Zeeland PZC Verzakte vloer werpt smet op openingsfeest Is» VERLAAG UW CHOLESTEROL I OMHINK PER DAGM deD RVKKE RY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 www.drukkerijmiddelburg.nl m WALCHEREN 21 27 mkïïmmt. 4E0RGHRTiHG. /.rmmv Röntgenfoto Donderdag 8 november 2007 Zeeuws Genootschap blij met zeldzaam bot steppenwisent Minister heeft goed en minder goed nieuws voor mosselsector Tip? redwalch@pzc.nl In de verbouwde schouwburg in Middelburg verzakte een vloer en vielen zo'n 15 stoelen om. foto Lex de Meester Geen gewonden in Middelburgs theater bij begeven eerste rijen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een knal, gegil. Men sen die snel hun nieuwe rode stoel weer verlieten. De feestelijke her opening van de schouwburg in Middelburg werd gisteravond iets minder feestelijk toen de vloer on der de eerste drie rijen plotseling een stuk verzakte. De constructie onder de vloer, die de orkestbak bedekt als die niet wordt gebruikt, begaf het. Nie mand raakte gewond. En nadat ie dereen een andere zitplaats had ge kregen, kon de Japanse slagwerk groep TAO toch beginnen. De schouwburg is de afgelopen maanden grondig verbouwd. De bruine stoelen zijn vervangen door frisse rode, er is geschilderd en er ligt nieuwe vloerbedekking. „Als je nu binnen loopt, kom je echt een theater binnen", zei schouwburgdirecteur Peter de Neef voor de voorstelling. Het ech te spektakel bevindt zich in het to neelhuis. „We hebben de trekken wand overgenomen van het Nieu we de la Mar theater in Amster dam. loop van den Ende heeft dat theater gekocht en gesloopt. Dat was puur geluk, de afmetingen van dat theater kwamen overeen." Medewerkers hoeven nooit meer met de hand decorstukken op te hijsen. En dat scheelt blessures. Aan elke 'trek' - een hijsstang met contragewicht - konden decorstuk ken of lampen tot een kilo of vijf- Beoïj) sd> Kijk voor meer informatie op de verpakking of op www.becel.nl. VAN JE HART vanavond vanaf 17.30 uur Zeeuws menu met pastinaaksoep, stamppot veldsla en stoofperen 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vrij 9 nov. 16.00 uur presentatie Klaas Hendrikse Geloven in een God die niet bestaat za. 10 nov. 15.00-16.30 uur SO Whdt houtblazerskwartet nog 8 nachten slapen op vrij. 16 nov. 24.00 uur gaan wij open voor de nieuwe Harry Potter we verpakken deze in een speciale Harry Pottertas Week van het Zeeuwse Boek t/m 10 nov. met gratis bij aankoop van 15,00 aan boeken: De Smaak van Zeeland, Tineke Sluijter honderd hangen. De overgeno men trekkenwand van het Nieuwe de la Mar is geautomatiseerd. Met een beweging van de joystick han gen de decorstukken nu binnen een paar seconden op hun plaats. De ouderwetse toneelinstallatie was één van de redenen voor de verbouwing. En ook één van de re denen waarom de gemeenteraad alweer bijna zeven jaar geleden vond dat er een nieuw theater no dig was. Toen de nieuwbouw ein digde in het bekende drama, is be sloten om de aftandse schouw burg zo op te knappen dat hij nog eens tien jaar mee kan. De schouwburg heeft nu voor het eerst een frontlicht, lampen die recht op het toneel gericht zijn. „In het midden van de jaren zes tig, de tijd waarin de schouwburg is gebouwd, was het leuk als je één lampje had en Toon Hermans, maar dat is wel vijftig jaar gele den." De Neef is niet bang dat de gemeenteraadsleden - die gister avond bij de eerste voorstelling in de zaal zaten - vinden dat een nieuw theater nu niet meer nodig is. „Het formaat van het toneel is echt onvoldoende om grote pro ducties, en dan bedoel ik alles gro ter dan cabaret, te brengen. En we hebben ook meer dan zeshonderd stoelen nodig. Dit is en blijft na tuurlijk alleen maar een opknap beurt." Tijdens de feestelijke heropening van de Middelburgse schouw burg zorgde een verzakte vloer voor enige commotie. Er vielen geen gewonden. Tip? redactie@pzc.nl De 75-jarige Goese wilde wel be hulpzaam zijn. Haar buurvrouw was van de trap gevallen en had drie ribben gekneusd. Dus moes ten er in het ziekenhuis röntgen foto's gemaakt worden. Natuur lijk wilde ze wel even met de au to rijden. Toen de twee dames echter in het ziekenhuis op de bewuste afde ling kwamen was het wel even slikken. Er was een hele rij wach tenden voor hen. Dat zou wel even gaan duren. Maar de oudste van de twee had de oplossing al klaar en ad rem riep ze door de wachtruimte: „Zullen we er een groepsfoto van maken, dan gaat het wat snel ler."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23