Themadag Wetten en Regels 2008 van KvK helder en compact infotorial Als allround vraagbaak voor on dernemers weet de Kamer van Koophandel als geen ander de weg in het uitgestrekte en niet zelden donkere woud van wetten en regels. De ervaring leert dat veel onderne mers worstelen met dezelfde vra gen. Daarom organiseert de Kamer van Koophandel op dinsdag 27 no vember een Themadag Wetten en Regels in 2008. Ook is er volop ge legenheid tot netwerken en ervarin gen uitwisselen met andere onder nemers. Iedere "eigen baas" zal het beamen: het ondernemerschap staat bol van de voor delen. Zelfstandig ondernemers zijn zo vrij als een vogel, zetten zelf hun koers uit en zijn alleen verantwoording verschul digd aan zichzelf. Maar, om met wereld voetballer annex filosoof Johan Cruijff te spreken, elk voordeel heb z'n nadeel. Want het is natuurlijk heerlijk om te kun nen freewheelen in ondernemersland, maar het betekent ook honderd procent eigen verantwoordelijkheid op het gebied van bijvoorbeeld juridische, belasting technische en personeelsbeleidmatige za ken. En juist deze aangelegenheden be zorgen ondernemers nogal eens de nodige voortijdige grijze haren. Zij moeten zich houden aan massa's wetten en regels, die ook nog eens om de haverklap verande ren. Steekt er een probleem de kop op, dan is het zaak daar zo vlot en adequaat mogelijk op te reageren. Professionele ondersteuning en begeleiding van specia listen, bijvoorbeeld de Kamer van Koop handel, is dan heel belangrijk. De Them adag Wetten en Regels in 2008 is het nieuwste informatie-instrument van de Kamer. De Ondernemer sprak hierover met juriste Andrée Tankink, aan de Ka mer van Koophandel voor Zeeland ver bonden als bedrijfsadviseur. Wat is de achterliggende gedachte van de Themadag Wetten en Regels 2008? 'Mijn ervaring is, dat veel ondernemers worstelen met dezelfde vragen. Daarbij gaat het voor een belangrijk deel om on derwerpen als belastingen, personeel en bedrijfsvoering. Om zoveel mogelijk on dernemers in één klap te kunnen bereiken met informatie hierover, organiseert de Kamer van Koophandel op 27 november aanstaande de eerste Themadag Wetten en Regels. Per 1 januari volgend jaar wordt weer een flink aantal veranderin gen van kracht in de wet- en regelgeving voor ondernemers. De belangrijkste daar van passeren op de themadag de revue.' Hoe ziet de themadag eruit? 'De Kamer van Koophandel heeft een aantal specialisten uitgenodigd, die ingaan op veelvoorkomende ondernemersvra- gen. Direct na de opening van de thema dag verzorgen medewerken van de inter nationale en onafhankelijke adviesorgani satie Mazars een lezing over de nieuwe wet- en regelgeving voor 2008 en de le- vensloopmogehjkheden van de onderne mer. Na een korte pauze kunnen de aan wezige ondernemers een presentatie naar keuze bijwonen. Er zijn drie onderwer pen: de voor- en nadelen van het besloten vennootschap, ontslag in de praktijk en Antiree Tankink, Kamer van Koophandel. belastingcontrole. Deze presentaties wor den verzorgd door respectievelijk Mazars, advocatenkantoor Adriaanse van der Weel en De Belastingdienst.' Is er ook ruimte voor het stellen van individuele vragen? 'Uiteraard krijgen de aanwezige onderne mers daar gelegenheid voor. Zo is er tij dens het broodjesbuffet volop mogelijk heid tot netwerken. Maar met name de workshops die na de maaltijd plaatsvinden zijn een uitstekende gelegenheid om ei gen vraagstukken en ervaringen naar vo ren te brengen. Ook hier heeft men de keuze uit een aantal onderwerpen. MK Basics.nl bijvoorbeeld laat zijn licht schij nen over de nieuwe arbeidsomstandighe denwet. Adriaanse van der Weel be spreekt de ins en outs van zakelijke over eenkomsten en contracten, en De Belas tingdienst die van de Verklaring Arbeids Relatie. De vierde workshop behandelt tips, trucs en technieken voor het aantrek ken en behouden van personeel. Ook de ze laatste workshop wordt verzorgd door Adriaanse van der Weel.' Wat zijn de voordelen van de themadag? 'De Kamer van Koophandel en de andere deelnemende specialisten willen met deze themadag ondernemers op een compacte manier zoveel mogelijk heldere informatie aanbieden. Om het hen zo gemakkelijk mogelijk te maken, is gekozen voor een themadag op een centrale locatie. Min stens zo belangrijk is het feit dat onderne mers elkaar ontmoeten en in een ontspan nen sfeer met elkaar in gesprek kunnen gaan over barrières die zij zijn tegengeko men en de oplossingen die daarvoor wer den gevonden. Het ondernemerschap biedt veel vrijheden, maar kan zeer zeker ook zijn eenzame kanten hebben. Het uit spreken van vragen is een belangrijke stap naar het vinden van antwoorden. Zoals we al eerder zeiden, kampen veel onder nemers met dezelfde problemen. Met an dere woorden: ze zijn niet de enige. Een themadag als deze laat ondernemers dit niet alleen ervaren, maar reikt ook de ins trumenten aan waarmee zij hun probleem gericht kunnen aanpakken.' Kunt u een concreet voorbeeld noemen? 'Neem zoiets cruciaals als zakelijke over eenkomsten en contracten. Elk bedrijf heeft te maken met afspraken. Zetje die niet duidelijk en sluitend op papier, dan kan dat leiden tot de grootste ellende. Er zijn nog altijd legio, met name kleine, be drijven die opdrachten aannemen of uit besteden zonder schriftelijke afspraken. Dat gaat meestal goed. maar o wee als er een kink in de kabel komt. De klant be taalt bijvoorbeeld niet, of levert de ver keerde spullen. Zonder zakelijke over eenkomst of contract vallen gemaakte af spraken simpelweg niet te bewijzen. Ein deloos getouwtrek, financiële en juridi sche sores, verlies van tijd en energie en slapeloze nachten zijn het gevolg. We kunnen het dus niet vaak genoeg zeggen: zorg voor goed doortimmerde, schriftelij ke en door beide partijen ondertekende afspraken.' Waarom gaat het dan toch nog zo vaak mis? 'Een ondernemer richt zich natuurlijk het liefst op zijn core business, Dat is zijn ding. Alles wat daar slechts zijdelings mee te maken heeft kost tijd en aandacht, die hij liever in zijn bedrijfsactiviteiten steekt. Wat ook vaak voorkomt, is dat onderne mers bang zijn dat opdrachtgevers een contract zullen beschouwen als een brevet van wantrouwen. Terwijl het juist voor beide partijen duidelijkheid schept! Maar de uitspraak "onbekend maakt onbe mind" is hier zeker ook van toepassing. De meeste ondernemers hebben geen in zicht in wat er nu eigenlijk in een zakelij ke overeenkomst of contract moet staan. Al die meestal niet erg transparante juridi sche taal schrikt af. Dus laten ze het er maar bij zitten. Tot het misgaat. U heeft er geen idee van hoeveel ondernemers dat overkomt. Ik heb ze in elk geval praktisch dagelijks bij me op kantoor. Daarom is ook dit een van de onderwerpen voor de themadag geworden. Ook hier geldt weer, dat ondernemers er niet alleen voor staan en een beroep kunnen doen op spe cialisten.' Algemene informatie Themadag Wetten en Regels in 2008: Datum: 27 november 2007 Locatie: Hotel Goes, A. Fokkerstraat 100, Goes Tijd: 16.00 - 21.30 uur Deelname is gratis Aanmelden - Via de website van de Kamer van Koophandel, www.kvk.nl/theaaadag -Telefonisch: 0118 -673501

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 72