kind blijf je levenslang voelen Minister schrapt N57 op grondgebied Veere Patronen tekenen DE RODE PILAREN S PZC Donderdag 8 november 2007 23 aan leukemie. Jacqueline Willemsen (achtergrond) is actief voor de Stichting foto Dirk-Jan Cjeltema Anne van Mill (voorgrond) verloor negen jaar geleden haar zoontje Jessie Helpen Helpt, die geld inzamelt voor onderzoek naar kanker bij kinderen. kerkwerve - De school voor mo devormgeving Cathy de Vos in Kerkwerve start twee nieuwe workshops patroontekenen: van de rok en van een jasje of colbert. De cursussen zijn op maandaga vond tussen 19 en 22 uur. Verder geeft De Vos op vrijdaga vonden workshops lingerie ma ken. Belangstellenden kunnen bellen met 0111 415792 of een mailtje stu ren naar cathydevos@zeeland- net.nl. Middelburgs deel van nieuwe rijksweg eindigt in weiland. door Henk Postma den HAAG - De aanleg van de nieu we N57 op Veers grondgebied gaat niet door. Minister Eurlings wei gen de ontbrekende 20 miljoen eu ro voor de weg op tafel te leggen. Met die boodschap keerde gedepu teerde A. Poppelaars gisteren terug van overleg in Den Haag. Om te voorkomen dat het nieuwe Middelburgse deel van de N57 straks 'eindigt in een weiland', moet bij Sint Laurens een aanslui ting worden gemaakt op de huidi ge weg. De minister heeft daar twee miljoen euro voor uitgetrok ken. De gemeente Veere zal er het bestemmingsplan voor moeten wijzigen. Afgesproken is ook dat Rijkswater staat nu bekijkt hoe de bestaande N57 in Veere veiliger kan worden gemaakt. Hoe dat wordt aange pakt, is nog niet duidelijk. Er zal nader overleg over plaatsvinden tussen Rijk, provincie en gemeen te. De minister zegde toe zelf naar Veere te komen om te bekijken welke maatregelen nodig zijn. Gedeputeerde Poppelaars prijst zich gelukkig dat de minister in ie der geval akkoord is met de aanleg van het Middelburgse gedeelte, in clusief het aan te leggen aquaduct. Daar was nog eens 7,5 miljoen eu ro extra rijksgeld voor nodig, na dat de provincie al 6,5 miljoen en Middelburg 1 miljoen hadden bij gepast. Voor het Veerse deel zat daarna niets meer in het vat. Veere wil wel dat de huidige weg snel beter en veiliger wordt, zeker nu de snelle doorsteek bij Middel burg mogelijk veel meer door gaand verkeer naar de N57 trekt. VVV richt zich in 2008 op de oudere toerist dreischor - De VW Schou- wen-Duiveland gaat in 2008 adver teren in Plus Magazine en Max Ma gazine. Beide bladen richten zich op lezers van 50 jaar en ouder. De VVV heeft komend jaar een bud get van 85.000 euro voor promo tie, zei directeur lurgen Klapwijk gisteren. De begroting 2008 van de VW sluit met een tekort van 5500 euro. Het begrotingstotaal van de VW beloopt ongeveer een half miljoen. Dat meldde penningmees ter Willem van den Akker dinsdag aan de participerende bedrijven. Rotterdammer gewond na val van pijlerdam burch-haamstede - Een 41-jarige Rotterdammer is gisteravond rond zeven uur gewond geraakt nadat hij vanaf de parallelweg op de pij lerdam bij Burgh-Haamstede naar beneden was gevallen. De man viel van ongeveer vier meter hoog te over de reling op de onder- houdsbalk van de pijler. Hij is met verwondingen aan zijn rug en been per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Hoe het ongeval precies heeft kun nen gebeuren, is nog niet duide lijk. Kinderen niet vast, bekeuring op zak oude-tonge - De politie bekeurde dinsdagmiddag bij Oude-Tonge twee automobilisten, omdat hun kinderen, die achterin zaten, geen gordel droegen. Ook een bestuur der die zelf niet goed vast zat, kreeg een boete. De controle was vooral gericht op het vervoer van kinderen. Agenten keken naar het gebruik van zitjes en gordels. De politie hield de ac tie om bestuurders ervan bewust te maken dat een gordel, zeker ook bij (kleine) kinderen, ernstig letsel kan voorkomen. WN wil oefenbaan voor scootmobielers nieuwerkerk - De afdeling Schou- wen-Duiveland van Veilig Verkeer Nederland onderzoekt de mogelijk heden voor de komst van een oe fenbaan voor scootmobielers en electrische rolstoelers. De vereni ging vraagt de gemeenteraad om de bereidheid uit te spreken daar grond voor beschikbaar te stellen. „We wachten eerst af wat de raad daarover zegt", verklaart voorzitter John Prins. „We kunnen nu wel al lerlei acties ondernemen, maar als er geen politieke medewerking komt, heeft dat geen zin." Opnieuw fit worden met Q10 en visolie Waar haalt u boven de 35 toch uw energie vandaan? BuurManns introduceert een nieuwe fitmaker voor alle Nederlanders van 35 jaar en ouder. U merkt misschien ook, dat u zich eerder vermoeid voelt na een inspanning. Logisch, want het vermogen van uw lichaam om het co-enzym Q10 aan te maken gaat veranderen. En deze stof stuurt op celniveau de energievoorziening van uw lichaam aan. Daarom is er nu Q-Omega. Het bevat per capsule 30 mg Q10 voor meer energie en uithoudingsvermogen. De extra toegevoegde 1000 mg Omega-3 vetzuren ondersteunen de ontwikkeling van de hersenen. Dit ver betert uw geheugen en concentratie vermogen. Opnieuw fit worden boven de 35? Q-Omega helpt. U merkt het verschil in korte tijd. irkrijgbaar bij: Drogisterij Kruiderij Middulburg-Goes-Vlissingen www,derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41