'Drukte geeft een bepaalde rust' <2 De Column «pas begonnen O O U De zondag 02 -ïgen ga ra< Frank de Zwart uit Heikant is nog maar vier maanden aan de slag als zelf standig ondernemer in de automotive branche, maar heeft toch al een paar honderd klanten van dienst kunnen zijn. De 39-jarige De Zwart was eer der twintig jaar in loondienst als automonteur en chef werkplaats bij de BMW garage in Terneuzen. Garage De Zwart, op bedrijventerrein Hogeweg in Hulst, is dan ook gespecialiseerd in onderhoud en reparatie van BMW's. door Henk van de Voorde "Ik had het heel lang naar mijn zin bij mijn oude baas. Ik zou die baan nooit verruild hebben voor een andere job in loondienst, maar ik dacht er al lang over om voor me zelf te beginnen. Met mijn eigen bedrijf is een droom werkelijkheid geworden. Heel mijn leven heb ik gedacht: 'ik wil er niet op mijn vijfenzestigste spijt van hebben dat ik nooit op mezelf ben begonnen; dat ik het niet geprobeerd heb. Ik vaar graag mijn eigen koers. Ondernemen is besliss ingen durven en kunnen nemen. Het gaat om het benutten van kansen die anderen laten liggen. Ik wil een stap extra zetten voor de klant. Daarom probeer ik service met een hele grote S te schrijven. Ergens houdt het natuurlijk op, maar dan moet iets echt niet kunnen. Ik had al langere tijd het idee dat er in Hulst in deze branche een gat in de markt zou zijn voor iemand die zijn werk serieus verricht", aldus Frank de Zwart. De Zwart beschikt aan de Azië- weg over een goed geoutilleerde werk plaats. De garage verricht ook APK keu ringen. De drukke werkzaamheden nopen hem spoedig een monteur in dienst te ne men. "Er moet iemand bijkomen, dan kan ik ook eens een halve dag vrij nemen. Je kunt moeilijk de garage even sluiten. Po tentiële klanten staan meestal maar één keer voor de gesloten deur. Een goede eerste indruk kun je maar één keer maken. Het is hard werken, maar drukte geeft ook een bepaalde rust." Die innerlijke rust heeft Frank de Zwart mede te danken aan het beperkte investeringsrisico, hoewel het garagebedrijf toch professioneel geaccom modeerd is. "Ik huur dit pand voor drie jaar, waarna ik wil verhuizen naar een ei gen zichtlocatie. Het risico bij het opstar ten van mijn bedrijf is redelijk gecontro leerd, mede doordat er aardig wat eigen middelen inzitten. Het maakt het een stuk makkelijker als de bank niet in je nek staat te hijgen. Ik heb alles zo professioneel mo gelijk aangepakt. Het was absoluut niet de 'de Ondernemer' is een uitgave van BN/DeStem IPZC. 'de Ondernemer' verschijnt maandelijks in een oplage van 210.000 exemplaren. Uitgever: Frank de Roon bedoeling om ergens in een oude hobby schuur te gaan zitten." Technologie Hij legt uit dat zijn (toekomstige) werkne mer niet per definitie een BMW-monteur hoeft te zijn. Het Hulsterse garagebedrijf richt zich namelijk ook op andere auto merken. "Met bijvoorbeeld een VW- monteur erbij wordt de blik verruimd. Van huis uit zijn we gespecialiseerd in BMW, met de beschikking over alle mo derne testapparatuur voor het uitlezen van storingen. BMW loopt altijd voorop in technologie, dat maakt het zo interessant. Ik vind het bij onderhoud en reparatie een uitdaging om problemen op te lossen. De prijs van BMW-onderdelen valt best mee. Sowieso zijn ze goedkoper dan die van een 'Japanner'. Regelmatig heb ik ook Alfa Romeo's in onderhoud. BMW's worden gemaakt met een knipoog naar het Itali aans design van de Alfa. BMW en Alfa Romeo zijn snelle strakke auto's voor de echte liefhebbers." Garage De Zwart is eveneens gespeciali seerd in Mini. Niet echt verwonderlijk. "Mini is een dochter van BMW. Voor uit lezen en diagnosticeren kun je van dezelf de apparatuur gebruik maken. Ook Mini's zijn voor de echte liefhebbers. Het zijn fun Accountmanagers: Jos van Dongen Marcel Schreur Naam: Frank de Zwart (39) Woonplaats: Heikant Bedrijf: Garage De Zwart, Bedrijventerrein Hogeweg Hulst Begonnen: I augustus 2007 Meevaller: veel klanten Tegenvaller: (nog) meer tijd in administratieve molen dan verwacht E-mail: info@garagedezwart.com Website: www.garaged.ezwart.coni auto's met een kritisch publiek dat vaak lid is van een club. Minirijders zijn echte lief hebbers die meestal meer verstand van hun auto hebben dan de gemiddelde mon teur." Na raadpleging van een ervaren accoun tant en het opstellen van een summier on dernemingsplan ging garagist Frank de Zwart aan de slag. "Aan de ene kant wordt zelfstandig ondernemerschap gefaciliteerd door de overheid, maar aan de andere kant is er heel veel regelgeving. Het valt niet mee om als starter meteen vanaf de eerste dag aan alle regeltjes te voldoen." De Zwart gaf dus een zeker bestaan in loon dienst op voor de sprong in het diepe. "Maar wat is zekerheid? Mijn vrouw werkt in het bankwezen. Tot voor kort had je daar zekerheid tot aan je pensioen. De laatste jaren hebben echter toch veel mensen hun baan verloren in die branche." Vormgeving: Hans Willekes Bladmanager: Johan van den Kieboom Redactie: Ron Gregoor Adresgegevens: Postbus 3805,4800 DV Breda, tel. 076-5 312277, Fax 076-5 312274 E-mail: info@deondememer.com www.deondernemer.com Mijn jeugdheld is dood. Jan Wol kers, die mijn vrouw in sinterklaas gedichten typeerde als 'een vent die heel veel vieze woorden kent' zal nooit meer een boek schrijven. Ik heb al zijn boeken, op één na: een roos van vlees. Nu jan dood is, wil ik ook per se dat boek hebben. En wel meteen, want zo ben ik dan ook weer. Pech, het was zondag en in de wijde omge ving geen winkel open. Was er niet zoiets als een koopzondag? Niet in Brabant dus en niet op die bewuste zondag halverwege de maand oktober. Dat is gek. Brabant en Vlaanderen hebben zoveel grote steden en geen enkele gooit halverwege de maand zijn winkels open. Nee, dat doen ze allemaal tegelijk op de eerste of de laatste zondag van de maand. De discussie rond de koopzondagen is weer eens losge barsten. Dit keer aangezwengeld door outletcentra als Rosada, want die willen ieder uur van de week wel aan ons verdienen. Ie dere zondag,52 weken, open? Je zult een klein winkeltje in een binnenstad hebben. En gedwon gen worden zeven dagen per week open te zijn. Nee, dat kun je de goede man en zijn personeel niet aandoen. Bovendien, zo'n ex tra koopzondag kost meer dan dat- ie opbrengt. Drukte op een koopzondag loopt niet altijd synchroom met de in komsten. Er lopen op zo'n dag heel veel kijkers rond. Het is een illusie te denken dat je door op zondag open te zijn, je meer klan ten zou trekken. Nee, het is óf za terdag óf zondag de stad in. Ik ben dus geen voorstander van 52 koopzondagen per jaar. Wel vind ik dat regio's de koopzondagen beter op elkaar moeten afstem men. Als je in Breda woont moet je de eerste zondag van de maand in de eigen stad terecht kunnen, de tweede in Oosterhout, de der de in Etten-Leur en de vierde in Tilburg. Zodat, als je eens iets wilt kopen, je niet helemaal naar de randstad moet. Want in de grote steden is het altijd prijs. Daar ken nen ze geen zondagsrust. Ik heb wel eens het idee dat ze daar he lemaal geen rust kennen. Ik gun de ondernemers graag hun extra zondagsinkomsten, maar ook hun zondagsrust. Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregooRSbndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66