Berkenbosch krijgen weer licht euou Veere verbiedt rooftas Vlissingen besteedt onderhoud water uit Bags Umbrellas DERODE PILAREN W pzc Donderdag 8 november 2007 23 kend zijn voor het gebied, zijn 25 jaar geleden jonge boompjes aange plant. Die moeten in de toekomst de eiken vervangen die het loodje leggen. „Dit is ons kapitaal", knikt de boswachter richting de eeuwen oude bomen. „De Manteling is on ze parel." Precies om die reden richt ten rijke Middelburgse kooplieden in de beboste binnenduinrand hun buitens op. De Keuning en zijn colle ga's nemen regelmatig mensen mee op sleeptouw door De Manteling. „Elke rondleiding is het bijna volle bak." De boswachter weet wel waar om: „Die overgang van zee, strand, duin, binnenduin en land: waar vind je een mooiere plek?" Herstel buitenplaats Het groen bij buitenplaats Berkenbosch krijgt zijn park achtige karakter terug. Terra Maris Westhove veere - Ook in de gemeente Veere mag je straks niet meer over straat met een rooftas of ander hulpmid del voor winkeldiefstal. Het Veerse college past daarvoor de algemene plaatselijke verordening (apv) aan. Dat gebeurt op verzoek van de Fe deratie van Ondernemersvereni gingen Veere. Met een rooftas, of bijvoorbeeld een stoorzendertje, kunnen detectiepoortjes worden omzeild. Het verbod moet het de politie en winkeliers makkelijker maken adequaat in te grijpen. goudviskom Berkenbosch Duinbeek I Waterschap neemt oppervlaktewateren onder haar hoede. door Wendy van den Hurk vlissingen - Om te voorkomen dat grachten, vijvers en slootjes binnen de bebouwde kom van Vlissingen in de toekomst verloe deren, laat de gemeente het onder houd voortaan doen door Water schap Zeeuwse Eilanden. Op dit moment zijn de gemeente Vlissingen en het waterschap be zig om achterstallig onderhoud van oppervlaktewateren weg te werken. Een aantal daarvan is bij voorbeeld nog niet gebaggerd. Omdat het waterschap toch al be last is met onderhoudstaken, heeft het de gemeente aangeboden voor taan de Vlissingse oppervlaktewa teren onder haar hoede te nemen. Zij heeft immers de juiste materia len in huis, zoals machines, maar ook waterbiologen. Daarbij be looft het waterschap dat achterstal lig onderhoud verleden tijd is. Dat wordt geïntensiveerd. Bovendien schept de verdeling helderheid in welke organisatie nou eigenlijk welke taken heeft. De gemeente ziet dat plan wel zit ten. Zeker omdat het past in haar voornemen om meer te opereren als een 'regiegemeente'. De uitbesteding kost de gemeente Vlissingen elk jaar 34.000 euro. Het waterschap legt zelf een soort gelijk bedrag bij. Sommige kleine taken, zoals het maaien van riet, blijft de gemeente zelf doen. Sim pelweg omdat ze beschikt over het juiste materiaal daarvoor. De reke ning gaat daarna naar het water schap. Het college houdt nog wel een slag om de arm: eerst moet de gemeenteraad (morgenavond) nog akkoord gaan met de begroting. Leskoffer WonderWeb aan scholen uitgereikt middelburg - Docenten van de groepen 5 en 6 van de Midelburg- se basisscholen, konden gisteren de leskoffer WonderWeb ophalen in de Seismolen in Middelburg. De leskoffer werd gratis beschik baar gesteld door de gemeente in het kader van natuuronderwijs. In de koffer zitten opdrachtkaarten, zoekkaarten en loeppotjes zodat de leerlingen in de natuur aan de slag kunnen. Stadsschouwburg houdt open huis middelburg - De gerenoveerde Stadsschouwburg houdt op vrij dag 9 november van 12.00 tot 21.00 uur open huis. Iedereen kan de nieuwe stoelen, de vloerbedek king en het schilderwerk komen bekijken. De stadsschouwburg houdt ook acties. Zo ontvangen be zoekers die vrijdag bepaalde thea terkaartjes aan de kassa kopen, een gratis diner vooraf Op de web site www.theaterverkoopzee- land.nl staat voor welke voorstellin gen dit geldt. Nog tien tips erbij over olielozing in Tholen tholen - De politie heeft er giste ren nog tien tips bij gekregen over een ernstig milieudelict op Tholen na een oproep in het televisiepro gramma Opsporing Verzocht. Dinsdagavond kwamen er al twin tig tips binnen. Of de tips bruikba re informatie opleveren, is nog niet duidelijk. Rotterdammer gewond na val van pijlerdam burgh-ha am stede - Een 41-jarige Rotterdammer is gisteravond rond 19.00 uur gewond geraakt nadat hij vanaf de parallelweg op de pij lerdam bij Burgh-Haamstede naar beneden was gevallen. De man viel van ongeveer vier meter hoog te over de reling. Hij is met ver wondingen aan zijn rug en been per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. W'HirTTiHfP 0118-61 31 72 - Middelburg Struiken, overhangende bomen en rododendrons worden weggehaald, zodat de vijvers bij Berkenbosch weer tevoorschijn komen. foto Lex de Meester Opnieuw fit worden met Q10 en visolie Waar haalt u boven de 35 toch uw energie vandaan? BuurManns introduceert een nieuwe fitmaker voor alle Nederlanders van 35 jaar en ouder. U merkt misschien ook, dat u zich eerder vermoeid voelt na een inspanning. Logisch, want het vermogen van uw lichaam om het co-enzym QIO aan te maken gaat veranderen. En deze stof stuurt op celniveau de energievoorziening van uw lichaam aan. uv Daarom is er nu Q-Omega. Het bevat per capsule 30 mg Q10 voor meer energie en uithoudingsvermogen. De extra toegevoegde 1000 mg Omega-3 vetzuren ondersteunen de ontwikkeling van de hersenen. Dit ver betert uw geheugen en concentratie vermogen, Opnieuw fit worden boven de 35? Q-Omega helpt. U merkt het verschil in korte tijd. |rkrijgbaar bij: Drogisterij Kruiderij Middelburg-Goes-Vlissingen wtvw.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25