Animo bouwen Graauw verdwenen Sg K 5 z Frans© bv RIJK Desnoods zet de burgemeester RegelS VOOr feeSteil Zijn te rigide' de Bloemenbuurt in het licht 0 0 gehandicapte kind K. DIELEMAN B.V. www.philadelphia.nl/zeeland BOUWBEDRIJF Z PZC Donderdag 8 november 2007 25 Bouw van eerste van 44 nieuwe woningen in Graauw-West begint. door Harold de Puysseleijr GRAAUW - Vertraging bij de ont wikkeling van een nieuwe woon wijk in Graauw heeft ertoe geleid dat de wachtlijst met bouwlusti- gen inmiddels in zijn geheel is leeg gelopen. Dat zegt adjunct-directeur Robert de Ridder van woningcorporatie Woongoed. De corporatie is om die reden afgestapt van de voor rangsregeling voor inwoners van Graauw, mensen die daar werken maar nog niet wonen, en mensen met familie in de eerste graad die in het dorp woont. „We praten sinds 2003 over de ont wikkeling van de nieuwe woon wijk", zegt De Ridder. „Toen ston den er op de lijst die de gemeente had aangelegd en op onze lijst al les bij elkaar 29 belangstellenden voor de zestien vrije bouwkavels die daar te koop zijn. Van die zes tien kavels zijn er inmiddels twee verkocht en op eentje rust een op tie." De resterende bouwkavels zijn nu dus voor iedereen te koop, benadrukt de adjunct-directeur van Woongoed. Volgens hem is het op zich niet zo'n vreemd ver schijnsel dat het aantal gegadigden voor bouwgrond in Graauw in de afgelopen vier jaar zo sterk is ver minderd. De Ridder zegt, dat veel mensen met bouwplannen zich verkijken op de noodzakelijke ITI1 De lange tijd tussen de aankondi- ging en de realisatie van nieuwe bouwprojecten heeft er in Graauw toe geleid dat de wacht lijst is leegelopen. doorlooptijd die een nieuw pro ject kent. Tussen het moment van bekendmaking van de plannen en de daadwerkelijke uitvoering ligt een lange periode waarin de nood zakelijke wettelijke procedures moeten worden gelopen. De bouw van nieuwe woningen aan de westzijde van Graauw gaat binnenkort daadwerkelijk van start. In totaal worden in het ge bied dat grenst aan de Irenestraat en de Achtereindstraat, 44 nieuwe huizen gebouwd. De woonwijk krijgt fasegewijs gestalte. Project ontwikkeling Zeeland gaat als eer ste aan de slag met de bouw van tien woningen van het type twee-onder-een-kap. Daarnaast ko men zestien vrije bouwkavels via woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen in de ver koop. De vierkantemeterprijs van de bouwkavels bedraagt 117,50 eu ro exclusief btw. Woongoed laat in Graauw-West dertien eengezins woningen voor. de verhuur bou wen. De bouw begint omstreeks fe bruari volgend jaar. Bovendien laat de corporatie nog eens vijf wonin gen van dat type voor de verkoop bouwen in het nieuwe wijkje. door Sheila van Doorsseiaer KLOOSTERZANDE - Brandt er over een week geen verlichting op het pleintje in de Bloemenbuurt in Kloosterzande, dan komt de Huls ter burgemeester Jan-Frans Mul der hoogstpersoonlijk met boor en spaarlampjes verlichting ophan gen. Waarvan akte. Bijna een jaar geleden zijn aan de bewoners van de Bloemenbuurt toezeggingen gedaan over verlich ting van het pleintje. Dit moet overlast van jongeren en een onvei lig gevoel tegengaan. Maar het is er vele maanden later nog steeds pik donker. Mulder ging tijdens de drukbe zochte dorpsraadvergadering in Kloosterzande diep door het stof. „We gaan dit oplossen. Het is van de zotte dat het ophangen van ver lichting zo lang moet duren. Als het volgende week niet geregeld is, ziet u mij op een laddertje met een boor en wat spaarlampen van Karwei." Robert Asselman, voorzit ter van de dorpsraad, was zeer te vreden over de toezegging van Mulder, maar had nog één puntje: „Het moet niet allemaal uit Hulst komen. Wij hebben hier op Kloos ter ook een mooie doe-het-zelf zaak." Schooldirecteur in Retranchement deelt rode kaarten uit. door Frank van Cooten RETRANCHEMENT - De gemeente Sluis moet soepeler omgaan met organisaties van voornamelijk vrij willigers, die allerlei activiteiten in dorpen organiseren. Deze oproep doet Peter de Koning, directeur van de openbare basisschool in Re tranchement, in het laatste num mer van het dorpsblad Truzemen- tenaar. Als voorbeeld noemt hij het deze zomer gehouden 'Verlicht Week end' in het dorp. Naast pluimen deelde hij ook een aantal rode kaarten uit. Een dieprode kreeg een ambte naar van de gemeente Sluis, die volgens De Koning veel te rigide controleerde of de organisatie alle regels keurig opvolgde. De ambte naar constateerde bijvoorbeeld dat een kabel verkeerd hing en dat er een illegale tap was. „Dat een over ijverige vertegenwoordiger van de gemeente op de feestdag zelf moei lijk komt lopen doen over allerlei futiliteiten roept tegenstrijdige reacties op. De gemeente moet op een normale manier met organisa ties omgaan. Zonder al te veel be tutteling, met ruimte voor impro visatie." Volgens wethouder Carien Bolijn is van betutteling totaal geen spra ke. „Onze controlerende ambte naar waarschuwde de organisatie voor bijvoorbeeld een kabel die verkeerd hing. Als die bleef han gen zou die kabel gevaarlijk kun nen zijn. En onze medewerker heeft de gebruiker van de tap ge waarschuwd voor de Warenwet. Een buitentap zonder vergunning zou tot verschrikkelijk hoge boetes kunnen leiden. Kijk, wij controle ren ook om organisaties te waar schuwen voor dingen die ze niet beseffen." SPONSORS VERKEERSPLEIN: nederlandse stichting voor het Philadelphia Stichting Vrienden l sinds 1910 Ook voor dit project werden door ons met veel genoegen alle houten kozijnen geleverd. TIMMERFABRIEK Postbus 2,4543 zg Zaamslag, tel. 0115 - 43 71 00 Elektrotechnische installaties Lichtadviezen Verlichting Domotica Beveiliging Jf Data-installaties J 0 Telecom Schilders- en afwerkingsbedrijf Johan Frisostraat 26, 4434 AC Kwadendamme Telefoon (0113)-649361fax (0113)-649777 Internet www.schildersbedrijffranse.nl E-mail fransebv@zeelandnet.nl Meer dan een kleurtje OPENING WOONLOCATIE TERNEUZEN Op 9 november opent Philadelphia Zorg Zeeland op feestelijke wijze een nieuwe woonlocatie aan de Katspolderlaan 2 in Terneuzen voor zes kinderen met een verstandelijke beperking. Voor Philadelphia is dit haar eerste locatie in Zeeuws-Vlaanderen. Philadelphia komt hiermee tegemoet aan de wens van de ouders om een passende woonplek voor hun kinderen. De woonlocatie beschikt over een belevingsgerichte verkeerstuin waar de kinderen in een beschermde, veilige omgeving actief kunnen bewegen. Spel en uitdaging kunnen zo op een creatieve en speel se manier worden gecombineerd. De verkeerstuin is mogelijk gemaakt door de financiële ondersteuning van sponsors. Philadelphia Zorg Zeeland is een regio van de Stichting Philadelphia Zorg, een landelijke organisatie voor men sen die zorg en/of ondersteuning nodig hebben, ongeacht oorzaak, beperking of leeftijd. rijk aan bouwmogelijkheden Heinkenszand 0113-561593 www.rijkbouw.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 83