staat van opperste paraatheid Ontslagrecht Concerten Jan Smit in Zeelandhallen afgeblazen Afsluiting A58 week uitgesteld Werken bij een dynamisch en 's Pro9rammeren jouw passie? Dan zoeken we jou... toonaangevend mediabedrijf... PHP-ontwikkelaar (aankomend) Details: www.tidi.nl/vacatures A PHP-ontwikkelaar (senior) pzc Vrijdag 9 november 2007 3 COMMENTAAR 08-NOV-2007 15:00 goes - De concerten van Jan Smit in de Zeelandhallen in Goes - op 31 januari en 3 februari - gaan niet door. De Volendamse zanger moet worden geopereerd aan zijn stem banden en mag van zijn dokters een halfjaar niet zingen. De operatie wordt volgende week uitgevoerd door dezelfde specialis ten die eerder ook Frans Bauer en Guus Meeuwis van hun proble men met de stembanden afhiel pen. Mensen die al tickets hebben, kunnen hun geld terugkrijgen of ze bewaren voor later. MIDDELBURG - Het Hydro Meteo Centrum van Rijkswaterstaat Zeeland in Middelburg geeft op www.hmcz.nl inzicht in de weers- en waterontwikkelingen op de Noordzee. Onder meer via (in tijd verschuivende) beelden van de verwachte extra verhoging van de waterstanden. Te zien zijn de standen vanaf 8 november 15.00 uur tot vandaag, 9 november, 6.00 uur. De kleuren geven aan of er een verlaging of verhoging van het normale (astronomische) getij is. Paars en blauw duiden op een verlaging, vanaf groen is sprake van een verhoging, bij de kleur fuchsia-roze van meer dan één meter. De trechtervorm van de Noordzee richting het Kanaal - en daarmee opstuwing van het water - blijkt duidelijk uit de fuchsiakleur. bron Hydro Meteo Centrum Zeeland Het kabinet kan om de een of andere reden nog geen eind maken aan de slepende discussie over het ontslagrecht. Minister Donner van Sociale Zaken meldt weliswaar dat de wil er is om tot een compromis te komen, maar verder blijft hij vaag. Wat wel op tafel komt, is een variant van de Christenunie. Deze partij wil dat de rechter de ontslagtoets overneemt van het Centrum voor Werk en Inkomen. Dit is een aardig idee, maar het haalt de angel niet uit het debat. Het verplaatst slechts de aandacht naar de wettelijke regels voor het verbreken van het arbeidscontract en voor de hoogte van de vergoeding. Gezien de tegenstelling in de coalitie is de kans klein dat die wettelijke regels echt worden versoepeld. Maar als dat toch gebeurt, hebben we de poppen aan het dansen. Het zou het definitieve einde zijn van het poldermodel, het herstel van de oude tegenstellingen tussen werkgevers en werknemers. En meer. Bij elke inbreuk op de ontslagbescherming zullen werknemers zich meer als een ondernemer gaan gedragen. Als zelfstandige die zijn diensten nu eens hier en dan weer daar zo duur mogelijk verkoopt. Omdat alleen geld de onzekerheid over de continuïteit van opdrachten kan wegnemen. Bijvoorbeeld via een inkomensverzekering. De prijsopdrijving die dat tot gevolg zou hebben, is zeer onwenselijk. Er is dus heel veel te verliezen. En maar weinig te winnen. Eenvoudige regels en nog iets meer flexibiliteit op de arbeidsmarkt zijn geen ontwrichting van de arbeidsverhoudingen waard. goes - De afsluiting van snelweg A58 tussen Heinkenszand en Mid delburg in beide richtingen is een week uitgesteld. Aanleiding is de hevige regenval die komend week einde wordt verwacht. Dat maakt het lastig asfalteren en belijnen, al dus Rijkswaterstaat. De wegafslui- ting staat nu gepland tussen vrij dagavond 16 en zondag 18 novem ber. Het werk houdt verband met de bouw van het Sloelijnviaduct. Kaaistraat 9-13 Kortgene Tel. (0113) 30 24 30 DE WOON DE PLEK VOOR EEN UITGESPROKEN STIJL IN MODERNE WOONINRICHTING!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3