Lekker leven met een allergie balans p—»»" "iMiiMiinwmMTijr~nmMnmnffraiwigiiwiiMnwB«r niiwiIIHUHIIIHIIwIWIniniiimiiiiii uw uw H I 'lin 'iwiinmrIIIMIHIU uw*-1WBWIWHTr mimioti Donderdag 8 november 2007 Marloes is de oprichter van allergiesupermarkt.nl, een website voor iedereen die worstelt met een of andere vorm van allergie of overgevoeligheid. Haar initiatief is juichend ontvangen en kortgeleden ontving zij de Rabobank Innovation Award 2007. Het juryrapport was lovend: Marloes heeft heel goed naar de markt gekeken en een nieuwe invalshoek ontdekt om consumenten op een slimme manier te benaderen. In Balans sprak met haar. Elf uur 's ochtends, tijd voor een dampend bakje koffie. 'Koekje d'r bij?', vraagt Marloes Collins. Nou, lekker. Als ik een hap van mijn froufroutje neem kijkt ze me verwachtingsvol aan. Ik weet wel wat ze wil. Ze wil horen of ik iets proef dat anders dan anders is, een muffig smaakje, of een fluttige struc tuur. Maar niks hoor. Dit froufroutje smaakt zoals het bedoeld is, met een heerlijk zoete vanillecrème tus sen knapperige wafeltjes. Een beetje verrassend is dat toch wel. Want deze koekjes zijn glutenvrij en dan verwacht je stiekem toch een slap aftreksel van het originele product. Marloes reageert geamuseerd. 'Zo zie je maar', zegt ze. 'En dit is nog maar een van de tweeduizend allergieproducten die je via mijn websi te kunt bestellen'. Een allergiesupermarkt op internet, hoe kwam u daar zo op? 'Uit ervaring weet ik hoe lastig het is om een voedsel- overgevoeligheid te hebben. Ik gaf mijn dochter borstvoeding en in een mum van tijd zat ze onder de uitslag. Aan de moedermelk kon dat toch niet liggen, dacht ik toen. Maar niets was minder waar: ze bleek een koemelkallergie te hebben en kreeg daar last van doordat ik gewone melkproducten gebruikte. Ik schrapte de melk van mijn menu en de uitslag ver dween op slag. Maar mijn interesse voor allergievoe ding was gewekt. Ik ontdekte dat er op dat gebied maar bar weinig te koop was in de Nederlandse win kels. En er werd - en wordt, helaas - wat afgetobd in menige Hollandse keuken. Op vakantie in Engeland zag ik dat dat ook heel anders kan. Wat een moge lijkheden! Schappen vol met producten, variërend van koek en snoep tot soepen, sauzen en zelfs diepvries producten.' Waardoor was de keuze daar zo groot? 'In Groot-Brittannië bestaan door het daar bestaande zorgstelsel schrikbarend lange wachtlijsten, voor veel minder allergologen dan in Nederland. Gevolg is dat mensen zelf gaan dokteren en zoeken naar oplossin gen. Zo ontstond een geweldig assortiment allergie producten, die in praktisch elke buurtsuper verkrijg baar zijn. Ik bespeurde een gat in de Nederlandse markt en startte allergiesupermarkt.nl. Aanvankelijk bood ik met name soepen en sauzen aan, gaandeweg groeide dat uit tot het huidige assortiment.' Hoe verklaart u het succes van allerglesupermarkt.nl? 'Net toen ik begon werd allergie een hot item in de media. Onder de honderdduizenden Nederlanders met een voedselallergie of-overgevoeligheid groeide het besef dat er iets tegen hun probleem te doen was. En een website waar je zonder de deur uit te hoeven alles wat je nodig hebt kunt bestellen is dan natuurlijk een uitkomst. Want uren kwijt zijn aan boodschappen doen, omdat je alle etiketten moet napluizen op 'verboden' stoffen is bepaald geen lol letje.' lichaamsverzorgingsproducten. Wij leveren overigens ook aan supermarkten en gezondheidswinkels, ook in Zeeland en Brabant. Op de site staat hiervan een overzicht.' De FAQ-lijst geeft geen antwoord op vragen over allergieën. Waarom niet? 'Wij hebben graag persoonlijk contact met vragen stellers, omdat die vaak een heel specifiek probleem hebben. Dat vraagt om een persoonlijke aanpak. Vragen kunnen per e-mail worden gesteld, via mcol- lins@allergiesupermarkt.nl.' Glutenvrij Extra tips van Marloes Collins: Kijk voor glutenvrije bakpakketten voor peper noten en speculaas op allergiesupermarkt.nl Alles weten over allergieën? Bezoek dan de Allergiebeurs, op vrijdag 29 februari en zaterdag 1 maart 2008 in AHOY Rotterdam. Hoe gaat winkelen op allergiesupermarkt.nl in zijn werk? 'Op de homepage staat een lijst met verschillende typen allergieën. Klikje op bijvoorbeeld de categorie Noten en Pinda's, dan kom je op een speciale pagina over deze voedselintolerantie. Je vindt er algemene informatie en een link naar alle beschikbare produc ten. Soms hebben mensen een meervoudige voed- selovergevoeligheid. Geen probleem, op de site kun nen zij hun verschillende overgevoeligheden invullen en op basis daarvan hun productkeuze maken. Binnen 24 uur wordt de bestelling op elk gewenst adres bezorgd. Overigens heeft allergiesuper- markt.nl sinds kort een zusje, mijn.allergiesu- permarkt.nl, met daarop het laatste nieuws over allergieën in het algemeen.' Biedt de allergiesupermarkt alleen voedingsproducten? 'Nee, het assortiment omvat praktisch alles wat er te koop is voor bijna elk type allergie. Eten en drinken dus, maar bijvoorbeeld ook stofzuigers en luchtbevochtigers, speelgoed en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 76