Zeeland PZC 25 'Dit kan het einde niet zijn' N57 niet helemaal uit beeld Walcheren zet tóch in op belastingencombi WALCHEREN 34 39 Man doet dutje naast zijn motor Niet naar links Vrijdag 9 november 2007Tip? redwalch@pzc.nl Boekenprijs vergelijkt nu appels met appels en peren met peren Zeeuws bietenareaal wordt komende jaren drastisch kleiner Veerenaren vooral verrast over niet doorgaan van N57. door Maurits Sep SEROOSKERKE - Meer nog dan blij of teleurgesteld zijn Veerenaren verrast dat de nieuwe N57 toch niet wordt aangelegd. R. Konings van de dorpsraad Vrouwenpolder gelooft nog niet dat dit echt het einde is. „Zo'n groot project ketst niet af op twintig miljoen." Niet dat hij dat erg zou vinden. „Wij zijn altijd voor aanpassing van de bestaande weg geweest. Maar ik vind het heel eigenaardig wat er nu gebeurt." D. Moelker van de dorpsraad Serooskerke is ge wend aan tegenstrijdige berichten. „Voor de rust op de begraafplaats is dit een opluchting. Als we maar wel onze rondweg krijgen." Directeur H. Meijers van Meijers Staalbouw in Serooskerke is met al leen de weg rond Middelburg ook wel tevreden. „De meeste bedrij ven in Serooskerke zijn gericht op Walcheren. Wij hebben vooral be lang bij een goede passage van Middelburg naar de A58 en die komt er." Serooskerkenaar B. Staal is ronduit opgetogen. „Ik woon tegenover de molen, achter het sportveld. Ik had misschien uit mijn huis ge moeten. Nu kan ik blijven en plan nen maken. Een nieuwe woning zetten, dat wil ik graag." Iets verderop richting Vrouwenpol der is de familie De Later een huis 'Ik ben huiverig voor wat ze nu gaan bedenken. Ze geven niet om een individu' aan het verbouwen. Het staat pal langs de oude N57. Zij hebben het gekocht in de veronderstelling dat het rustig zou worden voor hun deur. „Wij zijn dus erg geschrok ken", reageert mevrouw De Later. „Ik zit veel op de weg als vertegen woordiger. Ik zie dat het vanuit Rotterdam en vanaf de A58 steeds drukker wordt. Veere krijgt het van twee kanten te verduren. Ik hoop dat het chaos wordt, dan gaan ze alsnog iets doen." Aanpassing van de huidige weg vindt ze een benauwde gedachte. „Die weg is al zo smal. Ik ben hui verig voor wat ze gaan bedenken. Ze geven niet om een individu." De Later is niet van plan nu al ac tie te ondernemen. „We gaan er eerst maar eens wonen. Een weg terug is er ook niet. We hebben ons oude huis al verkocht." CDA probeert besluit minister Eurlings terug te draaien. door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Het CDA gaat onder zoeken of het mogelijk is minister Eurlings (CDA, Verkeer en Water staat) te dwingen toch het Veerse deel van de N57 aan te leggen. De CDA-Kamerleden Koppejan en Koopmans willen zich er eerst van verzekeren dat ze daarin worden gesteund door de regio. Ze komen daarvoor binnenkort naar Veere. Als ze het idee hebben dat de re gio nog steeds de vernieuwing van de N57 op Walcheren wil, overwe gen de Kamerleden begin decem ber bij het debat over de begroting van Verkeer en Waterstaat een amendement in te dienen waar door alsnog de ontbrekende twin tig miljoen euro wordt vrijge maakt. Koppejan maakt wel de kanttekening dat bij de begrotings behandeling uit het hele land claims voor infrastructuur komen. Niet alleen moet het CDA dus kie zen waarop wordt ingezet, ook moet worden gepeild welke par tijen een eventueel amendement willen steunen. „Ik wil geen valse verwachtingen wekken", zegt Kop pejan. Koppejan is 'teleurgesteld' dat Eur lings niet het karwei afmaakt waar mee zijn voorgangers al twintig jaar in de weer zijn geweest. GroenLinks, de enige andere Ka merfractie die zich tot dusver met de N57 heeft beziggehouden, is juist blij met het besluit van de minister. Kamerlid Duyvendak vindt het nu wel een 'dure plicht' van Eurlings om de verkeersveilig heid van de huidige N57 te verbete ren. Inmiddels lijkt het CDA precies te gaan doen waar Duyvendak nog bang voor is. „Mijn grote vrees is dat de Kamer gaat proberen toch nog geld te vinden voor de N57." ZOUTELANDE - De politie heeft in de nacht van woensdag op donder dag een dertigjarige Duitser be boet voor rijden onder invloed. Agenten troffen de man slapend naast de motor aan in de Lang straat in Zoutelande. De man was van de motor gevallen en in slaap gevallen, vertelde hij. Hij bleek te veel gedronken te hebben. Ook had hij geen rijbewijs. De motor had hij van iemand geleend. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Dat belasting heffen samen met het waterschap niet ef ficiënt blijkt te zijn, valt de drie ge meenten op Walcheren vies tegen. Daarom laten zij de combinatie van belastingen waarschijnlijk nog een keer doorrekenen. In 2006 lieten de gemeenten Rei- merswaal, Noord-Beveland, Schou- wen-Duiveland, Middelburg, Vlis- singen en Veere onderzoeken of het handiger en goedkoper is om belastingen van het waterschap en de gemeente te combineren. Dat blijkt nu niet zo te zijn. De kosten van nieuwe computerappa ratuur, software, opleidingen voor personeel en huisvesting wegen niet op tegen de voordelen. Of, zo als waterschapsbestuurder Jaap Hoekman zegt: „De risico's zijn te groot en de opbrengsten te klein." Reimerswaal, Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland geloven in de resultaten en zijn er van over tuigd dat het te lang duurt voor al le investering zijn terugverdiend. Walcheren laat het er echter niet bij zitten. „Zij zijn teleurgesteld. En dat zijn wij als waterschap zelf eigenlijk ook. Daarom overwegen de drie Walcherse gemeenten een nieuwe berekening die alleen op henzelf slaat, dus zonder de rest", vertelt Hoekman. Daar praten zij op 19 december ver der over. Daarna volgt een besluit. zeeuwse ;.22EÏ23BB Tip? redactie@pzc.nl Oneliners. In Amerika wordt de argeloze toehoorder ermee om de oren geslagen. Maar ook in ons koude kikkerlandje kunnen we er wat van. Op Schouwen- Duiveland is het de WD-Jractie die enige oneliners lanceert in haar algemene beschouwingen op de gemeentebegroting. Die vertaalt het begrotingsmotto 'uit de lengte of uit de breedte' als: 'als het niet linksom kandan moet het maar rechtsom'. Uiter aard verloochent de WD de libe rale beginselen niet en kiest voor rechtsom. Sterker nog: 'De WD staat met beide benen in de maatschappij en kijkt niet te veel naar links'. Hopelijk kijken ze dan wel uit bij het oversteken Traject nieuwe N57 Vrouwenpolder Seroos kerke Veere Gapinge Zanddijk Sint Laurens Verkeer en Waterstar Rijkswaterstaat Arnemuiden Middelburg Nieuw en Sint"^f> Joosland PZC Kees Lammers, Donja Odijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27