Bezoek aan Den Haag lucht Vlamingen op PAAUWE Korting alle showmodellen 35% SAS mIaH Hondenexpert ziet geen gevaar in Vlissingse stafford SP Hulst kritisch over affakkelen Antwerpen MEUBELEN Zeeuwse politie traint met Belgen Sas Paauwe meubelen wordt TMC-Goes GOES pzc Vrijdag 9 november 2007 33 Zondag 18 november 2007,14:15 uur - St. Gertrudiskerk Bergen op Zoom, M Toegang (incl. consumptie): 30, Em BH r.M ill Combi kaart (Requiem/Messiah) 48 Alassiaft: l 2'V Ukraine State Symphony Orchestra Kiev Academic Opera Choir, Hét Concertkoor AllaKraevsky -sopraan Alia Gorobchenko - mezzosopraan Alex Vermeulen - tenor Julian Hartman bas MARTIN PANTELEEV JOp zoek naar een Istoere skelter? Zondag 9 december 2007.14:15 uur St. Gertrudiskerk Bergen op Zoom Delphi Consort Hét Concertkoor Tetsje van der Kooi, sopraan - Inez Carsauw, alt Alex Vermeulen, tenor Charles van Tassel, bas - Ad van Sleuwen, continuo - ANDRE TELDERMAN vmbz 'joikjhrrrsjj ii'j'jr mét cctfjcsritmoïi kaahtsfj 5» j alls lïjfo: l^wtj j'jy an wimiekvimittmoiliil rBNdeStem - SABIC Innovative Plastics - ROGES - van Jole - Grosfeld Reijmers vm&meken en Rotary Club Bergen op Zoom Noord, organisator van hel Fundraisingdiner voor Rotary Doctors Bank Kamer benadrukt goede wil ten aanzien van Scheldeverdragen. door Ernst Jan Rozendaal DEN haag - De commissie mobili teit van het Vlaams Parlement is gisteren gerustgesteld uit Den Haag vertrokken. De Tweede Ka mer heeft de Vlamingen verzekerd dat de Scheldeverdragen voor de kerst worden goedgekeurd. Ook lijkt de Kamer niet meer aan te stu ren op wijziging van het verdrag waarin de ontpoldering van de Hedwigepolder is geregeld. Dat wil niet zeggen dat de motie tegen gedwongen ontpoldering van tafel is. „Daar houden we on verkort aan vast", zegt CDA-Ka- merlid Koppejan. Hij wil een toe zegging van minister Verburg (CDA, Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) dat wanneer de grond voor ontpoldering niet vrij willig kan worden verworven, er gezocht wordt naar alternatieve na- tuurmaatregelen die juridisch goed zijn dichtgetimmerd. „We moeten voorkomen dat derden straks tegen de Scheldeverdragen kunnen gaan procederen omdat de afspraken over alternatieven ju ridisch niet houdbaar zijn", ver klaart Koppejan. „Die zekerheid wil ik van de minister." Vlaamse parlementsleden heb- ben gisteren gehoord dat de Scheldeverdragen snel worden goedgekeurd. Voor de Hedwige polder is nog geen oplossing. De Vlaamse christendemocraat Caluwé heeft er een hard hoofd in of dat kan. Hij denkt dat er hoe dan ook geen natuurmaatre- gel bestaat die even effectief is als ontpoldering van de Hedwige polder. „Wanneer daar de ontpol dering niet doorgaat, vermin dert ook het effect in de aan onze kant gelegen Prosperpolder. Niet voor niks is gekozen voor grens overschrijdende natuurmaat- regelen. Het alternatief zie ik dus niet." Dat hij desondanks opgelucht uit Den Haag wegging, is omdat het nu een intern probleem is van Ne derland. Anders was het geweest, wanneer de Kamer het kabinet zou opdragen opnieuw met Vlaan deren te onderhandelen. Caluwé: „Dat zal echt niet gaan. Dan heeft Nederland een internationaal pro bleem. Als de Nederlandse rege ring een verdrag ondertekent maar niet door het parlement wordt ge volgd, wat is de Nederlandse hand tekening onder een internationaal verdrag, ook in de toekomst, dan nog waard?" Ook de Vlaamse liberaal Van den Abeelen, voorzitter van de com missie mobiliteit, was tevreden met het gesprek tussen de Vlaam se en Nederlandse parlementa riërs. „Wij hebben de indruk weg kunnen nemen dat we het Neder landse parlement willen opleggen wat het moet doen. Andersom hebben wij gemerkt dat er in Den Haag geen grote weerstand is te gen de verdieping van de Wester- schelde." Fabriek Basf zorgt voor lichtoverlast in Graauw en Nieuw-Namen. hulst - De gemeenteraadsfhactie van de Socialistische Partij (SP) in de gemeente Hulst stelt vragen over het affakkelen door chemie reus Basf in het Antwerpse haven gebied. Het affakkelen levert sinds een week tot in de polders rond Nieuw-Namen en Graauw nogal wat licht- en geluidsoverlast op. 'Shiva is er conditioneel slecht aan toe door te weinig beweging.' door Marcel Modde vlissingen - De hond Shiva is geen 'pitbull-achtige'. Dat blijkt uit een tegenonderzoek dat is uitge voerd in opdracht van eigenaresse L. Smesman uit Vlissingen. Omdat de uitslag haaks staat op een eer der deskundigenverslag van justi tie, heeft de rechter-commissaris een derde, onafhankelijke schouw gelast. Shiva werd in mei door de politie in beslag genomen en dreigt te worden afgemaakt. Het zou gaan om een vechthond, die wettelijk verboden is. Volgens Smesman is Shiva een Amerikaanse Staffordshire terriër. Omdat de hond geen officiële stamboompapieren heeft, kan ze dat niet bewijzen. Een poging de fokker uit Terneuzen als getuige te horen, liep deze week op niets uit. De man wordt nu gedagvaard voor de rechtbank, aldus een woordvoerster van het door Smes- Tegenonderzoek heeft aange- toond dat de hond Shiva geen 'pittbull-achtige' is. De rechter heeft nu een derde, onafhankelij ke schouw gelast. man ingeschakelde advocatenkan toor Wouters en Maat. Smesman heeft een verzoek inge diend voor een versnelde vrijlating van haar hond. Shiva is er niet best aan toe, bleek bij het bezoek van de expert. De zes jaar oude stafford heeft kale plekken en talg- klierontstekingen. Haar staart is stukgeslagen van het kwispelen te gen een harde ondergrond en het lijf is (vermoedelijk door te weinig beweging of een slechte rugge- graat) uitgezakt. Van enige vorm van agressie, die volgens de expert onder deze om standigheden niet vreemd zou zijn, is echter geen sprake, blijkt uit het verslag. Ook de lichaams bouw van Shiva voldoet niet aan de meeste kenmerken van een pitt- bull. Een derde keuring is niet ongebrui kelijk in dit soort zaken. Dat ge beurde in augustus ook in het ge val van soortgenoot Hellas uit Aag- tekerke. Het uiteindelijke oordeel van de rechtbank was in het voor deel van Hellas. De Partij voor de Dieren in Zee land heeft de 'kwestie Shiva' on der de aandacht gebracht van de Tweede Kamerfractie. Volgens R. van Ossewaarde is dit geen inci dent. De fractie pleit voor afschaf fing van de acht jaar oude Rege ling Agressieve Dieren. www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 gent - De recherche van de Politie Zeeland en het federale politie korps in Gent hebben deze week samen geoefend. Het doel was om beter samen werken bij het onder scheppen van wapens en cocaïne. De Politie Zeeland spreekt van een geslaagde oefening. „Van een goe de samenwerking kunnen we dage lijks gebruik maken", zegt woord voerder A. Don. Tijdens de speciale training werd een illegale drugs- en wapen leve ring van Breskens naar Gent nage bootst. De agenten werkten onder meer samen bij verhoren, aanhou dingen, doorzoekingen en inbe slagname van goederen. De politiekorpsen wilden ook on derzoeken in hoeverre het Bene- luxverdrag voldoet. Daarin zijn af spraken vastgelegd tussen de poli tie in België, Nederland en Luxem burg. Er kunnen nog een paar din gen verbeterd worden. Don: „Het gaat dan om verschillen in proce dures bij het observeren en aan de kant zetten van verdachte voertui gen en wettelijke voorschriften bij de inbeslagname van spullen." De politiekorpsen brengen hier over advies uit aan de ministeries. Aan de tientallen jaren lange meubelhistorie van Paauwe/Sas Paauwe in Goes komt per l januari 2008 een einde. Sas Paauwe gaat met pensioen. De naastgelegen woonwinkel TMGGoes neemt de zaak over, inclusief het personeel. Ook de garantie- en service op geleverde meubelen en de uitlevering van bestellingen worden door TMC uitgevoerd. De uitgebreide capaciteit van TMC en de deskundigheid van het personeel betekenen dat er voor klanten in de Marconistraat een woonwereld om uit te kiezen aanwezig blijft. Reden genoeg om te blijven komen, kijken, kopen. De nog resterende Sas Paauwe collectie gaat wel in de uitverkoop, want TMC voert nu eenmaal een ander assortiment. Daar kan iedereen dus mooi van profiteren! De SP wil weten of het college van burgemeester en wethouders van Hulst op de hoogte is gebracht over het affakkelen. Mocht dat niet zo zijn, dan moet het gemeentebe stuur er bij de Antwerpse havenau toriteiten op aandringen dat het in de toekomst wel gebeurt. De partij wil verder dat het Huls ter college er in overleg met dezelf de instantie(s) voor pleit de over last van de Antwerpse industrie op de (wijde) omgeving zoveel mo gelijk te beperken. zitmeubelen - relax-fauteuils eetkamers - kasten slaapkamers - tienerkamers matrassen en bedbodems verlichting - woonaccessoires Marconistraat 15B Goes, 01 13 - 2269Ó2 www.saspaauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35