Popkoor voornaamste act op tiende Zeeuwse Avond PZC Vrijdag 9 november 2007 [35 AGENDA OP PAD p- Geldbingo Terneuzen, 't Schelpenhoekje, Dokweg 38, Terneuzen, 20.00 uur p- Boekenmarkt Lions Club Zostera houdt een boeken markt. Terneuzen, Grote Kerk 14-20 uur. p- Kleurrijke vogels Vogeltentoonstelling georganiseerd door vogelverening Inter Scaldis. Yerseke, De Zaete, 19.30-22.00 uur Deltashow Een show met hoenders, ganzen, eenden, konijnen en cavia's. Middelburg, De Kruitmolen, 20.30 uur MUZIEK p Spinvis Spinvis treedt op. Erik de Jong en enkele bandleden brengen akoestisch liedjes van de laatste cd 'Goochelaars Geesten'. Bergen op Zoom, De Waterput, 17.30 uur p- Rock da house Dj Funky Ro verzorgt een Rock da house. Goes, Heartbreak cafe, 22.00 uur p- Zeeuwse Avond Met onder anderen het popkoor Seaside Rendez-Vous. Goes, Theater De Mythe, 20.00 uur p- Crescendo De fanfare Crescendo geeft een uitvoe ring van musical-melodieën. Na de pauze wordt klezmer gespeeld. Dreischor, dorpshuis, 20.00 uur p- Thé Lau Thé Lau (gitaar en stem) brengt zijn solo programma Solissimo. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur p- Folkrock De Belgische formatie Blunt speelt Ierse folkrock. Terneuzen, Irish pub The Pennywhistle, 21.30 uur p- Zang- en muziekavond Oostkapelle, Zionskerk, 19.30 uur p- Harmonie Oogstpalet van klank en kleur is een uit voering van de harmonie met muziek uit Pirates of the Caribbean en The Phantom. Zonnemaire, Hervormde kerk 19.30 uur; p- Kamerkoor Het Zeeuws Vlaams Kamerkoor verzorgt een najaarsconcert met werken van Bux- tehude en Mendelssohn. Oostburg, Eligiuskerk, 20.00 uur THEATER p- Dikke van Dale Theaterproductiehuis Zeelandia presen teert 'Dikke van Dale', een toneelstuk over de man achter het woordenboek. Sint-Jansteen, De Warande, 20.00 uur p- Theater Katinka Polderman met haar eerste avond vullend programma 'Polderman'. Krabbendijke, De Meiboom, 20.00 uur p Pauze Toneelvereniging Pauze speelt De Eetka mer, geschreven door A.R. Gurney jr. en onder regie van Marijke Reuser. Middelburg 't Spiegeltheater, 20.00 uur p- De Zeeuwse Komedie De Zeeuwse Komedie brengt 'Er valt een traan op de tompoes' van Annie M.G. Schmidt op de planken in regie van Dini den Butter, met Freek Verdoes, Anneke van Jaarsveld, Ine Kuipers, Steffen Brink- haus en Larissa de Keijzer. Vlissingen Theater Vestzak99, 20.15 uur pCabaret Ernesto en Marcellino presenteren hun programma 'Wat hebben wij het dan weer goed hé'. Hulst, Den Dullaert, 20.00 uur pCabaret Droog Brood probeert het programma 'De kip met de gouden enkels' uit. Tekst, muziek en spel: Bas Hoeflaak en Peter van de Witte. Regie: Gijs de Lange. Nieuw- en Sint Joosland, De Wegwijzer, 20.30 uur p- Kleinkunst Adrie Oosterling brengt Een heerlijke herfstvoorstelling (kleinkunst). Groede, De Twee Duiven, 21.00 uur meer agendanieuws op www.pzc.nl Bas Hoeflaak en Peter van de Witte vormen het cabaretduo Droog Brood met het programma 'De kip met de gouden enkels.' FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Timboektoe: 18.45 uur; Alles is liefde: 21.15 uur; Superbad: 18.45 en 21.15 uur; The Heartbreak Kid: 18.45 uur; Stardust: 18.45 uur;The Brave One: 21.15 uur. GOES 't Beest, The Death of mr. Lazarescu: 20.30 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Een manier om thuis te ko men: 22.00 uur; Duska: 19.30 uur; TERNEUZEN Merral, Alles is liefde: 16.00, 19.30 en 22.00 uur; Halloween: 22.00 uur; Star dust: 21.45 uur; Superbad: 19.15 en 21.45 uur; The Heartbreak kid: 19.30 uur; Meet The Robinsons: 16.15 uur; Tim boektoe: 16.00 en 19.15 uur; Waar is het paard van Sinterkaas?: 16.15 uur. VLISSINGEN CineCity, 30 Days of Night: 21.45 uur; Al les is liefde: 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Atonement: 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Lions for Lambs: 13:45 16:15 19:15 21:45 Plop en de pinguïn: 14.00 uur; Ra tatouille: 13.45 uur; Rogue Assassin: 21.45 uur; Rush Hour 3: 19.15 uur; Super bad: 14:00 16:30 en 19:00 uur; Surfs up: 14.00 en 16.15 uur; The Bourne Ultima tum: 21.45 uur; The heartbreak kid: 16.15 en 19.00 uur; The Kingdom: 13.45 en 16.15 uur; Timboektoe: 13.45, 16.15 en 19.15 uur; Waar is het paard van Sin terklaas?: 14.00 uur. ZIERIKZEE FiZi, Cpying Beethoven: 20.30 uur. Personeelsfeest je groeide uit tot traditie voor hele provincie. door Rolf Bosboom GOES - Wat ooit begon als een per- soneelsfeestje van het Ziekenhuis Walcheren, is uitgegroeid tot een traditie voor belangstellenden in heel Zeeland. Vanavond begint de tiende editie van de Zeeuwse Avond, die dit jaar plaatsvindt in Goes, Vlissingen en Terneuzen. Tien jaar geleden wilde de perso neelsvereniging van het zieken huis een theateravond houden in de Stadsschouwburg in Middel burg. „De zaal was veel te groot voor de vereniging", herinnert or ganisator Lou Waterman zich. „Daarom hebben we contact ge zocht met andere personeelsvereni gingen, onder meer van de ge meente Middelburg, Delta en EPZ, om toch een volle zaal te krijgen." Dat werd zo'n succes dat al snel uit breiding volgde: meerdere avon den en ook in andere regio's. Nog altijd zijn zo'n tien personeels verenigingen in de provincie be trokken bij de Zeeuwse Avonden. Die nemen ongeveer de helft van de beschikbare kaarten af. De rest wordt verkocht aan andere belang stellenden. De opzet van de avond kent maar één regel, zegt Waterman. „Alles kan, als het maar uit Zeeland komt. Vorig jaar hadden we bij voorbeeld De Lamaketta's als be langrijkste gast. Dit jaar is dat het popkoor Seaside Rendez-Vous. Verder proberen we ook altijd wat klassieks te brengen. Deze keer is dat het ensemble Encore." Seaside Rendez-Vous verzorgt het gedeelte na de pauze. Het koor zingt nummers uit de periode van de jaren zeventig tot nu. In juni be haalde het de derde prijs tijdens het Nationale Popkorenfestival. Seaside Rendez-Vous staat op de Zeeuwse Avond ook samen met brassband Caecilia op het podium. Aan de avond werken verder mee: Knock On Wood, toneelgroep Westkapelle en twee Kunstben de-deelnemers: Nick Dijkstra (ca baret) en Vicky Francken (poëzie). Singer-songwriter Laurens loen sen treedt alleen op in Terneuzen. In Vlissingen vervangt volksdans groep Medioburgum Encore. Zeeuwse Avond, vanavond en mor- gen in De Mythe in Goes, 16 no vember in het Arsenaaltheater in Vlissingen (uitverkocht) en 17 no vember in het Scheldetheater in Ter neuzen. Aanvang: 20.00 uur. UITGAANSTIP Tijdens zijn zevende theatertour 'Solissi mo' leest schrijver, componist en zanger Thé Lau fragmenten voor uit zijn nieuwe bundel '1000 Vissen' die begin deze maand verscheen bij uitgeverij Brokaat. Het programma wordt gelardeerd met nieuwe anekdotes, opgetekend tijdens de Scene-tour van afgelopen zomer. Alleen met het publiek, slechts gewapend met gitaar en papier, losser en meer improvi serend dan we van hem gewend zijn, staat hij vandaag op het podium van het Ledeltheater in Oostburg tijdens een van zijn eerste voorstellingen in Nederland. De laatste tien jaar toerde Thé Lau met verschillende bezettingen langs de thea ters en festivals van Nederland en Vlaan deren. Soms slechts begeleid door toet sen, dan weer met een compleet kamer orkest, met rockband of met strijkkwar tet. Afgelopen zomer volgde die langver wachte revival tournee met The Scene (én cd 'The Scene - 2007'). Twee keer eerder speelde hij helemaal al leen. Het leerde hem welke meerwaarde zo'n optreden kan hebben. De intimiteit vormde een krachtig bindmiddel tussen zanger en publiek. De songs werden bege leid op gitaar, maar ook gedeclameerd of a capella gezongen. Daarnaast vormden stukken proza en achtergrondverhalen een ander, nieuw element. In '1000 Vissen', een jongensboek voor volwassenen zoals hij zelf zegt, schetst Thé Lau in 21 verhalen zijn indrukken van de Spaarndammerbuurt, een stukje oud-Amsterdam dat ligt ingeklemd tus sen de spoorlijn en het IJ. In zijn verhalen laat Lau veel meer humor toe dan in zijn songs. Hij brengt de kleurrijke karakters tot leven die de buurt bevolken en elkaar treffen op straat en in de kroeg. Grofge- bekte bouwvakkers, luidruchtige binnen vaartschippers en sexy kroegtijgerinnen. Muzikanten met iets teveel van het een of ander achter de kiezen. Stoere jon gens, bedaarde kasteleins en bijdehante bardames zoals je ze alleen in Amster dam tegenkomt. Thé Lau verwondert zich als gevoelig waarnemer over de schoonheid en de rauwheid van het leven in dat kleine stukje grote stad waar hij sinds vijftien jaar woont en werkt. De voorstelling in het Ledeltheater begint om 20.15 uur. Popkoor Seaside Rendez-Vous

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37