Canon Blunderende en stuntelende scholieren Hollywood-kopstukken in film die aanzet tot discussie r you can TOT 70% KORTING! Bij ons is het groener. www.wintersportbeurs-zeeland.nl PZC Donderdag 8 november 2007 31 Superbad is melig, maf, geinig, ran zig en af en toe hilarisch. Iets an ders valt niet te verwachten van een film over drie Amerikaanse scholieren die om de vier secon den aan seks denken. En toch is Su perbad (de naam alleen al!) hele maal geen slechte film. Tienerkomedies gaan zelden over de succesvolle types op school, maar vrijwel altijd over de nerds en de mafkezen. Superbad vormt geen uitzondering. De nerd (Chris topher Mintz-Plasse), de gewone SUPERBAD Film. Regie: Greg Mottola. Met: Michael Cera, Jonah Hill e.a. Te zien in Vlissingen en Temeuzen. door Hetty van Rooij jongen (Michael Cera) en de dik zak (Jonah Hill) hunkeren naar seks. Tot hun eigen verbazing wor den ze uitgenodigd op een feestje van 'mooie meid' Jules. Dat zien ze als een laatste kans om van hun maagdelijkheid af te raken voordat ze uitwaaieren naar verschillende universiteiten. Niet alleen de strakke regie, maar vooral de acteerprestaties van de drie jonge hoofdrolspelers trekken Superbad ver boven de middel maat uit. Ze blunderen en stunte len en slaan voortdurend gore praat uit, maar ze zijn volkomen geloofwaardig en daarom ga je bijna een beetje van ze houden. LIONS FOR LAMBS Film. Regie: Robert Redford. Met: Meryl Streep, Tom Cruise, Robert Redford. Te zien in Vlissingen. door Leo Bankersen Wie het op lange dialoogscènes steunende gewetensonderzoek van Lions for lambs vergelijkt met het spierballenvertoon van The kingdom, zal allicht verrast zijn te vernemen dat ze allebei uit de pen van scenarioschrijver Matthew Car- nahan zijn gevloeid. Wat ze ge meen hebben, is een kritische kijk op de strijd tegen het terrorisme. Hoewel het door Robert Redford geregisseerde Lions for lambs ook stevige actiescènes bevat, speelt het echte verhaal van deze relatief kleine en sobere film zich binnens kamers aan het thuisfront af. Drie Hollywood-kopstukken - Tom Cruise, Meryl Streep en Redford - voelden zich aangesproken en vor men samen een robuuste blikvan ger in een film die wil aanzetten tot discussie. De titel verwijst naar een Duitse bevelhebber die in de Eerste We reldoorlog de generaals van de te genpartij vergeleken zou hebben met onnozele lammeren die hun leeuwen van soldaten een zinloze dood tegemoet stuurden. Die leeu wenmoed wordt in Lions for lambs op tamelijk rechtlijnige wijze toe gedicht aan twee Amerikaanse jon gens van kansarme komaf die uit idealisme hebben getekend voor het leger. Op een besneeuwde Af ghaanse berghelling betalen ze de prijs voor een nieuw aanvalsplan dat is uitgebroed door een neocon servatieve senator, een rol die Tom Cruise op het lijf geschreven is. Deze gladde en goedgebekte politi cus probeert intussen een doorge winterde journaliste (Streep) voor zijn karretje te spannen. Ooit was ze op zijn hand, maar nu begint ze gaandeweg het onderhoud steeds meer onraad te ruiken, om ten slotte - tamelijk overstuur - te be seffen dat kritische en onafhanke lijke journalistiek uit de mode is geraakt. In het derde gedeelte speelt Red ford de politicologiedocent die ooit de twee Afghanistan-vrijwilli- gers als studenten onder zijn hoe de had en geschokt was door hun beslissing. Nu probeert hij een an dere, net zo veelbelovende maar cynische student zover te krijgen dat hij iets goeds met zijn leven gaat doen. Die woordenstrijd op het scherpst van de snede tussen de gedesillusioneerde professor en de jongen die zich vol walging heeft afgekeerd van het politieke bedrijf is het spannendste gedeelte van Lions for lambs. Een onvervalst pleidooi voor engagement. Christopher Mintz-Plasse (links) in de film Superbad. Stop klimaatverandering. Print OK met i-SENSYS laserprinters en multifunctionals. Canon compenseert de CO,-uitstoot van het stroomverbruik van uw i-SENSYS voor een periode van driejaar, door een financiële bijdrage aan de KlimaatNeutraal Groep. Hiermee worden nieuwe bomen geplant, bossen beschermd en investeringen gedaan in duurzame energie- en besparingsprojecten. Print nu ook OK en krijg tijdelijk tot€ 100,- retour. Ga snel naar een van de onderstaande dealers of kijk voor de actievoorwaarden op www.canon.nl/printok Office Centre. Makro, MyCom, Vobis. Misco Nederland, Aces Direct, MicroWarehouse, Alternate, Megasellers Amersfoort Masco Kantoorinstallaties Amsterdam CBA voor kantoren. Moolhuijsen Kantoorinstallaties Apeldoorn Dijkgraaf Rijsdorp Arnhem Klompe Rupp Assen Bremer Kantoorcentrum Bergschenhoek informatique Computers en Componenten Breda Wout Monseurs Broek op Langedijk Otto's Kantoorcentrum Capelle a/d IJssel Wilhelm Arijjansen V.O.F. Den Haag CBH, PCL Computers Genemuiden VWC Kantoor en Automatisering Hardenberg Prosys Automatisering Harderwijk Wuestman Lemelerveld Schutte Systems Nieuw-Buinen Hawi Nijverdal Office Super Oss Derijks Rijssen Bos Kantoorinstallaties Roelofarendsveen Verdel PC Partner Rotterdam Correct Steenbergen Databyte Steenwijk Kerkvoorde en Hollander Silvolde Hecosys Computers Sint Oedenrode JMW Computers Tilburg Van Laarhoven Valkenswaard VDP Office Vlaardingen Hoogerwerf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47