Ook Remmert Wielinga staat op straat De Koning/Berkhout grijpt naast zeiltitel Ontwerp olympisch stadion Spelen 2012 gepresenteerd 36 Donderdag 8 november 2007 PZC W Wielrenner is altijd bang geweest in het peloton. door Frank Vonken EINDHOVEN - De receptioniste van het Zandvoortse hotel zegt tegen middernacht aan de telefoon: „De heer Wielinga is binnen, maar hij meldt geen interesse te hebben om verder te praten met u." Een dag eerder sprak de wielren ner uit Eindhoven wel honderd uit, maar plots brak Wielinga het gesprek af terwijl er nog veel te vragen was. „Bel me morgenavond maar, om zeven uur. Dan praten we verder." Tot dat moment sprak Wielinga over het niet verlengen van zijn contract door de Spaanse ploeg Saunier Duval en oorzaken waardoor hij in zeven profjaren va ker faalde dan presteerde. „Ik kan moeilijk zeggen dat ik er geen be grip voor heb. Mijn uitslagen zijn er niet naar." Wielinga (29) kwam dit jaar in een groot aantal rondes uit, maar haalde zelden de eindstreep. Tij dens de Giro en de Tour de France hoefde hij niet eens aan de start te komen. Grillig wordt hij genoemd, arrogant zelfs. En eigenzinnig. Zo werkte Wielinga samen met de omstreden sportarts Cecchini, de- Remmert Wielinga deed in 2003 namens Rabobank mee aan de Tour de France. foto Jasper Juinen/ANP Profwielrenner Remmert Wielin ga staat na zeven jaar op straat. In die periode kampt hij met chronisch blessureleed. Ook is hij altijd angstig in het peloton. zelfde die Thomas Dekker tot voor kort begeleidde. Onder druk van Rabobank beëindigde Dekker dit jaar de samenwerking. Over do ping zegt Wielinga: „Ik kan wel vertellen dat ik nooit heb gebruikt, maar wat zegt dat?" Vorige maand fietste Wielinga wellicht zijn laat ste profwedstrijd. In de Ronde van Duitsland liet hij zich nog één keer van voren zien tijdens een bergetappe, om een paar dagen la ter op te geven. Zijn laatste prof- koers was in het Franse Plouay. In 2001 begon zijn beroepsloop baan bij het Italiaanse De Nardi. Na twee jaar werd de lichtgewicht aangetrokken door Rabobank. Daar startte hij voortvarend. Tij dens de Dauphiné reed Wielinga met de besten omhoog. Het lever de hem een plaatsje in de Tour- ploeg op. Maar de breekbare cou reur kon het peloton op het vlakke niet volgen en staakte de strijd na een paar etappes. Het leverde hem ongezouten kritiek op van met na me ploeggenoot Erik Dekker. Het greep Wielinga aan, maar hij liet het niet merken. Zijn zorgen wer den vergroot toen hij even later een knieblessure opliep. Het bleek een chronische aandoening te zijn. „Die blessure is één van de rede nen, dat ik het nooit écht heb ge maakt als prof' Begin 2006 werd zijn contract bij Rabobank niet verlengd. Quick Step pikte Wielinga op. In het voorseizoen won hij op onnavolg bare wijze de GP Chiasso. Het le verde hem een selectie voor de Gi ro op. Na een sterke proloog gaf de renner weer eens op. Dit keer door griep. De rest van het sei zoen kwam Wielinga er nauwe lijks nog aan te pas, zijn contract werd weer niet verlengd. Maar toch vond hij opnieuw emplooi, bij Saunier Duval. „Mijn laatste kans, een alles-of-niets-situatie. Maar het zag er allemaal goed uit." Ondanks de goede voortekenen werd het dus 'niets'. Wielinga voert nog een reden op voor zijn regelmatige falen. „Je rijdt met honderd tot tweehonderd man heel hard in een groep. Eén tel niet concentreren kan fataal zijn. Ik ben altijd bang geweest in het peloton. Bang om te vallen. De ene renner doet het niks, maar ik verkramp en kom achteraan te zit ten. Dat vreet energie en voor je het weet, los je." Wielinga praatte er over met ren ners en ploegleiders. Hij nam zelfs een psycholoog in de arm. „Maar ook dat zette geen zoden aan de dijk. De angst is altijd gebleven", al dus Wielinga, die waarschijnlijk nooit meer in de ProTour rijdt. door onze sportredactie ESTORIL - De Frangaise Claire Le- roy is dinsdagavond in het Portuge se Estoril gekroond tot zeilster van het jaar. Dat ging onder anderen ten koste van de Nederlandse zeil sters Marcelien de Koning en Lob- ke Berkhout. Het duo, drievoudig wereldkampi oen in de 470-klasse, was wel geno mineerd voor de prestigieuze prijs. Leroy won in 2007 het wereld- en Europees kampioenschap matchra cen, waarin twee teams het tegen elkaar opnemen en de winnaar doorgaat naar de volgende 'match' tot de finale is bepaald. Het is ook de specialiteit van Klaar- tje Zuiderbaan uit Terneuzen, die Leroy in haar carrière verschillen de keren versloeg. Dit jaar was de Fran^aise Zuiderbaan echter steeds de baas. Marcelien De Koning reageerde be gripvol op de uitverkiezing van Claire Leroy :„Het was al heel bij zonder dat we genomineerd wa ren, we hadden niet verwacht dat we zouden winnen." „Ik dacht dat de Engelse Yng- ling-vrouwen deze prijs in de wacht zouden slepen. Die hebben dit jaar tijdens elk evenement op het podium gestaan. Maar je ziet het matchracen is ook een belang rijk onderdeel van onze sport", al dus de drievoudig wereldkampioe ne Yngling. ONDEN - Het ontwerp van het toekomstige olympisch stadion voor de Spelen van 2012 in Londen is gisteren gepresenteerd. Het stadion - een verzonken arena - krijgt een capaciteit van 80.000 toeschouwers en zal rond de 700 miljoen euro gaan kosten. Tijdens de spe len van 2012 worden er de openings- en sluitingscere monie gehouden en wordt het hele atletiekprogramma afgewerkt. Het grootste deel van het stadion zal een tij delijke structuur zijn. Na de Spelen wordt het bovenste deel weggehaald. Dan blijft een atletiekstadion over met een capaciteit van 25.000 toeschouwers. De bouw moet in 2011 klaar zijn. foto AP Photo WÊESSSSmÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊ BASKETBAL New York. NBA. Charlotte Bobcats - Phoenix Suns 83-115, New Jersey Nets - Atlanta Hawks 87-82, New York Knicks - Denver Nug gets 119-112, Milwaukee Bucks - Toron to Raptors 112-85, Minnesota Twins - Or lando Magic 103-111, Chicago Bulls - LA Clippers 91-97, Houston Rockets - San Antonio Spurs 89-81, Sacramento Kings - Seattle Supersonics 104-98, LA Lakers - New Orleans Hornets 104-118, Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers •104-108. HONKBAL Shinchuan. WK. Groep B, eerste speel ronde: Nederland - Thailand 16-0, Cuba - Australië 3-2, Zuid-Korea - Canada 5-0, Duitsland - Venezuela 0-8. Groep A: Spanje - Panama 0-5, Zuid-Afri- ka - Japan 1-11, Mexico - Verenigde Sta ten 0-3. TENNIS Madrid. WTA Championship: Justine Henin- Jelena Jankovic 6-2 6-2, Anna Tsjakvetadze-Serena Williams 6-2 opgave Williams. Stand: Henin 2-4, Williams 2-3, Tsjakvetadze 2-3, Jankovic 2-2. VOLLEYBAL Eindhoven. Pre-OKT, vrouwen. Eerste wedstrijd: Nederland - Tsjechië 3-0 (25-20 25-14 25-13), Oekraïne - Honga rije 3-0 (25-15 25-20 25-16). Azerbeidz jan vrij. WIELRENNEN Dortmund. Zesdaagse. Eindstand: 1. Risi/Marvulli (Zwi) 312 punten, 2. Zabel/Lampater (Dui) 311, 3. Bartko/Beikirch (Dui) 300, op 3 ronden: 4. Stam/Slippens 156. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52