Mosselloop doet naam eer aan Voetbaltrainers Theo de Jong en Jan Verheijen in Iraanse spagaat Ja Nog 18 dagen 1 Controleer j'e verlichting Nakajima rijdt voor Williams in 2008 Formule 1 Serena Williams geeft op bij" WTA - Championship SHOW PZC Donderdag 8 november 2007 j 3 7 WK mannenhockey in 2010 in New Delhi NEW DELHI - Het wereldkampioen schap hockey voor mannen wordt in 2010 gehouden in India. Dat heeft de internationale hockeyfede- ratie FIH gisteren bekendgemaakt. Hoofdstad New Delhi kreeg het evenement toegewezen. In 1982 vond het WK al eens in India plaats, toen in Mumbai. Het toernooi wordt gehouden in februari, de exacte data zijn nog niet bekend. New Delhi is in 2010 ook gastheer van de Gemenebest Spelen. Hardloopwedstrijd bij Westenschouwen viert veertigjarig jubileum. door Koen de Vries goes - Nog meer dan in andere ja ren doet De Mossselloop zaterdag zijn naam eer aan. Vanwege de veertigste editie worden na de hardloopwedstrijden door de bos sen van Westenschouwen gekook te mosselen geserveerd. De Mosselloop ontstond in 1968. Tijdens de mossel feesten in Zierik- zee werd een hardloopwedstrijd gehouden waaraan ook de plaatse lijke mosselvissers deelnamen. Wim Schot werd vijfde en meldde zich terstond aan bij atletiekvereni ging Delta Sport. De club kreeg daarmee een alleskunner in de ge lederen. Schot was niet alleen snel ter been, hij was ook goed in orga niseren en leiding geven. Hij werd onder meer voorzitter en is nog steeds betrokken bij de organisatie van de Mosselloop. Verder is hij bij tal van wedstrijden in Neder land wedstrijdleider, onder meer bij de marathon van Rotterdam. Een ander die van het begin be trokken is bij de Mosselloop, is Ge rard van de Wiel. Hij is zaterdag als vrijwilliger voor de veertigste keer actief Ooit was de Mossel loop een van de grootste hardloop wedstrijden in Zeeland. Het ac cent in de atletiek is in de loop der jaren echter verlegd naar wedstrij den die langer zijn dan negen kilo meter. Middelburger John Vermeu- le is de dominantste deelnemer uit de geschiedenis. Hij heeft het parkoersrecord in handen en De Mosselloop is toe aan zijn 40e editie. De deelnemers aan de hardloopwedstrijd in de bos sen van Westenschouwen krijgen na afloop gekookte mosselen. schreef vijf edities op zijn naam. Andere bekende winnaars zijn Bram Wassenaar, de Belg Mare Ne vens en Delta Sporter Rachid ben Meziane. Bij de vrouwen waren onder meer Carlien Harms en An- jolie Wisse het snelst. Zij liepen vier kilometer. Tegenwoordig lo pen ook de vrouwen 9 kilometer. Om 12.00 uur wordt zaterdag in het bos van Westenschouwen be gonnen met de loop voor scholie ren. Om 13.30 starten de trimmers en de wedstrijdatleten. De trim mers kunnen kiezen uit 3,6 en 9 ki lometer. Inschrijven in manege Li- sidina, Hogeweg, Burgh. Borsels elftal voetbalt tegen Kloetinge Legrand stapt op als trainer Tovaal GOES - Het Borsels elftal voetbalt dinsdag 20 november een vriend schappelijke wedstrijd tegen zater daghoofdklasser Kloetinge. De wedstrijd op het veld van Lewe- dorpse Boys begint om 19.30 uur. Waar vroeger alleen spelers bij het Borsels elftal mee mochten doen die bij een club in de gemeente voetbalden, komen tegenwoordig ook jongens die in de gemeente wonen en daarbuiten spelen voor selectie in aanmerking. GOES - lean-Louis Legrand is ge stopt als trainer van de Goese Rug byclub Tovaal. De Fransman begon dit seizoen als hoofdtrainer bij de Goese twee deklasser. Tovaal kende een prima competitiestart, maar in de maand oktober zakte Tovaal na een aantal magere resultaten ver terug en be landde onderin het linkerrijtje. In de ogen van Legrand, die eerder ook trainer was bij Oemoemenoe, was een deel van de selectie niet bereid voldoende tijd in trainin gen te investeren. Beeld uit de Mosselloop van 1970. foto archief PZC parijs - Renstal Williams heeft de Japanner Kazuki Nakajima voor het formule i-seizoen in 2008 vast- De 22-jarige coureur was al als testrijder actief bij het team. Hij vervangt bij Williams de Oostenrij ker Alexander Würz, die twee we ken geleden zijn loopbaan beëin digde. Nakajima reed afgelopen sei zoen de slotrace in Brazilië en ein digde daar verrassend als tiende. „Dit is de bekroning voor een ge weldig jaar", reageerde Nakajima gisteren op de website van Willi ams. „Voor mij gaat een droom in vervulling." Nakajima wordt de tweede rijder naast de Duitser Ni co Rosberg. Er waren speculaties dat Rosberg eventueel zou overstappen naar McLaren als plaatsvervanger van de daar vertrokken Fernando Alon- so, maar daar is volgens Williams geen sprake van. In Teheran is één nederlaag reden voor ontslag. door Herman Nijman TEHERAN/ZWOLLE - De houdbaar heidsdatum van een trainer is in Teheran aan de korte kant. Theo de long verloor met Steel Azin één wedstrijd en werd meteen be dankt. Hij is geen trainer meer, slechts adviseur. Met Jan Verheijen op de bank werd de tweede wed strijd goed afgesloten, maar de Zwollenaar is solidair met De long. „Het is samen uit, samen thuis. De vraag is alleen wanneer." „Ik heb mij hier nog geen dag ver veeld", zegt Verheijen met het no dige cynisme in zijn stem. De voor malige aanvaller van PEC Zwolle en Feyenoord werkt voor het eerst als trainer in het buitenland. De Jong heeft meer ervaring en heeft in Iran zelfs aanzien. Hij presteer de uitstekend met Persepolis, top club van Teheran. Steel Azin is een ander verhaal. Dat is een club uit de eerste divisie met torenhoge ambities. Geleid door Ali Pavin, ooit de beste speler van het land. Een baas van de opvliegerige soort, weet Verheijen inmiddels. Verheijen zit in een spagaat, nu de man die hem verleidde tot het avontuur aan de kant is gezet. Offi cieel staat hij nog als adviseur in de boeken. Helemaal geruisloos is het niet verlopen.„Theo staat hier bijna dagelijks op de voorpagina's van twaalf sportkranten", weet Verheijen. „Ze hebben al geschre ven dat hij naar huis is; daar klopt Jan Verheijen is hoofdtrainer bij de Iraanse club Steel Azin nu zijn baas Theo de long na één neder laag door de heethoofdige presi dent van de club ontslagen is. geen moer van. Hij heeft het afge lopen weekeinde gewoon wedstrij den bekeken." „Het is samen uit, samen thuis, dat hebben we vanaf het begin ge zegd. Ik wilde vorige week stop pen, op advies van Theo heb ik dat niet gedaan. Als je de kuierlatten neemt, kun je zeker naar de kna ken fluiten." De trainers voelen zich ook verant woordelijk voor drie spelers uit Ka meroen, die bij Steel Azin een be palende rol spelen. Dus staat Ver heijen nog steeds op het veld. Hij heeft geen idee hoe het afloopt. De Jong heeft brieven verstuurd naar de Iraanse bond en de Fifa, om er zeker van te zijn dat afspra ken nagekomen worden. „En Theo heeft geduld. Normaal gesproken ben ik hier ook weg, als Theo zijn centen heeft gekregen. Maar je weet het nooit, morgen kan het zo weer anders zijn." MADRID - Serena Williams is giste ren bij het WTA Championship in Madrid voortijdig gestopt. De Amerikaanse liep in het duel met de Russische Anna Tsjakvetadze een blessure op. Williams had op het moment van haar opgave de eerste set al verloren met 4-6. Het is onduidelijk of de Ameri kaanse het toernooi afmaakt. Van daag zou ze moeten spelen tegen titelverdedigster Justine Henin die in de poule, waarin ook lelena Jan- kovic zit, al twee zeges boekte. NOVEMBER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53