Noodtoestand Georgië 35 17 Vandaag bij deze krant Eerste cruiseschepen meren in 2009 in Zeeland af r Zeeuw mogelijk gitarist Anouk Vastgoedmagnaat omgebracht ifflHI lilt Buien 0» PSV na half uur al kansloos in Istanbul: 2-0 Peuterheldin Fifi is op jacht naar wereldfaam Donderdag 8 november 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 264 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Televisiezender van oppositie bestormd en uit de lucht gehaald. TBILISI - De Georgische president Michail Saakasjvili heeft gister avond de noodtoestand uitgeroe pen in de hoofdstad Tbilisi vanwe ge de groeiende politieke onrust in het land. Premier Zoerab Nogaide- li heeft dat bekendgemaakt in een televisietoespraak. Volgens Nogai- deli is er een couppoging gedaan en moet nu worden opgetreden. De verordening zal binnen twee dagen aan het parlement ter goed keuring worden voorgelegd. Zwaarbewapende speciale politie- troepen hebben gisteren het tv-sta- tion Imedi van de oppositie be stormd. De zender geldt als spreek buis van de oppositie en zond de demonstraties uit. „De oproerpoli tie is hier, er gebeurt iets verschrik kelijks", zei een presentator, waar na de zender op zwart ging. De ei genaar van het station, Badri Patar- katsisjvili, financiert de oppositie. Volgens medewerkers vernielden de agenten apparatuur. De oppositie demonstreert al da gen in Tbilisi tegen het bewind van president Saakasjvili. De oppo sitie beschuldigt hem onder meer van machtsmisbruik, corruptie en onderdrukking van de oppositie. De politie zette gisteren waterka nonnen, traangas en rubberkogels in om de demonstraties bij het par lement en elders op te breken. Ze ker 360 mensen raakten gewond. Meer dan honderd mensen moes ten naar het ziekenhuis. Eerder op de dag werd de Georgi sche ambassadeur in de Russische hoofdstad Moskou teruggeroepen en werden in Georgië enkele Russi sche diplomaten tot persona non grata verklaard. Rusland noemt de uitwijzing een 'politiek onverant woordelijke provocatie'. Dat liet het ministerie van Buitenlandse Zaken gisteren in een verklaring 1^ Na een week van demonstraties beschuldigde president Saakasjvi li gisteren Rusland er van de hand te hebben in de onrust. De noodtoestand werd afgekondigd. la door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - De eerste cruisesche pen meren in 2009 in Vlissingen af Het Duitse Phoenix Reisen en het Finse Christina Cruises nemen Zeeland in hun programma op. Het plan van drie investeerders om in Vlissingen een cruisetermi nal aan te leggen wordt daarmee werkelijkheid. De drie - STT, Inch- cape en Felison Terminal - richten in januari het bedrijf Zeeland Crui se Port (ZCP) op. Als het aan ZCP ligt, meren de schepen af in de Vlissingse Buitenhaven. Dichtbij het station, de Rijksweg en de stad. Maar in die haven moet voor enkele miljoenen euro's een nieu we pier worden aangelegd. ZCP vindt dat havenschap Zeeland www.pzc.nl weten. Moskou zal 'gepast' op de beslissing van Tbilisi reageren. Het Russische persbureau RIA meldde dat Moskou als vergelding drie di plomaten van Georgië zal uitwij zen. President Saakasjvili van Georgië zei in een toespraak op radio en te levisie dat Rusland achter de poli tieke onrust in zijn land zit: „Wij weten dat er in Moskou al een al ternatieve regering is gevormd." Ook zijn volgens hem Russische diplomaten in Tbilisi betrokken bij 'spionageactiviteiten'. Het mi nisterie van Binnenlandse Zaken toonde beeld- en geluidsmateriaal waaruit zou blijken dat de Russi sche geheime dienst samenwerkt met de Georgische oppositie. Speciale veiligheidstroepen zetten hun gasmaker op, terwijl zij zich gereedmaken om op te treden tegen antiregeringsdemonstranten in de Georgische hoofdstad Tbilisi. foto Shakh Aivazov/AP VLISSINGEN - De 20-jarige Angelo de Rijke uit Vlissingen maakt goe de kans om gitarist te worden in de band van zangeres Anouk. De Zeeuwse gitarist was daarvoor be naderd en deed afgelopen week end met succes auditie. Zelf wil hij er nog niets over zeggen. „Het is nog niet vrijgegeven, dus ik ont ken in alle toonaarden." De zangeres ontsloeg onlangs al haar bandleden omdat zij kritiek hadden geuit op haar nieuwe al bum Who's your momma, dat zij met andere, Amerikaanse muzi kanten heeft opgenomen. Angelo de Rijke is in Zeeland voor al bekend als zanger en gitarist van de band Scwar, die sinds 2000 naam maakte met Nederlandstali ge rock. Hij studeert aan de Rock academie in Tilburg en was de af gelopen tijd betrokken bij diverse muziekprojecten. Anouks album verschijnt op 23 no vember. In maart staat zij twee keer in het Gelredome in Arnhem. DEN HAAG - De 47-jarige Haagse vastgoedmagnaat Victor 't Hooft is gisteravond in zijn woonplaats door een misdrijf omgekomen. De man stierf in zijn woning aan de Bezuidenhoutseweg. De politie vond het slachtoffer na een mel ding van een schietpartij. Op zoek naar de dader(s) zette de politie gisteravond de omgeving af aan de boszijde van de weg. Inpolderen en ontpolderen gaan uitstekend samen Zie pagina 4 en 5 Discussie over fietsverlichting is Nederland op z'n smalst eens 1WSÈÈÊÊÊHÊÊMÈÊ 79% oneeris 21% aantal reacties: 392 üËSÊÊÊÊÊÊÊ Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weekagenda: 28 en 29; Cul tuur: 30 en 31; Agenda: 33; sport: 34 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Seaports en de provincie die moe ten betalen. Doen zij dat niet, dan wijkt ZCP uit naar de kade van Daalimpex in de Bijleveldhaven in Vlissingen-Oost. Hoeveel schepen er zullen afmeren, is onbekend. ZCP overlegt nu met autoriteiten over de afhandeling van schepen. Ondernemers die een rol willen spelen, kunnen zich aanmelden. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1