zaak van Vlissingen alleen Belangrijk is dat er schepen komen Terneuzen ligt goed in de markt pzc Vrijdag 9 november 2007 3 7 door Jeffrey Kutterink vlissingen - Phoenix Seereisen en Christina Cruises nemen Zeeland op in hun programma voor 2009. En nog een derde (Europese) re der doet dat ook. Maar vanwege concurrentiegevoeligheid wordt die naam nog niet vrijgegeven. Zeeland Cruise Port was tot nu toe een papieren plan. Maar vanaf 1 januari is het een bedrijf De drie initiatiefnemers - STT, Inchcape en Felison Terminal - nemen ieder een even groot belang. Tot nog toe hebben ze alle investeringen (enke- Hoge waardering ondernemingsklimaat door bedrijfsleven. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het bedrijfsleven is zeer te spreken over het onderne mersklimaat in de gemeente Ter- neuzen. Dat blijkt uit een vergelij kend onderzoek in 75 kleine en middelgrote gemeenten en de 30 grootste gemeenten in Nederland doorTNS Nipo. Begin dit jaar is 125 ondernemers in Terneuzen gevraagd rapportcij fers te geven over hoe tevreden ze zijn over de gemeentelijke dienst verlening en het beleid ten aan zien van de ondernemers. De dienstverlening in Terneuzen le tonnen) grotendeels uit eigen zak betaald. Daarvoor zijn ze naar beurzen geweest in Miami en Hamburg, hebben ze folders laten drukken en een stand laten bou wen. Nu reders toehappen, vinden ze dat het havenschap en de pro vincie de pier in de Vlissingse Bui tenhaven moeten betalen. De teke ningen liggen er al. Het wordt een zogenoemde vingerpier. „Die van de voormalige Olaulijn is niet ge schikt", zegt Alex Nelis van ZCP. Hoeveel schepen en passagiers Zee land in 2009 zullen aandoen, is scoort met een 6,5 beduidend ho ger dan het gemiddelde van de deelnemende gemeenten (6). Het cijfer voor het ondernemingskli maat ligt met 6,8 ook boven het ge middelde rapportcijfer (6,6). Ter neuzen zit zelfs in de top vijf als het gaat om dienstverlening, com municatie, bestuur en beleid en deskundigheid en inlevingsvermo gen. De gemeente scoort gemid deld op de onderdelen veiligheid en woonomgeving, bereikbaar heid, gemeentelijke organisatie en ruimteaanbod. Het cijfer voor be reikbaarheid is fors negatief beïn vloed door het slechte openbaar vervoer. „Wij zijn best trots op dit resul taat", zegt wethouder Adhemar van Waes (economie). „De ge- nog niet bekend. „De reders stel len nu hun programma's voor 2009 samen", weet Ron Maes van Felison Terminal. „Voor de zomer 'De reders stellen nu hun programma's voor 2009 samen' van 2008 worden die definitief vastgesteld. Op de schepen waar we over praten, gaan tussen de 500 en 2500 passagiers. In het be- meenteraad vraagt wel eens of we goed inspelen op vragen van on dernemers en of die snel de goede antwoorden krijgen. We zeiden al tijd dat we het naar ons idee goed doen. Het onderzoek onderstreept dat. Dit betekent niet dat we het rapport nu dichtslaan, want er zijn ook aanbevelingen voor verbe teringen." De dienstverlening door de ge meente wordt door de onderne mers als belangrijkste aspect voor de beoordeling van het onderne mingsklimaat gezien en wordt bo- PW De gemeente Terneuzen heeft een goed ondernemingsklimaat, blijkt uit een vergelijkend onder zoek door TNS Nipo in meer dan honderd gemeenten. gin zullen waarschijnlijk niet de grootste schepen komen. Dat was in IJmuiden en Amsterdam ook niet zo. Het gaat erom dat ze naar Zeeland komen. Dan komt het er op aan dat we in Zeeland met zijn allen laten zien dat we het kun nen." De zeecruises zitten de ontwikke ling van riviercruises in Middel burg niet in de weg, meent Maes. „Het zijn twee aparte markten. Ze vullen elkaar echter wel aan en dus is samenwerking wel noodza kelijk." vengemiddeld gewaardeerd. Het verkeer- en parkeerbeleid, de be stuurlijke organisatie en het woonklimaat gelden ook als be langrijke factoren, maar krijgen een gemiddelde score van de on dernemers. Verbetering op een of meer van deze onderdelen kan vol gens de onderzoekers de tevreden heid van ondernemers in de ge meente Terneuzen verder verbete ren. Zo wordt geopperd om samen met de Kamer van Koophandel een 'starterspakket' te ontwikke len. Ondernemers die zich laten in schrijven krijgen dan niet alleen fiscale maar meteen ook gemeente lijke informatie. Andere Zeeuwse gemeenten zijn niet in het onderzoek betrokken. ECB handhaaft rentepeil 4 procent frankfurt - De rente in de eurozo ne is gisteren zoals verwacht onver anderd gebleven op 4 procent. Het belangrijkste tarief in de eurolan den blijft daarmee op het hoogste niveau in zes jaar staan. De Europe se Centrale Bank (ECB) heeft de rente nu vijf maanden op rij onge wijzigd gelaten. Ook de Britse cen trale bank zag gisteren af van een rentestap. Daar bleef het belang rijkste tarief staan op 5,75 procent. Inflatie stijgt door hogere voedselprijzen voorburg - De consumentenprij zen stegen in Nederland in okto ber met 1,6 procent ten opzichte van oktober vorig jaar. Dat is 0,3 procentpunt hoger dan in septem ber, toen de inflatie 1,3 procent be droeg. Brood, melk en verse groen ten zijn 6 tot 7 procent duurder dan vorig jaar. Ook de brandstof prijzen droegen bij aan de inflatie. Gemiddeld kost brandstof 9,6 pro cent meer dan een jaar geleden. Internetgebruik groeit het snelst in Rusland londen - Het internetgebruik in Europa maakte in september een recordgroei door. Het aantal intern etters steeg met vijf procent tot 226 miljoen, bleek gisteren uit on derzoek van onderzoeksbureau ComScore. Rusland had de snelste groei (23 procent). In Nederland was de groei drie procent. Neder land heeft de hoogste dichtheid in internetgebruik met 82 procent van alle inwoners boven de 15 jaar. FNV Horecabond wil werkdruk aanpakken almere - De FNV Horecabond wil de werkdruk in de horeca aanpak ken. Bijna de helft van het perso neel vindt deze te hoogbleek gis teren uit onderzoek onder vierdui zend werknemers. De bond ge bruikt de onderzoeksresultaten bij het beraad over de cao, die april 2008 moet ingaan. Inzet is ook een loonsverhoging van 3,5 procent voor de ruim 300.000 werknemers in de horeca. Acties Unilever na akkoord cao beëindigd Rotterdam - De stakingen bij fa brieken van Unilever zijn beëin digd nadat vakbonden en de direc tie alsnog overeenstemming be reikten over een nieuwe cao. Dat zei gisteren bestuurder Lucas Ver- maat van FNV Bondgenoten. De werknemers begonnen volgens hem woensdagavond met het op starten van de productie. Vermaat is tevreden over het bereikte ak koord. Neerlands Glorie koopt winkels van Jamin oosterhout - Jamin gaat over naar Neerlands Glorie, eigenaar van HAK, Jonker Fris en Van Dob- be en Kwekkeboomkroketten. Het overnamebedrag is onbekend. Di recteur-eigenaar C. van Bemmelen van Neerlands Glorie wil Jamin 'groots op de markt zetten'. Jamin heeft 140 winkels, waaronder vesti gingen in Goes, Hulst, Middel burg, Terneuzen en Vlissingen. Koninklijke Schelde Groep VLISSINGEN-OOST Thermphos Westerschelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39