voor duurzame energie keukenro||| B*fl| i66larlu Folkrock in pub Pennywhistle Hulstenaar ruim 2 jaar de cel in Dorpsraad Kloosterzande doet onderzoek naar fiets-voetpontje Twaalfde Uuleklap Aardenburg Skihal opent deuren in maart 0p zoek naar een leuke baan? Wij hebben plaats voor een keukenmonteur ZJ% I Mt #f Z PZC Donderdag 8 november 2007 23 terneuzen - De Belgische forma tie Blunt speelt morgen in Irish pub The Pennywhistle in Terneu- zen. Blunt giet vanaf 21.30 uur Ier se folkmuziek in een eigentijds rockjasje. Op vrijdag 30 november doet de Belgische bluesband The Bluespotatoes de pub in de Nieuwstraat aan. Dat optreden be gint eveneens om 21.30 uur. Wiersma, die gisteren letterlijk het startschot gaf voor het experi ment, heeft het plekje waar zijn turbine komt te staan, al uitge zocht. „Ik ben benieuwd naar de resultaten." Wiersma is blij met het project. „Alle pioniers die vaak tegen de wind in fietsen, zien hun inspan ningen beloond op het proefveld. Met de kleine windmolens zetten we een grote stap voorwaarts in een wereld waarin de energiepro blemen zich opstapelen. We gaan ook door met zonne-energie en energieopwekking uit water." Wiersma hoopt ook dat Zeeland op economisch vlak profiteert van het experiment. Dat de producenten bijvoorbeeld besluiten de turbines in Zeeland te bouwen. „Dan zijn er voor ons ook nog een paar boterhammen te verdienen." Start van experiment met kleine windmolens in Schoondijke In de praktijk is nog veel onduidelijkheid over de werking en opbrengst van kleine windturbines. - Daarom is gisteren in Schoondijke begonnen met een experiment. Op een testveld staan elf verschillende soorten turbines. De test duurt twee jaar. - Het gaat om windturbines met een maximale hoogte van vijftien meter die bedoeld zijn voor de stedelijke woonomgeving. Zoals voor parti culieren die zelf bij hun huis aan duurzame energieopwekking willen doen. wnderiyi.jiwrietrd, Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop. Auping dealer Tapijt gordijnen worden gratis I gelegd en gemaakt m.u.v. trappen Tapijt, Zonwering, Laminaat, Matrassen, Novilon, Bodems, Marmoleum, Bedlinnen, Gordijnen Dekbedden middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft een 28-jarige Hulstenaar wegens poging tot doodslag veroordeeld tot een ge vangenisstraf van drie jaar, waar van acht maanden voorwaardelijk. De man kreeg in juli in de automa tenhal in Axel ruzie met een man, die hij met een nagelvijl in de hals stak. In het huis van de man vond de politie semi-automatische wa pens, handboeien en munitie. Na de Neptunus is nu ons huis aan de beurt! Wij vinden zelf dat we best wel een leuke woning aan te bieden hebben. Kom daarom vrij binnen lopen a.s zaterdag 10 november van 9.30 uur tot 17.00 uur. De prijs van ons huis ligt rond de 225.000,-, maar dan heb je ook wat. Misschien bent u die ene straatsteen waar we het aan kwijt kunnen. Tot ziens, Margriet en Ton Overbeek, Voltastraat 10, Terneuzen, Tel. 0115-697092. kloosterzande - De dorpsraad van Kloosterzande gaat op verzoek van een groep inwoners zelf onder zoek doen naar de haalbaarheid van een fiets-voetpontje van Wals oorden naar de overkant. Voor de gemeente Hulst en de pro vincie is het allang een uitgemaak te zaak; er is geen draagvlak en er zijn geen financiën voor een per manente overzet: Eert groep bewo ners neemt hier echter geen genoe gen mee. Tijdens de dorpsraadver gadering werd een onderzoek van de SP aangehaald waaruit zou blij ken dat een permanent pontje fi nancieel wél haalbaar is. De dorps raad wil daarom de zaak zelf nog eens bekijken, mits zij daarbij ge holpen wordt door de inwoners, fiet onderzoek spitst zich voorna melijk toe op draagvlak. door Conny van Gremberghe terneuzen - De skihal in Terneu zen opent naar alle waarschijnlijk heid in maart de deuren. Wethou der Adhemar van Waes verwacht niet dat de aanvraag voor een nieu we milieuvergunning - nodig voor de op ammoniak draaiende vries- installatie - voor extra vertraging zorgt. Ook de invulling van de resteren de ruimte bij het leisurecentrum verloopt volgens de Terneuzense wethouder voorspoedig. Electroni- caketen BCC, Kwantum en Karwei brengen in het centrum een vesti ging onder. Met andere kandidaten wordt nog onderhandeld. Van Waes: „De eni ge voorwaarde die gesteld wordt aan deze bedrijven is dat ze vallen onder de noemer grootschalige de tailhandel." De gemeente Terneuzen heeft in middels stedebouwkundig bureau RBOI uit Middelburg opdracht ge geven een ontwikkelingsplan op te stellen voor de nieuwe stedelij ke randzone van Terneuzen. Het gaat hierbij om het gebied tussen de Otheense Kreek, de brug bij .Sluiskil en-de woonkern-Spui. aardenburg - In Aardenburg is vrijdag en zaterdag voor de twaalf de keer de Uuleklap. Dit buutreed- nersfestival is in de zaal van de voormalige Poort van Aardenburg aan de Kaai. Zes Aardenburgse ton praters treden op. Op geheel eigen wijze geven ze hun kijk op de ge beurtenissen in de gemeente Sluis. Beide voorstelllingen, die al weken lang zijn uitverkocht, beginnen om 20.00 uur. Koken in lu, vervangingsapparatuur! wij zijn pas tewejJjÊ&su. het bent! i Mr. F.J. Haarmanweg 26 Terneuzen Tel.: 01 15-620851 Op een testveld staan elf kleine windturbines die de komende twee jaar met elkaar worden vergeleken. foto's Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81