maatschappelijke stages 43." Forse straf voor psycholoog uit Sas I Crisis België Dansen telt ook als Helemaal niet saai 3 EURO VOORDEEL Uit mezelf had ik zoiets nooit gedaan PZC Donderdag 8 november 2007 3 „Nee, ik hou niet van bingo", geeft Kevin van het Veer (16) uit Zierikzee la chend toe. Toch staat de 4 havo-scholier van het Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee vanavond in zorgcentrum Cornelia in Zierikzee om ouderen te helpen bij de bingoavond. „Ik dacht: laat mij dat maar doen. Het lijkt me wel leuk om te zien hoe die mensen dat beleven. Ze kunnen het allemaal niet meer zo goed bijhouden. En voor mij is 't makkelijk! Bovendien komen die mensen niet zo vaak buiten. Voor hen is het dan toch leuk als er van die jonge knapen langskomen?" foto's Dirk-Jan Cjeltema „Ik heb meegeholpen met de cursus 'Meer bewegen voor ouderen' in het Cornelia in Zierikzee. Dat was hartstikke leuk", zegt Mano Poots uit Brou wershaven, die ook op 't Pontes Pieter Zeeman zit. Geen alledaagse uit spraak voor een zestienjarige havo-scholier. „Ik kreeg die ouderen toch mooi aan 't bewegen! Er werd een muziekje opgezet, we gingen klappen en schouders losmaken. Sommige mensen konden alleen met hun vingers be wegen, maar dat gaf niks. Ik heb ze ook geholpen met eten. Uit mezelf had ik zoiets nooit gedaan. Het is weer eens wat anders dan de schoolbanken." Esmé van Eijk (18) uit Zierikzee heeft een makkie: ze kan haar maatschap pelijke stage op het vwo grotendeels vullen met haar hobby. „Ik doe mee aan dansprojecten op school. We hebben voorstellingen en treden op tij dens open dagen van 't Pontes. Daarvoor moet ik elke week oefenen. Zo kom ik al aan driehonderd uur. Maar ik heb ook geholpen op de manege. Ja, ik vind zo'n stage wel nuttig. Nu heb ik geen tijd om vrijwilligerswerk te doen. Ik heb 't druk met school, maar later wil ik dat misschien wel. Door zo'n maatschappelijke stage ga je er toch anders tegenaan kijken." „Pfff.Jk heb al zo veel gedaan. Ik weet 't niet eens precies meer", zegt Eli- ne Pax (17) uit Zierikzee. Als havo-scholiere moest ze op het Pontes Pieter Zeeman tachtig uur stage lopen. „Ik heb geholpen in een ziekenhuis en een psychiatrische instelling en bij een kindercircus. Voor Toegankelijk Schou- wen-Duiveland, een platform voor mensen met een beperking, deed ik ook nog klusjes. Ik vind 't zó leuk! Later wil ik er zelf ook wat mee doen. Wer ken in een zorgcentrum klinkt misschien saai, maar dat is het niet. Die men sen vinden het alleen al leuk als er een jong meisje binnenkomt." MIDDELBURG - Een 31-jarige psycho- loog uit Sas van Gent mag zeven jaar lang zijn beroep niet meer uit oefenen. Daarnaast veroordeelde de Middelburgse rechtbank de psy choloog gisteren nog tot een gevan genisstraf van twee jaar waarvan zes maanden voorwaardelijk. In de periode juli 2006 tot en met mei van dit jaar had de psycho loog relaties met cliënten en deel de met hen ook het bed De recht- Flexa Powerdek muurverf Wit. Mat, voor binnen. Dekt in één keer. Optimaal reinigbaar. 10 2,5 liter. Prijs per liter 3.52 54t95 Aanbieding geldig t/m 11 november 2007. HET WORDT PRACHTIG MET PRAXIS COMMENTAAR De zuiderburen verkeren in een diepe politieke crisis. Daarin staan de Vlaamse en Waalse partijen als blokken tegenover elkaar, een zelden vertoonde vorm van tweedracht. De aanleiding schuilt deels in de kiesdrempel van vijf procent. Partijen die deze niet halen, sluiten kartels met grotere om toch in het parlement te komen. De winnaar van de verkiezingen, de christen-democratische CD&.V van informateur Leterme, sloot een kartel met de NV-A. Laatstgenoemde groepering is nationalistisch en wil een zelfstandig Vlaanderen.Dat lag de Walen zwaar op de maag. Leterme schoot bovendien tijdens de verkiezingscampagne bokken door de Marseillaise aan te halen toen hem werd gevraagd de Brabanconne te citeren. Hij was echter vooral niet bij machte om zich te profileren als Belg. De Walen op hun beurt speelden hoog spel door hun starre opstelling op het vlak van de taalpolitiek. Daardoor verkeert België aan de rand van een politiek ravijn. bank oordeelde dat, ook al had de Sassenaar de vrouwen niet zelf on der behandeling, er wel degelijk sprake was van een zorgverle ner-cliënt-verhouding en dat de vrouwen zich afhankelijk van hem voelden. De rechtbank vonniste een beduidend hogere straf dan geëist was, omdat zij van mening was dat de psycholoog zijn eigen belang had laten prevaleren boven het belang van de patiënten. Lourensford Shiraz Topkwaliteit uit Zuid-Afrika.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3