Ga ik meer betalen als ik ouder word? {^balans Donderdag 8 november 2007 Alle ziektekostenverzekeraars zijn eender! Waar of niet waar? CZ en Zilveren Kruis Achmea (ZKA) krijgen beide enkele prangende vragen voorge legd. Eens zien of ze hetzelfde reageren. Niemand mag geweigerd worden voor een basisverzekering. Hoe zit dat met de aanvullende verzekering? CZ; Bij CZ is iedereen welkom, ook voor de aanvul lende verzekeringen. Alleen bij een heel uitge breide tandartsverzekering vragen we om een tandartsverklaring. ZKA: Voor de Basisverzekering wordt iedereen geac cepteerd. Dat is gelukkigwettelijk zo geregeld. Zilveren Kruis Achmea heeft vier aanvullende verzekeringen en vier tandartsverzekeringen. Alleen voor de meest uitgebreide, luxe pakket ten hanteert Zilveren Kruis Achmea selectiecri teria. Voor de aanvullende verzekering met 4 sterren gelden voorwaarden bij fysiotherapie. Bij de tandartsverzekering met 3 of 4 sterren geldt een medische selectie. Ga ik meer betalen naarmate ik ouder word? CZ; Premie voor de basisverzekering is niet leeftijds- afhankelijk in Nederland. Bij de aanvullende ver zekering is toegestaan meer premie te vragen bij een hogere leeftijd. Bij CZ gebeurt dat niet. ZKA: Voor de Basisverzekering geldt één premie. Voor de aanvullende verzekering hanteert Zilveren Kruis Achmea verschillende leeftijdsta rieven. Ik heb principiële bezwaren tegen bepaalde zorgvormen, zoals abortus en euthanasie. Kan ik die uitsluiten? CZ; Niet bij CZ. Er zijn in Nederland wel twee verze keraars die deze zorgvormen hebben uitgeslo ten. Je betaalt er dan overigens wel voor in de premie van je basisverzekering. ZKA: In deze behoefte voorzien de producten van DVZ. DVZ Zorgverzekeraar is een landelijk wer kende ziektekostenverzekeraar met ongeveer 26.000 verzekerden. In 1997 is DVZ toegetre den tot Achmea met behoud van eigen iden titeit en eigen verantwoordelijkheid. DVZ biedt verzekeringspakketten die ter advisering zijn voorgelegd aan het Lindeboom Instituut, cen trum voor medische ethiek in Ede. Kan ik voor behandelingen naar ziekenhuizen in België? CZ; In principe worden ziekenhuizen in België voor dezelfde zorg vergoed. Als ze duurder zijn dan kan het zijn dat niet alles wordt vergoed, ook weer afhankelijk van het soort basisverzekering datje hebt afgesloten. Ons advies is om eerst te informeren bij je verzekeraar zodat je financiële tegenvallers achteraf voorkomt. ZKA: Voor sommige operaties wordt vooral uitgewe ken naar België en Duitsland, vanwege de behandelmethode en wachtlijsten. Onze voor keur gaat ernaar uit dat verzekerden contact met ons opnemen, zodat wij samen met de ver zekerde kunnen kijken welk ziekenhuis in de buurt snel plaats heeft. Mocht de wachttijd te lang zijn, dan kunnen wij ook bemiddelen naar België of Duitsland, waar wij met een groot aantal ziekenhuizen en klinieken afspraken heb ben gemaakt. Ik wil voor een second opinion naar een specialist in Amerika. Wordt dit vergoed? CZ; CZ-verzekerden met een ern stige ziekte kunnen van inter nationaal erkende artsen een second opinion krijgen. CZ werkt hiervoor als enige zorg verzekeraar in Nederland samen met de organisatie Best Doctors. Best Doctors beschikt over een data base met 50.000 topspecialisten die door hun collega's zijn uitgekozen als de besten in hun vak. Voor zo'n second opinion hoeven patiën ten niet zelf naar de specialist van Best Doctors. ZKA: Een verwijzing voor een second opinion in Nederland is niet noodzakelijk, maar in veel gevallen zal de specialist hier wel om vragen. Het is dus verstandig om die verwijzing bij de huisarts te vragen. Een second opinion in het buitenland moet van te voren schriftelijk wor den aangevraagd bij de verzekeraar met een verwijzing van een Nederlandse specialist of huisarts. Wat doen jullie met ziekenhuizen die onder de maat presteren? Gaan die 'van de lijst'? CZ; De Inspectie voor de Volkgezondheid moet erop toezien dat dat niet gebeurt. Als CZ de indruk heeft of signalen krijgt dat een ziekenhuis onder de maat presteert, nemen we hierop natuurlijk ook zelf actie. Naar het ziekenhuis en als het nodig is trekken we aan de bel bij ande re instanties. Bij het inkopen van zorg in zieken huizen kijken we altijd vooral naar kwaliteit, prijs en toegankelijkheid. ZKA: Wij menen dat er op dit moment onvoldoende zicht is op de echte kwaliteit. Achmea gaat de afspraken met zorgaanbieders beter volgen. Daarbij gaan wij meer gebruik maken van het cijfermateriaal waar een verzekeraar over beschikt en gaan we samen met ziekenhuizen vaststellen wat er onder kwaliteit verstaan wordt. Als we daarna de gegevens van zieken huizen naast elkaar leggen en als de cijfers openbaar worden, kunnen verzekerden ook bewuster een keuze maken. Ik heb een ernstige ziekte gehad. Welke gevolgen heeft dit voor het afsluiten van mijn zorgverzekering? CZ; Geen gevolgen, je kunt bij CZ gewoon terecht voor een zorgverzekering ook voor een aanvul lende verzekering. Het kan dan wel extra belangrijk zijn goed te kijken welke aanvullende verzekering je neemt. ZKA: Voor de basisverzekering geldt - gelukkig - een acceptatieplicht. Medisch noodzakelijke zorg is daarmee gegarandeerd. Mensen mogen op kosten van CZ naar Lourdes. Mogen ze ook naar Mekka? CZ; CZ geeft onder meer een sponsorbijdrage aan een zelfstandige organisatie die bedevaarten naar Lourdes organiseert. Zo kan een beperkt aantal verzekerden tegen beperkte kosten aan de reis deelnemen. ZKA: Nee, wel vergoeden wij via de aanvullende ver zekering gedeeltelijk de kosten van door Interkuur georganiseerde kuurreizen voor ver zekerden met aandoeningen aan het bewe gingsapparaat zoals bijvoorbeeld de ziekte van Bechterew of reuma. Sommige ziektekostenverzekeraars geven korting op abonnementen van sportcentra. Jullie ook? CZ; CZ heeft dit soort contracten niet afgesloten. CZ geeft wel vergoedingen voor Sport Medisch Advies. ZKA: Of je nu jong of oud bent, dun of dik, klein of groot; het maakt niet uit. Bewegen is gezond voor iedereen! Daarom zijn er ondertussen al 27 Achmea health Centers geopend. Verzekerden van Zilveren Kruis Achmea krijgen korting bij de Achmea health Centers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73