Uit eten met Karla en Marten 04 «prikactie FIAT SCUDO. WINNEN, JE ZOU ER BIJNA GEWEND AAN RAKEN. Fiat Scudo. Van of the Year 2008 De prikactie van de Provincie Zeeland in het kader van maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO) is behoorlijk succesvol gebleken. Ruim honderd bestuurders en ondernemers prikten tijdens de Contacta hun visitekaartje op de grote luchtfoto van Zeeland om zich op die manier aan te melden voor het grote MVO-Event 'Duurzaam Gewoon Doen'. door Henk van de Voorde GOES - Dit internationale congres vindt plaats op donderdag 27 maart 2008 van 13.00 tot 21.00 uur in de Zeelandhallen. Aan de prikactie was tevens een loterij ver bonden. Uit de visitekaartjes werden drie prijswinnaars geloot. Zij worden woens dag 16 januari getrakteerd op een lunch met commissaris van de koningin Karla Peijs en gedeputeerde Marten Wiersma van economie en milieu. Potentiële deelnemers aan het Congres kunnen een enquêteformulier invullen over MVO. Uit de inzendingen worden eveneens drie 'culinaire' winnaars geselec teerd. De zes winnaars worden donderdag 15 november in Sint-Maartensdijk be kendgemaakt tijdens de laatste bijeen komst van de nieuwe cursus Duurzaam Ondernemen. Tholen loopt voorop op het gebied van duurzame bedrijvigheid. In februari 2006 legde Tholen beslag op het Ei van Columbus, een landelijke duur- zaamheidsprijs. "We moeten aan de slag! Zowel de regering als ons college van Ge deputeerde Staten hebben duurzaamheid, klimaat en innovatie als speerpunten van beleid aangemerkt. Daarom organiseren wij als Provincie het grote internationale evenement: 'Duurzaam Gewoon Doen!', Zeelands' dag voor duurzaamheid, klimaat en innovatie. Uiteraard is het van belang dat ook de Zeeuwse colleges van B W deze speerpunten onderschrijven. Zij zijn dan ook van harte uitgenodigd om op 27 maart aanwezig te zijn en een bijdrage te leveren. Dat kan bijvoorbeeld in de vorm van het stimuleren van de onderne mers, het deelnemen aan het programma of het leveren van ondersteuning. Om zo veel mogelijk ondernemers te stimuleren om volgend jaar ons evenement te bezoe ken, waren wij als Provincie Zeeland op de Contacta aanwezig met een promotie stand. Alle potentiële bezoekers van ons evenement werden via de prikactie ver zocht om zich op deze ludieke wijze te conformeren aan ons evenement", aldus gedeputeerde Wiersma. Uniek Zeeland is een unieke delta met een con centratie van veel industrie in een groen blauwe oase. "Onze provincie beschikt over een kerncentrale, een conventionele centrale en dankzij de Oosterschelde over het grootste Nationale Park van Neder land. Het is een recreatieprovincie bij uit stek met de meeste zonuren en de altijd aanwezige wind. Desondanks is Zeeland verantwoordelijk voor twintig procent van het Nederlandse energieverbruik. Als de zeespiegel stijgt ten gevolge van de kli maatswijziging heeft dat voor Nederland en België ernstige gevolgen. Als we niets doen. Maar we kunnen het tij nog keren! Zuinig zijn op het land, grondstoffen en Gedeputeerde Marten Ytiersina (tweede van links), tijdens de MY O-prikactie op de Conti energie kun je aan Zeeuwen wel overla ten. Dat is een begin, maar niet meer dan dat. Nederland en België moeten samen aan de bak om het rij te keren. Dat zal wel licht niet meevallen, maar het is tegelijker tijd een geweldige uitdaging voor bestuur ders en ondernemers." De Provincie Zee land wil met een grote wervingscampagne (met fly en, een speciale website, en derge lijke) de weg plaveien voor een evene ment in optima forma. Het MVO- con gres is bestemd voor mensen die iets willen doen tegen de klimaatverandering. Duur zaam Gewoon Doen! begint in Zeeland, en moet voor een sneeuwbaleffect zorgen in andere regio's in Nederland en Vlaande ren. Het Event maakt deel uit van een meeijarenplan: een duurzame donderdag op weg naar een zelfde MVO-Congres in Vlaanderen in 2010. Duurzaamheid Tijdens het congres vindt de uitreiking plaats van het 'Ei van Columbus', de twee jaarlijkse pnjs voor innovatie en duur zaamheid van acht ministeries. 'Zeeland- Foto: duofoto ambassadeurs', de beste Zeeuwse bedrijven op gebied van MVO, zijn uiteraard aan wezig. Verder zijn er workshops, lezingen en diverse 'eilanden' met stands van allerlei instanties. De Provincie Zeeland voorziet in standaard sponsorpakketten en exposan tenpakketten. Voor alle vragen, suggesties en tips kan contact worden opgenomen met: Provincie Zeeland, duurzaam onder nemen, Anne-Marie Mol, Jeanine Feijtel of Leo Minnaar: am.mol@zeeland.nl; j afeij tel@zeeland. n 1 lm.minnaar@zeeland.nl Elektromotoren (reparatie en nieuw] Industriële Automatisering Transformatoren (eigen productie) Balanceren en Conditiemetingen Pompen, Ventilatoren, Trommelmotoren Frequentieregelaars, Servotechniek, PLC www.eb-groep.nl Bracke Elektro NV Kluizenhof 16 9170 Sint-Gillis-Waas {ES] tel. +32 (0)3 - 707 19 51 fax. +32 (0)3 - 770 65 76 Elektromotoren Bracke B.V. 's Gravenstraat 196 4567 AN Clinge (NL) tel. +31(0)114-37 21 21 fax. +31 (0)114-37 01 47 Laadvermogen. Comfort. Zuinigheid. Dankzij deze unieke kwaliteiten is de nieuwe Fiat Scudo door de vakpers uil 20 Europese landen tot de beste be drijfsauto van 2008 uitgeroepen. Met zo'n kampioen wordt elke klus een succes. www.fintfirofnsmiiAlnl BEDRIJFSWAGENS VANAF HLT BEGIN. Verkoop: Rijksweg 3a, 4421 JJ Kapelle. Tel. 0113 - 34 28 40 Service: Rijksweg 3a, 4421 JJ Kapelle. Tel. 0113 - 34 28 40 Vossendaal 23, 4877 AA Etten-Leur. Tel. 076 - 503 49 60 Fort Meermont 44, 4614 GE Bergen op Zoom. Tel. 0164 - 27 38 20 www.deba-trucks.com BEDRIJFSWAGENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68