De stoel «■sSS* Golden Tulip de stoel *>0 METER VMI o straND - Westduin Koudekerke/Vlissingen zee www.goldentuupwestduin.nl tel. 0118-552510 Tekst: Henk van de Voorde Foto: Willem Mieras Naam: Danny Hollestelle (32) Functie: directeur Koninklijke Hollestelle Groep (KHG) in Goes. Bedrijf: KHG is een cluster van technische bedrij ven: een technische handelsonderneming, een ma chineconstructie-, kraanbouw- en keur-/certifice- ringsbedrijf. Er zijn circa tachtig mensen werkzaam. Bijzonderheden: drs ing. Danny Hollestelle is de zesde generatie die het uit 1874 daterende familie bedrijf leidt. De onderneming heeft zich ontwik keld van hoef- en rijtuigsmederij tot vooruitstre vende technische specialist die voorziet in service- gerichte totaaloplossingen. In 1975 werd het predi kaat Koninklijk verstrekt. Hiervoor moetje als zelf standig bedrijf ten minste honderd jaar bestaan, een vooraanstaande plaats innemen op het vakgebied en van onbesproken gedrag zijn. Na commerciële werktuigbouw aan de HZ in Vlissingen, studeerde Danny bedrijfskunde aan de universiteit van Nyen- rode. Locatie foto: de Stoel staat in de fabriek van Ko ninklijke Hollestelle op bedrijventerrein De Poel te Goes. Hoe bevalt deze stoel? Uitstekend. Deze stoel biedt unieke kan sen. Het is een voorrecht om een geves tigd, gezond en divers bedrijf als Konink lijke Hollestelle te leiden. Er liggen nog zoveel mogelijkheden om het bedrijf verder te ontwikkelen. Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Na mijn studies ben ik met mijn partner Joost van Rooijen voor vijftien maanden naar het buitenland vertrokken om werkervaring op te doen en tegelijkertijd iets van de wereld te zien. Ik heb in Aus tralië een deal kunnen afsluiten met een groot bouwbedrijf inzake de bouw van een automatische containerkraan door Koninklijke Hollestelle. Ruim vijf jaar geleden ben ik begonnen in het bednjt van mijn ouders. Via een intern traject ben ik in aanraking gekomen met de ver schillende facetten van het familiebedrijf. Zo ben ik bedrijfsleider geweest van de divisies Constructie en Kranentechniek, een onmisbare periode. Ik kwam veel in contact met klanten en leveranciers en deed ervaring op in leidinggeven. Begin 2006 ben ik de dagelijkse leiding van het totale bedrijf gaan overnemen van mijn vader. Vanaf 1 januari 2007 ben ik aan gesteld als directeur. Wat betekent het bedrijf voor u? Heel veel. Het bedrijf biedt een diversi teit aan mogelijkheden. Wij proberen zo optimaal mogelijk in de behoefte van de markt te voorzien met volop ruimte voor individuele ontplooiingsmogelijkheden van de medewerkers. Tegelijkertijd on derkennen we de maatschappelijke func tie van het bedrijf Met een totaal van circa tachtig medewerkers verschaffen we regionale werkgelegenheid van bete kenis. Bovendien biedt Koninklijke Hol lestelle mij volop ruimte voor persoonlij ke ambities en onafhankelijkheid. Wat betekent u voor het bedrijf? Met name het bepalen van de lange ter mijnvisie. De continuïteit van de onder neming staat voorop. Het bedrijfsbelang vereist dat alle neuzen dezelfde richting opstaan. Als het goed gaat met het be drijf, vertaalt zich dat naar de medewer kers. We groeien als bedrijf om vooruit te gaan. De toekomst van het bedrijf is tegelijkertijd de toekomst van de mede werkers. Techniek is en blijft mensen werk, zeker in een bedrijf als Hollestelle. Iedere individuele medewerker is een ra dertje in het geheel en gezamenlijk creë ren we totaaloplossingen voor de markt. Het is mijn taak om kaders te scheppen en vertrouwen op te bouwen naar mede werkers, klanten en leveranciers. Waarover piekert u? Ik maak me zorgen over ontwikkelingen op grote schaal waar je als bedrijf of indi vidu weinig grip op hebt. Van overheids- beslissingen tot de veelbesproken krapte op de arbeidsmarkt. Het raakt organisa ties en personen. Er stromen te weinig jongeren met een technische opleiding door naar het bedrijfsleven. Daardoor wordt er noodgedwongen in dezelfde vijver gevist. We hebben vorig jaar een aardige slag kunnen maken door het aan trekken van diverse nieuwe medewer kers. Momenteel is er nog ruimte voor constructiebankwerkers en servicemon- teurs, als gevolg van uitbreiding van acti viteiten en een stukje vergrijzing. Wanneer bent u het meest in uw element? Zakelijk gezien, als in samenwerking met de klant een project met succes is vol tooid. Het leukste is om via een op maat gesneden pak/dienst/product een relatie met de klant op te bouwen. Persoonlijk, tijdens avontuurlijke reizen. Reizen geeft fysieke afstand en afleiding van het za kendoen. Je leert relativeren en beseffen dat je maar een onderdeeltje bent in een universeel geheel. Joost en ik hebben vier jaar geleden in IJsland twee weken rond gewandeld, volledig afgesloten van de buitenwereld. We liepen over de glet sjers heen in een gebied zonder vegetatie, een soort maanlandschap. Het simpele bestaan, het basic reizen, leidt bij terug komst tot meer waardering van de gewo ne gang van zaken. Als u niet bij Koninklijke Hollestelle werkte, dan..? Als klein meisje wilde ik later piloot wor den. Nu zou ik wellicht iets in de reiswe reld gaan doen. Ik zou me dan willen be zighouden met bijzondere op maat ge sneden reizen. Vooropgesteld: iets ma ken, van ontwerp tot eindproduct, spreekt me zeer aan. Als het niet hier zou zijn, dan waarschijnlijk ergens anders. Waar komt u uw stoel voor uit? Voor skiën en wandelen. Meerdaagse wandeltochten, zoals in Australië en IJs land, zijn een fantastische manier om een land te leren kennen. Je ziet, hoort en ruikt alles. Wat is uw ambitie? Een mooie toekomst tegemoet gaan met Koninklijke Hollestelle. Ik zie heel veel mogelijkheden met het bedrijf. We heb ben onlangs samen met Homij een con tract gescoord bij Rijkswaterstaat, om gedurende 18 jaar het onderhoud aan de Haringvlietsluis en de Volkeraksluizen te verrichten. Dergelijke projecten wekken vertrouwen op in alle geledingen van het bedrijf. Berichtenservice BREDA - Bedrijven uit Zuidwest Ne derland, die iets te melden hebben, kun nen dat kwijt in deze rubriek, de stand van zaken. Heeft u een nieuw product, gaat u uitbreiden, heeft u een prijs ge wonnen of bestaat u honderd jaar (of korter, als het maar om een jubileum gaat), mail dan even uw bericht naar: r.gregoor@bndestem-pzc.nl M&K bestratingen GOES - De nieuwe website van M&K bestratingen staat op internet. De websi te is een re- style van de oude en geeft een goed inzicht in de werkzaamheden van het bedrijf Door het lanceren van de nieuwe site wil het bedrijf zich dui delijk positioneren en presenteren op de Zeeuwse markt. M&K bestratingen is een Zeeuwse onderneming gespeciali seerd in het onder de hamer brengen van verhardingen. Daarbij valt te den ken aan het vernieuwen en repareren van bestratingen en grond- en riole- nngswerkzaamheden. Het bedrijf is op gericht in 2006. Meer informatie: umw.mkbestratingeti.nl Politici DEN HAAG - Via de nieuwe internet- community Belastinglobb7y stemmen Nederlandse belastingbetalers tegen de eigen salarisverhogingen door en voor politici. Op www.belastinglobby.nl stemmen belastingbetalers op wekelijkse actie voor belastingverlaging met als doel meer besteedbaar inkomen. Politi ci willen zichzelf minstens 10 tot 30 procent meer loon geven. De belasting betaler is daar massaal op tegen, zo blijkt. Rots- Vast MIDDELBURG - Rots- Vast Groep heeft vorige maand een vestiging geopend in Middelburg. De heer J. Weerstra is de franchisenemer. Hij heeft al ruim tien jaar een kantoor voor West- Brabant in Breda. Met de huidige 31 vestigingen door geheel Nederland is de Rots- Vast Groep veruit de grootste en meest ingeschakelde specialist op het ge bied van huur, verhuur en beheer van woonruimte. Met de opening van het kantoor in Middelburg kan nu ook worden voldaan aan de toenemende vraag in Zeeland, tot voor kort de enige provincie zonder Rots- Vast vestiging. De aanpak in Middelburg zal op dezelf de wijze plaatsvinden als in de rest van Nederland. Het kantoor is te vinden aan de Londensekaai 45. Meer informatieL:umw.rotsvast.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73