwachten, dat de ontmoe ting tussen de twee koplopers voor De Cler wel speciaal aanvoelt. „Eigenlijk valt dat best mee", be kent hij. „Een wedstrijd tegen AZ zal dit seizoen aparter zijn voor mij. In de vijf jaar bij AZ heb ik een mooie band met de club opge bouwd. Ik heb veel aan AZ te dan ken en mijn tijd bij Ajax ligt al veel verder achter me. Ik was een stuk jonger en dan beleef je het an ders. Dat speelt wel mee. Ik heb de afgelopen weken wel gemerkt dat de wedstrijd tegen Ajax enorm leeft hier in Rotterdam." De Cler heeft een groot aandeel ge had in de wederopstanding van Feyenoord. Hij werd afgelopen zo mer als eerste nieuwe aankoop ge presenteerd en zag daarna hoe de selectie steeds verder werd ver sterkt. „Als je kijkt hoeveel nieuwe jongens wij hebben, dan loopt het eigenlijk boven verwachting. Maar ik had vanaf de eerste dag wel het idee dat het klikte. We hebben ook nog maar twee keer verloren. Bij PSV waren we kansloos, maar de nederlaag tegen FC 1\vente was niet nodig geweest. In die wed strijd speelden we niet goed in de organisatie. Terwijl dat onze kracht is. Als de organisatie staat, kunnen wij van iedereen win nen." Aanpassingsproblemen op of bui ten het veld heeft De Cler niet ge kend. „Ik heb het hier geweldig naar mijn zin. Het klikt met deze club. Dat komt ook doordat we net als bij AZ veel Nederlandse spelers hebben. En in de Kuip spe len is prachtig." Zijn woorden wor den gevolgd door een alleszeggen de glimlach. „Iedere keer als ik voor een wedstrijd het veld op loop, krijg ik een fantastisch ge- Talisman van Oranje Oe Cler won met Ajax slechts één keer van Feyenoord Inde competitie met Ajax tegen Feyenoord 2 mei 1999 10sept 1999 19 dec 2000 13 mei 2001 3 mrt 2002 Ajax-Feyenoord Ajax-Feyenoord Feyenoord-Ajax Ajax-Feyenoord Ajax-Feyenoord 6-0 90 minuten gespeeld 2-2 90 minuten gespeeld 3-1 na 60 minuten gewisseld 3-4 90 minuten gespeeld 1-1 90 minuten op de bank In de competitie met AZ tegen Ajax 19 okt 2002 Ajax-AZ 6-2 na 76 minuten 2x geel 27 apr 2003 AZ-Ajax 1-3 90 minuten gespeeld 1 nov 2003 Ajax-AZ 3-2 na 90 minuten 2x geel 28 mrt 2004 AZ-Ajax 1-1 90 minuten gespeeld 3 okt 2004 AZ-Ajax 0-0 90 minuten gespeeld 10apr2005 Ajax-AZ 4-2 90 minuten gespeeld 18 sep 2005 AZ-Ajax 4-2 90 minuten gespeeld 9 apr2006 Ajax-AZ 1-0 90 minuten gespeeld 10 dec 2006 Ajax-AZ 2-2 90 minuten, Ixgeel 25 feb 2007 AZ-Ajax 1-1 90 minuten gespeeld 20 mei 2007 AZ-Ajax 2-1 90 minuten gespeeld 27 mei 2007 Ajax-AZ 3-0 90 minuten gespeeld Tim de Cler 8-11-1978, Leiden 10 interlands, 0 goals Vijfjaar Ajax: 75 duels, 2 goals Vijfjaar AZ: 157 duels, 4 goals Eerste jaar Feyenoord: 10 duels, 0 goals voel. Hoe de fans dan het clublied zingen... Dat doet me elke keer weer wat." De behoefte om per se nog eens een buitenlands avontuur te bele ven, voelt hij niet. „ik had vorig sei zoen, na vijf jaar AZ, echt het ge voel dat ik toe was aan iets nieuws. Er was wel interesse van buitenlandse clubs, maar Feye noord was meteen concreet. Dat AZ me vrij makkelijk heeft laten gaan, vind ik positief van de men sen bij die club. Anders was ik een jaar later transfervrij de deur uitge lopen. Als ik echt naar het buiten land had gewild, had ik misschien nog een paar weken moeten wach ten. Maar ik heb er absoluut geen spijt van, ik heb de juiste keuze ge maakt." In zijn tien interlands heeft Tim de Cler zich ontpopt als de talisman van het Nederlands elftal. De Feyenoorder heeft met Oranje nog nooit verloren. Alleen Fernando Ricksen en Hedwiges Maduro hebben een langere ongeslagen Oranje-carrière. interlands speler winst 12 Fernando Ricksen 9 12 Hedwiges Maduro 8 10 Tim de Cler 8 9 Klaas-Jan Huntelaar 7 8 Ullrich van Gobbel 6 8 Barry Opdam 6 7 Ronald Waterreus 6 De Cler is snel uitgegroeid tot een belangrijke speler binnen het sys teem van Feyenoord. Verdedigend vult hij zijn taak naar behoren in, maar vooral aanvallend zorgt hij voor extra impulsen. De voormali ge linksbuiten was zondag tegen De Graafschap (2-0) met twee ac ties beslissend, nadat hij beide ke ren op het juiste moment de ruim te vond. Die manier van spelen was hij al gewend van zijn tijd in Alkmaar. „Daar speelde ik lange tijd met Kenneth Perez als linksbuiten voor me. Bij Feyenoord speelt Lui- gi Bruins op die positie. Hij is een vergelijkbaar type. Net als Perez is Luigi rechtsbenig, waardoor hij vaak naar binnen draait. Ik ben vroeger linkshalf en linksbuiten ge weest, daar komt die aanvallende drang vandaan. Maar je moet als linksback toch vooral opbouwend je waarde hebben, zeker in Neder land." Want het gros van de vaderlandse clubs wil aanvallend en dominant spelen. Zoals Marco van Basten dat ook voor ogen had bij het Ne derlands elftal. Gezien zijn spel zou De Cler uitstekend in dat plaatje passen, maar een vaste waarde is hij nog altijd niet bij Oranje. Hij opperde onlangs zelfs gekscherend om de voorselecties maar af te schaffen. Telkens zat De Cler erbij, maar behoorde hij ver volgens tot de laatste afvallers. „Het is iedere keer weer een teleur stelling, wanneer je er niet bij zit. Maar ik weet ook dat ik nooit echt een basisspeler ben geweest. Ik wil gewoon graag voor het Neder lands elftal spelen, dat wil ieder een. Maar als dan bijvoorbeeld Ur- by Emanuelson geblesseerd raakt, denk ik niet: 'Hé, een concurrent minder'. Je moet het toch vooral zelf laten zien. ik heb vorig jaar wel het WK meegemaakt en vond het fantastisch. Daar heb ik echt van genoten. Het is ook iets waar ik later vaak aan terug zal denken. Ik sta nu op tien interlands. Dat is iets waar je als klein jongetje van droomt. En ik durf ook te zeggen dat ik er trots op ben." Vandaag hoort hij of Van Basten een plaats voor hem heeft inge ruimd voor de interlands tegen Luxemburg en Wit-Rusland. Hofland fit voor Klassieker PZC Donja Odijk foto Robert Vos/ANP bron Rudy Boogert Zorgt dat voor extra spanning? „Nee, dat niet. Ik ben vooral be nieuwd en wacht rustig af wat er gebeurt." Dat laatste zal hij zondag tegen Ajax niet doen. De Cler is erop ge brand zijn oude club te verslaan, omdat Feyenoord mee wil blijven doen om het kampioenschap. „Want als je nu naar de ranglijst kijkt, zijn wij een titelkandidaat. Het is wel een heel lange weg, waarop veel kan gebeuren. Wij moeten ons iedere week bewijzen en er met z'n allen voor gaan. Met Ajax ben ik wel één keer kam pioen geworden, maar toen speel de ik niet het hele seizoen. Het voelde niet echt als mijn kam pioenschap. Ie kunt dus zeggen dat dit seizoen de eerste keer moet worden." Feyenoorder Kevin Hofland is hersteld van een buikgriep die hem de af gelopen twee duels met FC Groningen (3-1) en De Graafschap (2-0) aan de kant hield. De centrale verdediger trainde gisteren in Rotterdam volledig met de groep mee. Voor de komende Klassieker tegen Ajax, zondag in de uitver kochte Kuip, is hij weer beschikbaar voor trainer Bert van Marwijk. Hofland werd in de laatste twee wedstrijden vervangen door Serginho Greene. De Amsterdammer maakte daarmee zijn rentree in de basis, na dat hij in maart tegen AZ de voorste kruisband afscheurde. Bert van Marwijk kan tegen Ajax vrijwel zeker ook weer een beroep doen op Andwele Slory. De snelle aanvaller brak in het openingsduel bij FC Utrecht zijn middenvoetsbeentje en kreeg afgelopen maandag voor het eerst weer speelminuten bij jong Feyenoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43