Studeren in de zorg gMM^triiriii'iiii-Twnwg«mOTifw«WBiiWT|i|n'|ri|»r'iiir'fiiiritiiiiaini Donderdag 8 november 2007 Wie wil er nog in de gezondheidszorg werken? Zo goed wordt het niet betaald. De werktijden zijn vaak onregelmatig en er wordt flink gemopperd op deze sector. Gelukkig zijn er nog veel mensen die er wél voor kiezen. Zes jongeren leggen uit waarom. Naam: Steffen Brinkhaus Naam: Leeftijd: 18 Leeftijd: Woont: met moeder in Oost-Souburg Woont: Studie: Sociaal Cultureel Werk bij ROC-Zeeland Studie: Judith Visser Naam: 20 Leeftijd: met vriend in Yerseke Woont: Sociale Pedagogische Hulpverlening, 4e jaar aan Avans Hogeschool in Breda. Studie: Marco Schreijenberg 18 in Rotterdam en komt af en toe naar huis (Biggekerke) Geneeskunde, 1e jaar aan het Erasmus MC Steffen heeft veel toneelervaring en wil naar het con servatorium Toneel in Antwerpen. Dat is een Hbo- opleiding die hij met z'n VMBO-T achtergrond nog niet kan bereiken. "Als overbrugging volg ik een stu die op MBO-niveau. Ik ben maatschappelijk heel kri tisch. Zo vind ik dat er te weinig goede buurthuizen zijn in Zeeland en dat er niet veel aandacht is voor kunst en cultuur. In mijn huidige opleiding kan ik daar iets mee." Naast toneel heeft Afrika Steffen's hart geraakt. Het liefst wil hij daar in de toekomst enkele maanden per jaar gaan wonen/werken. Judith werkt graag met mensen, maar wilde niet de verpleging of verzorging in. "Toen mijn oma dement werd, kwam ze in een verpleeghuis terecht. Daar kwam ik in aanraking met het beroep activiteitenbe geleidster. Judith ontdekte dat je er een opleiding in kunt doen op middelbaar of hoog niveau. Zij koos voor HBO. "Vooral de stages zijn erg motiverend. Alles watje in de opleiding leert, wordt realistisch en zinvol." Na haar studie kiest Judith het liefst voor een onder- zoeksfunctie of een projectfunctie. "In ieder geval een baan binnen de doelgroep ouderen." Een lange studie: 6 jaar voor een basisartsdiploma en minstens 2 jaar specialiseren. Marco gaat er voor. "Naast de opleiding ben ik actief bij de Rotterdamse Studenten Zeilvereniging, waar ik minstens één avond in de week ga borrelen, werk doe voor de klus- commissie of instructies geef. Dat zorgt voor vol doende afleiding." Marco kiest voor geneeskunde omdat de combinatie van allerlei vakken hem aan spreekt. "En ik ga graag met mensen om." In de toe komst wil hij zich het liefst specialiseren als sportarts bij een grote voetbalclub, "Maar de kans dat dat lukt is natuurlijk heel klein... misschien ga ik wel orthope die doen, dat is ook best een boeiend specialisme." Naam: Angela Pelster Leeftijd: 22 Woont: bij ouders in Middelburg Studie: HBO-V, laatste jaar, bij Hoge School Zeeland Naam: Lynnette Brown Leeftijd: 24 Woont: met zoontje van 4 in Oost-Souburg Studie: HBO-V, eerste jaar, bij Hoge School Zeeland Dat Angela HBO-V volgt, is een bijzondere prestatie gezien het feit dat ze begonnen is bij VMBO. Angela wilde van jongs af aan in de zorg werken. Toen ze daadwerkelijk die richting koos, kreeg ze de smaak te pakken en stoomde door naar HBO-niveau. Haar stre ven: een heel goede verpleegkundige zijn. "Ik loop nu stage als wijkverpleegkundige in Vlissingen. Een leerzame tijd, maar het liefst wil ik na mijn opleiding op een chirurgische afdeling terechtkomen. Bij voor keur in Ziekenhuis Walcheren omdat ik graag in Middelburg wil blijven wonen." Voor Lynnette is werken in de zorg een bewuste keuze. "De dankbaarheid die ik in mijn werk terugzie, geeft me veel voldoening." Lynnette heeft de ver pleegkundige opleiding op middelbaar niveau gedaan en wil via HBO-V meer carrièremogelijkheden creëren. Haar grootste wens: hierna doorleren voor operatieassistente. Lynnette volgt de opleiding in 2,5 jaar en gaat 2 dagen per week naar school. "Zo kan ik mijn oplei ding prima combineren met het moederschap." Deze opleiding duurt 4 jaar, Daniël zit in de 2e. "Eerst had ik voor een administratieve richting gekozen, maar dat bleek niets voor mij. Ik zoek uitdaging en afwisseling in mijn werk en wil het gevoel hebben dat ik met iets goeds bezig ben." Over 2 jaar hoopt Daniël de HBO-opleiding te kun nen doen en een baan te vinden gericht op pro bleemjongeren of psychiatrie. Zijn motto: de bevol king vergrijst en jeugdzorg wordt veeleisender. Kortom, er is altijd werk in de welzijnsector. Naam: Daniël van Dalen Leeftijd: 22 Woont: met moeder in Middelburg Studie: medewerker maatschappelijke zorg volwassenen werk 2 bij ROC-Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67