DAG VAN D IN ZEELAND BIJ U IN DE BUURT OP 9 OF 10 NOVEMBER 2007 De Dag van de Mantelzorg zet mantelzorgers in het zonnetje mantelzorgers in de spotlights voor wie bat nog met weet... Mantelzorgers zijn mensen die zorg verlenen aan een familielid, buur of bekende. Er is weinig fantasie voor nodig om je te realiseren dat het bieden van mantelzorg meestal geen keuze is. Mantelzorgers worden op een zeker moment in hun leven geconfronteerd met bijvoorbeeld een hulpbehoevende partner, een ernstig ziek kind, of bejaarde ouders die de nodige onder steuning behoeven. De mantelzorger kan een beroep doen op de Steunpunten Mantelzorg in de regio. Maar in veel gevallen staat hij of zij er grotendeels alleen voor en ligt overbelasting op de loer. Want mantelzorg is vaak langdurig en intensief en laat meestal weinig ruimte voor een eigen leven. ma" corg: GEEN EENVOUDIGE OPGAVE erkenning herkenning waardering 1 6 I Donderdag 8 november 2007 IN BALANS Steunpunt Mantelzorg SCHOUWEN-DUIVELAND Vanaf 11.30 tot 15.00 uur; Middagje uit voor mantelzorgers. Met een uit gebreide lunch in het Pontes Pieter Zeeman restaurant, een ontvangst door de wethouder in het Gemeentehuis, een verrassing van CZ en in de Burgerzaal informatiestands over Vrijwillige Thuiszorg, het Welzijns huis, het WMO zorgloket, het CIZ en het project 8zorg. De winnaar van de actie "een dikke 8 voor je mantelzorger" wordt deze middag bekend gemaakt. Diverse demon straties en massages zorgen voor ontspanning. Informatie via tel. 0111-457103/457125 of mail: regioschouwenduiveland@ vrijwilligethuiszorgzeeland.nl Steunpunt Mantelzorg WALCHEREN Een feestje voor mantelzorgers moet het worden op 10 november in het Grand Café Buitenrust in Middel burg. Leerlingen van het ROC ver zorgen van 14.30 tot 17.00 uur een High Tea. Met optredens van Zeeuwse muziekschoolleerlingen. Vanaf 2 tot 20 november is er in de gemeentehal van Vlissingen een expositie over mantelzorg te bezoeken. In Dom burg staat in het gemeentehuis een informatietafel op 8, 9 en 12 novem ber. Ook daar valt veel te weten te komen over cursussen, activiteiten, respijtvoorzieningen, mantelzorg en werkjonge mantelzorgers en de inzet van vrijwiligers. In Koudekerke kan iedereen die een mantelzorger wil ver rassen op 9 november tussen 14.30 en 19.00 uur een presentje ophalen bij de mantelzorgkraam in de Golff super markt. Informatie via 0118-553530 of info@zorgvrijwilligers.nl Op 9 en/of 10 november aanstaande krijgen Zeeuwse mantel zorgers een schouderklopje, in de vorm van een gezellige en informatieve dag. Nederland telt maar liefst 3,7 miljoen mantelzorgers - dat is bijna een kwart van de bevolking. Zo'n 750.000 van hen zorgen meer dan acht uur per week en langer dan drie maanden voor een ander. De meeste mantelzorgers vinden het vanzelfsprekend om voor hun naaste te zorgen, maar lopen gaandeweg wel tegen tal van problemen aan. Mantelzorg combineren met een betaalde baan bijvoorbeeld (zoals gemiddeld één op de acht werknemers doet) is geen eenvoudige opgave. Ook is het vaak moeilijk om vervangende zorg te vinden als de mantelzorger zelf ziek is, of er nodig eens tussenuit moet om bij te tanken. Op de Dag van de Mantelzorg staan daarom de mantelzorgers centraal. Doel van deze dag is het wagen om erkenning, maar vooral ook herkenning van de mantelzorger. Want het feit dat mensen voor hun naaste zorgen wordt vaak zo vanzelfsprekend gevonden. Dat langdurige mantelzorg een zware taak is, wordt niet altijd door de omgeving onderkend. De Dag van de Man telzorg wil mantelzorgers laten voelen dat hun inzet goud waard is. Dat gebeurt in de vorm van een aantal gezellige en informa tieve activiteiten, die op 9 en 10 november aanstaande worden georganiseerd. Steunpunt Mantelzorg THOLEN Op zaterdag 10 november vanaf 13.30 uur worden Thoolse mantelzorgers ontvangen in de Burgerzaal van het gemeentehuis. Wethouder Velthuis informeert ons over mantelzorg en de gemeente. Daarna is er volop gelegen heid voor ontmoeting en deelname aan de workshop Mantelzorg en werk, met volop tips over flexibele maatoploss- ingen voor werkgever en werknemer. Verder zijn er de workshops Gedich ten Gedachten en Dans. Ook kunnen de mantelzorgers rondkijken in het gemeentehuis van Sint Maartensdijk en op zoek gaan naar hun voorvaderen in het gemeentearchief. Informatie stands en verwennerijen in de vonn van massages of make-upadviezen zijn volop aanwezig in de grote hal. Informatie via tel: 0166-663784 of via vrijwilligethuiszorg@planet.nl Steunpunt Mantelzorg BEVELANDEN Anticiperend op de toekomst wordt op 10 november in het gebouw van het SMWO in Goes een Open dag met diverse informatieve activiteiten georganiseerd. Doel is o.a. om aandacht te geven aan herkenning en erkenning van mantelzorgers. Het Steunpunt Mantelzorg (onder de vlag van de SMWO) presenteert de mogelijkheden die zij mantelzorgers kunnen bieden en besteden speciale aandacht aan het thema "mantelzorg en werk". Een tweede doel is om zoveel mogelijk professionals die betrokken zijn bij en/of een bijdrage kunnen leveren aan de ondersteuning van mantelzorgers samen te brengen en te informeren. Informatie via 0113-252033 of info@steunpuntvrijwilligers.nl Steunpunten Mantelzorg ZEEUWS-VLAANDEREN Voor ruim 500 Zeeuws Vlaamse mantelzorgers ligt er een presentje en een informatiepakket klaar. Adressen van mantelzorgers zijn verzameld. De steunpunten zorgen ervoor dat tientallen vrijwilligers op 9 november in uw regio op weg gaan om een groot aantal mantelzorgers te verrassen. Informatie voor de regio West Zeeuws-Vlaanderen via telefoon 0117-452452 of per email l.vroon@welzijnencultuur.nl, voor regio Hulst is dat 0114-315513 of swh@welzijnhulst.nl en de regio Terneuzen via 0115-455822 of 455168 en info@aan-z.eu. Deze publicatie van Stichting Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg Goes is mede mogelijk gemaakt door Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 74