Meningen Prominent lid D 66 stond open voor vernieuwing Mededelingen van het waterschap pzc Vrijdag 9 november 2007 1 1 NECROLOGIE Aad Nuis 1933-2007 door Fons Kockelmans den haag - Oud-staatssecretaris Aad Nuis (D66) is op 74-jarige leef tijd overleden. D66-leider Alexan der Pechtold heeft dat gisteren meegedeeld. Hij was al een jaar ziek. De laatste weken ging zijn toestand snel achteruit, aldus Pechtold. Hoewel Nuis was opgegroeid met de Antirevolutionaire Partij, sloot hij zich in 1967 aan bij D66. Nuis, die naast politicus ook lite rair criticus en dichter was, was in het eerste paarse kabinet (1994-1998) staatssecretaris voor Cultuur en Media. Ook zat hij voor D66 in de Tweede Kamer en de senaat. Pechtold omschrijft hem als een politicus die 'gezicht gaf aan de vrijzinnigheid' en die heel belangrijk was voor D66. Nuis was volgens hem iemand die open stond voor vernieuwing. Zo was de komst van de omroep BNN aan hem te danken. Ook maakte hij zich sterk voor de vaste boekenprijs. Nuis werd op 18 juli 1933 geboren in Sliedrecht. Hij studeerde politie ke en sociale wetenschappen in Amsterdam, waar hij ook redac teur was van het studentenweek blad Propria Cures. Later schreef hij literatuurkritieken. In de jaren zestig en zeventig was Nuis betrokken bij de Weinreb-af- faire, een polemiek rond de jood Friedrich Weinreb. Die gaf voor in de Tweede Wereldoorlog joden ge holpen te hebben te vluchten, maar raakte later omstreden. Nuis koos de zijde van Weinreb, in te genstelling tot de schrijver Willem Frederik Hermans, die Weinreb als een bedrieger neerzette. bouwgrond door te ontpolderen een decadentieverschijnsel van een land dat het te goed heeft en te rijk is. Terecht pleitte LTO-voor- man Maat er onlangs voor om de Europese bakens van het land bouwbeleid te verzetten. De groei van de wereldwijde voedselproduc tie blijft achter bij de vraag. Ont polderen, nee dus! Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee Schaapskudde 5 Al sinds 1982 ben ik donateur van de Zeeuwse Schaapskudde en vraag mij af waar dit bestuur nu ei genlijk mee bezig is. Vrijwilligers die zich vele jaren liefdevol inzet ten voor de schapen en de stich ting worden nu als oud vuil wegge stuurd. Deze vrijwilligers hebben zich soms dag en nacht ingezet voor de dieren maar dat wordt blijkbaar door dit bestuur niet ge waardeerd. Niet zeuren en niet aan onze herder komen zullen ze gedacht hebben en daarom wegwe zen. Heeft dit bestuur wel het dieren welzijn voorop? Ik vrees voor de stichting dat ze op deze manier hun eigen glazen ingooien en vele donateurs verliezen maar zelfs dat lijkt ze niet te deren want aan op lossingen wordt niet gedacht, al leen stoïcijns vast blijven houden aan hun standpunt. Vaak denk ik met weemoed terug aan de vorige herder die liefdevol met schapen en bezoekers omging. C. de Valk 's Gravenpoldersestr. 8, Hoedekenskerke Waterkeringen Vorige week (PZC 31/10) las ik dat de gedeputeerde voor natuur en landschap, de heer Hamelink (Christenunie) van plan is Zee land tot eerste klimaatbestendige regio ter wereld te maken, met een internationaal klimaatcentrum op Neeltje lans. En verder Zeeland wereldwijd een voorbeeld wil la ten zijn op het gebied van de ver groting van de veiligheid door ont wikkeling van vernieuwde technie ken op het gebied van waterbouw kunde, gecombineerd met nieuwe natuur en economische impulsen. Wetend, dat volgens de toetsing in 2006 de primaire waterkeringen in Nederland in belangrijke mate niet aan de gestelde veiligheidsnor men voldoen, dan wel dat daar geen oordeel over gegeven kon worden, dacht ik: 'Waar heeft hij het over? Heeft hij dan nooit de ge schiedenis van de toren van Babel gelezen?' Hamelink probeert met zijn verhaal de bevolking met schit terende horizonten voor ontpolde- ring rijp te maken. Men mag ho pen dat het partijcongres van de Christenunie op 17 november hier afstand van zal nemen en zich te gen ontpolderen zal uitspreken. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Atheïsme 10 Een Christen belijdt/gaat uit van een God, die hemel en aarde ge schapen heeft. Hij is de Vader van onze Here lezus Christus. Binnen de PKN kunnen de standpunten sterk uiteenlopen, maar wanneer je de basis er uittilt, zakt het bouw werk in elkaar en kun je niet meer als predikant binnen de PKN func tioneren. In feite functioneert Klaas Hendrikse ook niet. Hij zoekt op een voor mij provoce rende wijze de publiciteit. In een bedrijf zou zo iemand ontslagen worden. Kerkenraden en classes doe uw plicht. De ruimte om bin nen de PKN het christelijk geloof te verkondigen wordt overschre den. Aan het bestaan van God mag binnen de PKN niet getornd worden. J. Boone Veersesingel 186, Middelburg Atheïsme 11 Er waren enkele ingezonden brie ven die Hendrikse hun steunbetui ging gaven. Deze personen staan in hun recht als zij als atheïst wil len leven, maar ze zien één belang rijk aspect over het hoofd en dat is dat Hendrikse een ambt als domi nee bekleedt. Van een dominee wordt verwacht dat deze een voor beeldfunctie heeft in het geloof in God en niet een man die zichzelf herhaaldelijk tegenspreekt en Gods bestaan ontkend! Het is ook een teken van de eindtijd dat valse profeten zich manifesteren. Waak zaamheid is dan ook geboden. L.Goedbloed Dorpsstraat 15, Gapinge Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Algemene vergadering en commissies Op dinsdag 11 december 2007 vindt de openbare vergadering van de algemene vergadering plaats in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. De vergadering vangt aan om 16.00 uur. Op de agenda staan onder andere de Begroting voor het jaar 2008 en het vaststellen van de kustversterkingsplannen Nolle/Westduin en Westkapelse Zeedijk. Voorafgaand aan de vergadering zijn er openbare bijeenkomsten van functionele commissies. Bij deze vergaderingen heeft u de gelegenheid direct na opening van de vergadering uw mening over een punt op de agenda uiteen te zetten. Hieronder vindt u een overzicht van deze commissievergaderingen. Waterbeheer: dinsdag 27 november 2007 om 16.45 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Algemeen Bestuurlijke Zaken: dinsdag 27 november 2007 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Economische Zaken: dinsdag 27 november 2007 om 17.00 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Waterkeringen en Wegen: dinsdag 27 november 2007 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. De vergaderbundel ligt vanaf maandag 12 november 2007 ter inzage op het hoofdkantoor in Middelburg. Ook in de bibliotheken in Goes, Zierikzee en Tholen kunt u de stukken inzien. Gebiedscommissie Walcheren en Noord-Beveland Wilt u weten welke werkzaamheden het waterschap uitvoert in uw omgeving? Kom dan eens naar een vergadering van de gebiedscommissie. Tijdens deze vergaderingen is iedereen welkom. Direct na de opening van de vergadering kunt u inspreken over een onderwerp dat u onder de aandacht van het waterschap wilt brengen. Datum: maandag 12 november Tijdstip: 19.30 uur Locatie: Districtskantoor, Baaijenhovenseweg 4a in Grijpskerke Op de agenda onder andere: stand van zaken Peilbesluit Veerse Meer- Ontwerpwijziging lozingsvergunning Loonbedrijf de Looff in Nieuw- en Sint Joosland Op 6 november 2007 is naar aanleiding van een ambtshalve wijziging een ontwerp lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlakte wateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van Loonbedrijf de Looff, gevestigd aan de Vlackeweg 9 in Nieuw- en Sint Joosland. Wij zijn van plan de vergunning onder het stellen van voorschriften ambtshalve te wijzigen. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 12 november tot en met 24 december 2007 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 08.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de informatiewinkel van de gemeente Middelburg, Kanaalweg 3 in Middelburg, elke werkdag van 08.00 tot 15.30 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen de ontwerplozings- vergunning. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Ontwerp intrekkingbesluit Provincie Zeeland, Postweg 9 in Tholen Op 5 november 2007 is het volgende besluit genomen in verband met het beëindigen van de bedrijfsactivitei ten aan de Postweg 9 in Tholen. De intrekking betreft de aan Provincie Zeeland, directie Infrastructuur Vervoer verleende vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor de lozing van afvalwater afkomstig van het opslagterrein van materieel en gladheidbestrijding, aan de Postweg 9 in Tholen. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 12 november tot en met 24 december 2007 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 08.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; op de secretarie van de gemeente Tholen in Sint Maartensdijk, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen het ontwerp intrekkingbesluit. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Verkeersbesluiten Op Walcheren is het volgende verkeersbesluit genomen: het invoeren van een voorrangskruising op de van Cittersweg - Verlengde weg naar Veere - Kanaalweg Oostzijde in Arnemuiden, door het plaatsen van de verkeerstekens: B3 en B6 van bijlage 1 van het RW 1990. Op Schouwen-Duiveland is het volgende verkeersbesluit genomen: het invoeren van een maximumsnelheid van 60 km/h op de Vissersweg in Ouwerkerk, door plaatsing van de verkeerstekens: E10-A1-60 en E11-A1-60 van bijlage 1 van het RW 1990. Ter Inzage De verkeersbesluiten en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 9 november tot en met 21 december 2007 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg. Voor een mondelinge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken, 0118-621000. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende vanaf 9 november tot en met 21 december 2007 tegen dit besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet in ieder geval een datum en een motivering bevatten en kan gezonden worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet gericht worden aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Kanaalweg 1 Soms onzichtbaar.yj Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 -621000 Fax 0118-621990 info@wze.ni www.wze.nl Mam iilÈiittri

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11