sleutel voor persoonlijke groei Zinken Jacomien was geval van pech Oesterkwekers weten elkaar weer te vinden Jamsessie Belofte graag ook op papier BEF ROBE PILAREN B PZC Donderdag 8 november 2007 23 Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG Oliebevoorradingsschip in haven Yerseke door getij omver getrokken. THOLEN - Gitarist Kees Schipper is zondag speciale gast in eetcafé The Sixties in Tholen tijdens de Sixties Jam. Muzikanten die mee willen spe len, hoeven alleen een instrument mee te nemen. De jamsessie be gint om 16.30 uur. Mahima Sinke (links) en Angelique Tilroe willen een jaarlijks een aantal workshops geven in Zeeland, zodat mensen voor persoonlijke groei minder ver hoeven reizen. foto Willem Mieras GOES - De provincie moet de ge meente Goes zwart op wit laten weten dat zij zich onverkort achter de aanleg van een aansluiting op de A58 ter hoogte van de 's-Gra- venpoldersweg schaart. Bestuurders van provincie en Bor- sele kwamen in september Goes tegemoet, nadat die had gedreigd niet akkoord te gaan met de mi lieustudie voor de verdubbeling van de Sloeweg. Daarin zit ook een nieuwe aansluiting (Drieweg bij Heinkenszand) op de A58. Goes wilde de studie best steunen, als provincie en Borsele zich ook willen beijveren voor een aanslui ting op de snelweg vlakbij het zie kenhuis in Goes. Eindelijk beloof den alle partijen elkaar steun, maar dat blijkt niet uit de brief die de provincie de gemeente Goes heeft gestuurd. Daarin staat eigen lijk niets. Wethouder S. van 't Westeinde verlangt dat de provin cie haar mondelinge belofte alsnog op papier zet. Burgemeester Van Liere treedt met succes op als troubleshooter. door Harmen van der Werf YERSEKE - Zeeuwse oesterprodu centen zitten weer met elkaar aan tafel, nadat zij in september vorig jaar met ruzie uit elkaar waren ge gaan. C. van Liere, scheidend bur gemeester van Noord-Beveland, is opgetreden als troubleshooter. Hij is zo slim geweest de kwestie waar over de ruzie ontstond, het al dan niet voldoende naleven van hygië nische voorschriften in de oude oesterputten van Yerseke, buiten beschouwing te laten. „Je kunt wel steeds proberen oude koeien uit de sloot te halen", ver klaarde Van Liere gisteren, „maar dan waren we er niet uitgekomen. Dan was het deze week niet tot de oprichting van een gezamenlijke oestervereniging gekomen." Van Liere, die al jaren bestuurlijk actief is in de schelpdiersector, is geko zen als voorzitter en J. de Rooij als secretaris. H. Lacor, K. Prins en A. Cornelisse maken het bestuur com pleet. De grote schelpdierbedrij- ven Roem van Yerseke (Lacor) en Prins8cDingemanse (Prins) zijn zo direct verbonden aan de Neder landse Oestervereniging. Het is vol gens Van Liere van groot belang dat er weer één spreekbuis is na mens de oestersector, vooral rich ting overheden, onder meer over toepassing van natuurregelgeving. Bij de vereniging hebben zich 22 le den aangesloten, die samen 32 oes- terbedrijven hebben. Het is burgemeester Van Liere ge- lukt een nieuwe vereniging van oesterproducenten van de grond te tillen, onder meer door con flictstof terzijde te leggen. door Luc Oggel YERSEKE - Het oliebevoorradings- schip Jacomien, dat dinsdagoch tend in de Beatrixhaven in Yerseke is gezonken, is spontaan gekap seisd. Daar gaan eigenaar K. Meij- aard van de gelijknamige oliehan del en de politie van uit. Een onderdeel van de boot dat zich onder water bevindt is ergens achter blijven haken, waardoor de Jacomien door het opkomend tij omver is getrokken. De brandstof boot was op dat moment geladen met zo'n vijftig kuub gasolie. Meijaard ontdekte 's ochtends vroeg dat zijn boot was gezonken. „Dan sta je wel even raar te kij ken." Omdat er naar schatting vijf tot tienduizend liter olie in het wa ter was gelekt, had Rijkswaterstaat schermen in het water gelegd om te voorkomen dat de vervuiling de haven zou uitdrijven en de mossel percelen zou bereiken. Bergings bedrijf Multraship kon de boot 's middags rond kwart over vier lichten, ook het overgrote deel van de gelekte olie kon dinsdag al wor den opgezogen. Gisteren is de laat- se olie opgeruimd. De gasolie uit het schip is met tankwagens afge voerd naar Schore. In de Jacomien zelf moet alle elektrische appara tuur worden vervangen. „Een be hoorlijke schadepost", aldus Meij aard. De bevoorradingswerkzaam heden worden, zolang het schip in reparatie is, uitgevoerd met een an dere boot. Opnieuw fit worden met Q10 en visolie Waar haalt u boven de 35 toch uw energie vandaan? BuurManns introduceert een nieuwe fitmaker voor alle Nederlanders van 35 jaar en ouder. U merkt misschien ook, dat u zich eerder vermoeid voeit na een inspanning. Logisch, want het vermogen van uw lichaam om het co-enzym Q10 aan te maken gaat veranderen. En deze stof stuurt op celniveau de energievoorziening van uw lichaam aan. u\ Daarom is er nu Q-Omega. Het bevat per capsule 30 mg Q10 voor meer energie en uithoudingsvermogen. De extra toegevoegde 1000 mg Omega-3 vetzuren ondersteunen de ontwikkeling van de hersenen. Dit ver betert uw geheugen en concentratie vermogen. Opnieuw fit worden boven de 35? Q-Omega helpt U merkt het verschil in korte tijd. bij: Drc ww Drogisterij Kruiderij Middelburg-Goes-Vlissingen www.derodepilaren.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35