Meningen Twee keer een fout, klant kwijt KRAS. NL a Schaapskudde Nisse Invloed Atheïsme 6 Atheïsme 7 waarom zou je verder zoeken ■"W Kerst in VOLENDAM Kerst in HEEMSKERK Kerst in LUXEMBURG Bartjens Rekendictee door Willem van Dam GOES -18 x 14? Phoeh! Marktkoopman Roberto Masten broek krabt zich eens achter de oren, maar dan komt het er vlot uit: 20 x 14 280; 2 x 14 28; 280 - 28 252! „Ja toch?" De hoofdrekenaars sterven uit. Zelfs op de markt. Als er één plek is, waar men de kunst van het hoofdrekenen nog beheerst, is het de markt wel. Zou je denken. Maar ook daar, zegt Roberto Mas tenbroek, wordt steeds vaker naar het rekenmachientje gegrepen en verschijnen er in de kramen steeds meer 'systeemkassa's'; struik andij vie op de weegschaal, kiloprijs in tikken en huppetee; da's dan zo veel, mevrouwtje. Roberto Mastenbroek (20 jaar, Pijnacker, verkoper van groenten en fruit) rekent echter bij voor keur uit het hoofd. Want dat hoort een beetje bij de markt, vindt hij. Vijfentwintig sinaasappelen voor €3,50 plus een kilootje tomaten van 1,95; dat soort bestellingen krijgt ie zo vaak, dus daar hoeft hij niet eens meer bij na te denken, 'dat telt makkelijk door'. En als het iets moeilijker wordt, dan is er nog altijd het kladblokje waarop snel een rekensommetje kan worden gemaakt. Elke dinsdag staat Mastenbroek op de weekmarkt in Goes. Hij is het al lang, marktkoopman. „Als klein jongetje ging ik al met mijn moe der mee." Op de lagere school was hij 'best goed' met rekenen. Op de middel bare school ging het wat wiskunde betreft minder - een zessenkind. Foutjes? Oh zeker, die zal hij heus wel eens maken. Maar denk erom dat hij op de vingers wordt gekeken. „En als je twee keer een fout maakt bij een en dezelfde klant, ben je hem kwijt. Ook al gaat het maar om tien cent." Roberto Mastenbroek www.pzc.nl Naam Leeftijd Woonplaats Score Tijd Hans van Eisen 47 Middelburg 10 148 Jac van der Hooft 52 Terneuzen 10 205 Pieter Romijn 50 Kloetinge 10 504 Rik van deCorput 28 Arnemuiden 9 165 Joep Hofman 19 Terneuzen 9 177 Tijd gemeten in seconden LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Het bestuur van de schaapskudde probeert met afleidingsmanoeu vres de aandacht af te leiden van de feiten, zoals; verwaarlozing van de dieren en het niet serieus ne men van klachten hierover van vrijwilligers. In plaats van Marian ne Thieme uit te nodigen, zou het de ex-vrijwilligers uit moeten nodi gen voor een gesprek om duidelijk te krijgen wat er allemaal fout is ge gaan. De schapen dienen meerdere doe len; interessant zijn voor bezoe kers, goed beenwerk hebben voor het loopwerk over dijken en we gen, makkelijk aflam meren, zwoe- gervrij zijn, goede 'grasmaaiers' zijn omdat zij de dijken goed moe ten begrazen. Hiervoor hebben zij voedsel nodig en moeten zij de tijd krijgen om dit tot zich te ne men. Blijkbaar heeft het bestuur zich dit allemaal nooit gereali seerd. Als het kalf verdronken is. dempt men de put. Majelia Rovers Noordweg 218, Middelburg Natuurlijk ben ik vereerd door Wendy van den Hurk (PZC 6 no vember) gezien te worden als ie mand die binnen de PvdA Vlissin- gen 'buiten beeld de touwtjes nog stevig in handen heeft'. Ik deel in genoemd artikel dit voor recht met Daan Bruinooge. Over hem wordt in elk geval nog als aanwijzing gedoeld op het feit dat zijn echtgenote vice-voorzitter is van de PvdA-fractie in de ge meenteraad van Vlissingen. Over mij wordt geen enkel feit ge noemd, geen functie, geen relatie, geen familie, helemaal niets. Dus ik mag aan de PZC wel vra gen waar de veronderstelling op is gebaseerd dat ik me nog met de Pv dA Vlissingen bezig houd, laat staan er de touwtjes nog stevig in handen heb. Niet dat ik me er voor zou scha men. Ik zou er graag voor uitko men als het inderdaad het geval zou zijn, maar het is gewoon weg niet waar. Nu wordt de indruk ge wekt dat ik deel uitmaak van 'de wirwar van lijntjes en relaties', zo als de PZC de situatie van de PvdA in Vlissingen omschrijft. Jammer voor wie anders gelooft, maar ik heb geen lijntjes noch rela ties die ik gebruik om invloed uit te oefenen binnen de PvdA Vlissin gen. Integendeel, vanaf mijn pensione ring in 1999 heb ik mij uitdrukke lijk afgesloten voor bemoeienis met het beleid van de gemeente Vlissingen, dus ook met het beleid van de PvdA in onze stad. Dat was ook de logische afspraak die ik toen maakte met mijn op volgster, en daar heb ik mij strikt aan gehouden. Jaap van der Doef Herman Heijermanslaan 5,Vlissingen Vraag eens aan een eerlijk christe lijk politicus zoals André Rouvoet hoe hij denkt over de hindoeïsti sche goden Brahma, Vishnu, en Shiva. Ik wed dat hij zegt: die be staan natuurlijk niet, evenmin als de goden uit de oude Griekse en Romeinse cultuur: Zeus, Jupiter, Apollo, Minerva enz. Omgekeerd zal een Hindoe zich blijven verba zen over de opvatting, dat er maar één god zou zijn. Waarom dus niet gewoon toegeven dat die chris telijke of moslim-god er één is on der velen. Elke 'gelovige' is in feite een agnost, met betrekking tot al die goden waarin hij niet gelooft. De aanname, dat de mens als enig le vend wezen in deze kosmos zou beschikken over een onsterfelijk element, heeft geleid tot levensbe schouwingen. Dit heeft geleid tot het opstellen van gedragsregels, die aan de volgelingen dwingend worden opgelegd, maar die in geen enkel logisch verband staan tot de voorgespiegelde verwachtin gen zoals een 'hemel, hiernamaals/ paradijs/nirwana'. Is het dan zo onlogisch dat zelfs een theoloog tot de conclusie kan ko men dat er niet zoiets als een god bestaat? Wanneer zal eindelijk het gezonde verstand zegevieren, dat alle religies zijn gebaseerd op illu sies en onbewijsbare overleverin gen. A.J. de Beijer Dwarsweg 4 's-Heer Arendskerke Als overtuigd atheïst werd ik aan genaam verrast door de bericht geving over de predikant zonder God, Klaas Hendrikse. Ie kon na tuurlijk wachten op ingezonden brieven, vooral van geschokte (Zeeuwse) christenen. In de maan dageditie van de PZC lees ik de eerste en er zullen er waarschijn lijk nog veel volgen. Volkomen begrijpelijk en uit oogpunt van vrije meningsuiting volkomen aanvaardbaar. Ik hoop vurig dat zij ook mij in mijn opvattingen rond deze kwes tie zullen begrijpen en aanvaar den. Want: ik wil hierbij Klaas Hendrikse van harte steunen in zijn goudeerlijke poging naar de zin van het bestaan te zoeken, zonder zich op voorhand aan al le kanten in zijn denken en voe len als mens beperkt, beknot en gefrustreerd te weten door de aanwezigheid van een opperwe zen, dat te pas en te onpas wordt gebruikt en misbruikt als alibi voor menselijk gedrag en mense lijke misdragingen. In de klein ste huiskamers en in de grote we reld. Ik vrees dat Klaas het na dit week end niet gaat redden binnen de PKN. Geen nood. Als hij maar blijft schrijven en ons blijft uit nodigen om als humane wezens met hem mee te denken. Jan Lauret Isaac Beeckmanstraat 12, Middelburg Aankomstdata: dinsdag 25 december en woensdag 26 december. U verblijft in het 3-sterren Best Western Hotel Spaander. Het hotel is gevestigd in een monu mentaal pand. Het hotel beschikt o.a. over een lobbybar, restaurant, pub en een terras. Bij aankomst op 25 december is het volgende bij uw verblijf inbegrepen: 1 overnachting in een classic kamer, royaal ontbijtbuffet, glas glühwein in de lounge, welkomstdrankje met bit tergarnituur, 4-gangen kerstmenu, 1 x koffie of thee met kerstgebak in brasserie Cathrien, gebruik zwembad, Turks bad en fitnesscentrum. Bij aankomst op 26 december is in plaats van het 4-gangenmenu een dinerconcert met the Swing Fellas en een 5-gangendiner inbegre pen. De overige extra's zijn hetzelfde. Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/24414 Inclusief dinerbuffet, diner met muziek en cocktail! Aankomstdata: kerst, 25 en 26 december, oud en nieuw, 29 en 30 december. U verblijft in het luxe 4-sterren Golden Tulip Resort Noordsee. Het hotel beschikt o.a. over een Grand Café en bar, en een overdekt zwembad, sauna, Turks stoombad en solarium (tegen betaling). Uw heerlijke kerstarrangement of oud en nieuw arrangement bestaat uit 3 of 4 dagen inclusief ontbijt, dinerbuffet, een diner met muziek en een heerlijke cocktail. Op Ameland kunt u mooie wandel- en fietstochten maken door de prachtige duinen. Of bezoek het gezellige dorp Nes met vele leuke winkels, restaurants en cafés. De museumliefhebber kan terecht in het Cultuur Historisch Museum Sorgdrager waar de Amelander cultuur in beeld gebracht wordt. Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/24415 Aankomstdata: maandag 24 december U verblijft in het 4-sterren NH Marquette, vlakbij Heemskerk op een uitgestrekt landgoed. Het hotel beschikt over o.a. bar-cafetaria, gezellige bar, tennisbaan en voldoende parkeer gelegenheid. Het 4-daagse kerstarrangement is luxe en zeer compleet. Inbegrepen is op 24 december een welkomstdrankje, koffie en gebak en kerstdiner. Eerste kerstdag kunt u gebruik maken van koffie en gebak en 's avonds een kerstdiner met de dresscode: Feestelijke Kleding! Als afsluiting op 26 december is er nog een heerlijke kerstbrunch inbegrepen. Tevens kunt u gebruik maken van het dagelijks ontbijtbuffet. Zoveel extra's kunt u toch niet laten lopen? Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22102 Aankomstdata: kerst, 24 december en oud en nieuw, 30 december U verblijft in het luxe 5-sterren Hilton Luxemburg. Dit hotel ligt in een groene omgeving, nabij het stadscentrum. Het hotel beschikt over o.a. lift, gezellige bar, restaurants, fitness ruimte, gebruik sauna, overdekt zwembad en gratis parkeergelegenheid. U heeft de keuze om weg te gaan met de kerst of met oud en nieuw. Uw 5-daags kerstarrangement bestaat uit 2 maal een dinerbuffet. Liever weg met oud en nieuw? Geniet dan van uw 3-daagse vakantie inclusief galadiner. Naast de overnachtingen en diners is ook het dagelijkse ontbijtbuffet inclusief. Luxemburg is gelegen op een rotsplateau en leent zich prima voor heerlijke uit stapjes binnen en buiten de stad. Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/24412 =1 m boek online of bel 0900 - 9697 vanaf 2-daagse autovakantie Noord-Holland Inclusief ontbijtbuffet, welkomstdrankje en luxe diner! 4-daagse autovakantie Noord-Holland Luxe en zeer compleet kerstarrangement! Waanzinnige aanbieding'. vanaf 3/-5-daagse autovakantie Super-de-luxe genieten tijdens de feestdagen! 5-sterren hotel'. vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9