Gerechtshof berispt notaris Schakelkast uitgebrand bij Cargill Harmonisatie accommodaties buitensport pas half volgend jaar Alleen nieuwbouw heeft meerwaarde voor basisonderwijs Z pzc Woensdag 7 november 2007 2 5 Wethouders Vlissingen stappen allemaal op vlissingen - Alle wethouders van Vlissingen houden het voor ge zien. Financiënwethouder Conny Seijbel wachtte gisteravond het de bat over 'haar eigen' begroting niet eens af en stapte met onmiddellij ke ingang op. Volgende maand volgt Ellie Walra- ve. Om Vlissingen bestuurbaar te houden, blijven de twee resteren de wethouders, Ton Croné en Ti neke Verhage, aan tot 29 decem ber. Clubgebouw Brugse Vaart niet brandveilig oostburg - Het luxe clubgebouw van golfclub De Brugse Vaart in Oostburg moet op 2 januari 2008 aan alle brandveiligheidseisen vol doen. Dat is tot op heden nog niet het geval. Het dagelijks gemeente bestuur van Sluis heeft een defini tieve termijn voor het voldoen aan de eisen vastgesteld. Het gaat dan om zaken die in de gebruiksvoorschriften staan, zoals noodverlichting en brandmeldings- apparatuur. Axelaar zwijnt met boete hoge snelheid terneuzen - Een 26-jarige Axelaar had op 31 januari maar twee kilo meter harder moeten rijden over de Kanaalpolderweg in Philippine, en dan was hij rijbewijs kwijt ge weest. Kantonrechter C. Kool kon hem gisteren echter alleen een boete van 740 euro opleggen, omdat hij met 128 kilometer over de zestig-ki lometerweg had gereden. „U zwijnt op een gigantische manier, ook omdat dit voor u, ondanks uw jonge leeftijd, al de derde snel heidsovertreding is", zei Kool. Inwoner Eede mag halfjaar niet rijden terneuzen - Een 43-jarige inwo ner van het grensdorp Eede heeft; een voorwaardelijke gevangenis straf van twee weken gekregen, omdat hij al meerdere keren is be trapt op het bezit van onverzeker de auto's. Ook kreeg hij een rijont zegging van een halfjaar. Rechter C. Kool boog zich gisteren over twee zaken tgen de man. De Eede naar werd in beide verzekerings kwesties schuldig gevonden, maar kreeg voor één zaak vanwege admi nistratieve warrigheden geen straf Notaris schendt 'geheimhoudingsplicht' ten bate van echtgenote. door René Hoonhorst HOOFDPLAAT - Notaris J. Seijdlitz van het Terneuzense notariskan toor Seijdlitz Loof Segers Stolker heeft een berisping gekregen van het gerechtshof in Amsterdam. De tweede meervoudige burgerlij ke kamer oordeelt dat de notaris 'in strijd heeft gehandeld met zijn geheimhoudingsplicht'. Seijdlitz wekte 'de schijn niet te handelen zoals een onkreukbaar notaris hoort te handelen'. De Amster damse rechters zijn aanzienlijk strenger dan de Middelburgse rechtbank, die een klacht van J. Thomaes uit Hoofdplaat eerder ge grond verklaarde, maar die vin ding 'zonder oplegging van maatre gel' liet. Thomaes nam met de uitspraak geen genoegen en ging in beroep. De voormalige herenboer en wet houder van de gemeente Oostburg voelt zich benadeeld door het han delen van Seijdlitz. Thomaes had een stuk landbouwgrond bij Axel willen kopen. Erfgenamen van de overleden eigenaar wilden van per celen grond af die door vier pach ters worden gebruikt. Drie pach ters kochten de door hen beboer de grond, de vierde wilde blijven pachten. Thomaes had belangstel ling voor het vierde kwart als be legging voor zijn kinderen. Maar Seijdlitz verzorgde de akten van overdracht voor de drie pachters en liet zijn vrouw - die een boerde rij in de buurt bezit - weten dat het vierde stuk grond te koop was. De notaris had zich vervolgens 'moeten onthouden van verdere IJl Kantoorgenoot J. Loof twijfelt niet aan integriteit Seijdlitz en vindt het jammer dat het ge rechtshof oordeelt dat er 'schijn van belangenverstrengeling' is. bemoeiing met de zaak'. Nu wekte hij 'de indruk uit te zijn op vermo gensvoordeel voor zijn echtgenote in een aangelegenheid waarvoor hij was benaderd als notaris zijn ministerie te verlenen', aldus het arrest van het gerechtshof. Seijdlitz was vanwege vakantie niet bereikbaar voor een reactie. Notaris J. Loof'twijfelt niet aan de integriteit' van zijn kantoorge noot. „Maar in ons ambt is de schijn van belangenverstrengeling al te veel." Thomaes is tevreden met de berisping, omdat het 'een behoorlijke straf is'. Hij overlegt nog met zijn advocaat of hij scha devergoeding van de notaris eist. De brandweer zette een hoogwerker in bij de brand bij Cargill in Sas van Gent. foto Camile Schelstraete Kortsluiting legt tarwefabriek in Sas van Gent stil. door René Hoonhorst sas van gent - Een brand in een schakelkastgebouw heeft gisteren tegen de middag de tarwefabriek van Cargill in Sas van Gent stilge legd. De brand ontstond omstreeks kwart voor twaalf, vermoedelijk door kortsluiting. De brandweer was snel ter plaatse met twee tank autospuiten en een hoogwerker om de bedrijfsbrandweer bij te staan. Tegen één uur kon het sein brand meester worden gegeven. Door het uitvallen van de elektrici teit werkte een droger niet meer, waardoor de hele tarwefabriek moest worden stilgelegd. Tech nisch directeur Richard van der Looij hoopt dat de fabriek binnen 48 uur weer draait. Hij meldde dat uit alle macht wordt gewerkt aan het schoonmaken van de schakel kast en het omleggen van een aan tal verbindingen. Met het aanleg gen van een noodverband in enke le andere schakelkasten, moet de tarwefabriek morgen weer in ge bruik kunnen worden genomen, verwacht Van der Looij. Het ver nieuwen van de uitgebrande scha kelkast zal twee tot drie maanden vergen, voegt de directeur van de Sasse zetmeelproducent eraan toe. Van der Looij schat de schade van het tijdelijk uit productie nemen van de tarwefabriek en het weer opbouwen van de schakelkast op tienduizenden euro's. Afstemming kost Terneuzen meer tijd dan voorzien. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De afronding van het harmonisatiebeleid ten aanzien van de buitensportaccommodaties in de gemeente Terneuzen laat nog zeker tot half volgend jaar op zich wachten. Burgemeester en wethouders schrijven dat in een toelichting op de gemeentebegro ting voor 2008. Als gevolg van de gemeentelijke herindeling is er nog geen eendui dig beleid voor de buitensportac commodaties in de voormalige ge meenten Terneuzen, Axel en Sas van Gent. Dat een en ander meer tijd vergt dan voorzien komt vol gens B en W omdat het harmoni satieproces om een zorgvuldige af stemming vraagt, 'naar de vereni ging toe en ook interne binnen on ze organisatie'. In goed overleg met de verenigin gen moeten uiteindelijk duidelijke afspraken uit de bus rollen over het beheer en onderhoud van de terreinen en gebouwen en over hoe moet worden omgegaan met renovatie en nieuwbouw. De be langrijkste voornemens zijn har monisatie en overdracht van (een deel van de) verantwoordelijkheid voor beheer en onderhoud van de accommodatie aan de vereniging. De tennisclubs zijn al grotendeels geprivatiseerd. Uitgangspunt van de harmonisatie is dat het nieuw te voeren beleid de gemeente geen extra geld kost en dat ook de verenigingen er geen nadeel van ondervinden. Om dat laatste te ondervangen, is in de begroting voor volgend jaar alvast een bedrag van 500.000 euro opge nomen voor harmonisatie beleid buitensportaccommodaties. door René Hoonhorst sluis - Als de gemeenteraadsleden van Sluis hun verstand gebruiken, beginnen ze snel met de uitwer king van een volledig nieuwe bre de school in Oostburg. A. Meerding van adviesbureau SpellerCo Meerding zei het nog net niet met zoveel woorden, maar haar presentatie van de plan nen voor het Oostburgse centrum liet gisteravond geen andere con clusie toe. Opleuken van de huidi ge schoolgebouwen en cultureel centrum Den Hoekzak is goedko per, maar levert geen onderwijs kundige en maatschappelijke voor delen op. Bovendien zit Oostburg dan bin nen enkele jaren weer opge scheept met verouderde gebou wen. Vernieuwbouw van de scho len en het cultureel centrum kost meer aan jaarlijkse afschrijving dan nieuwbouw. De risico's zijn bij nieuwbouw bovendien voor Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. De bouw van nieuwe scholen, peu terspeelzaal, kinderopvang en bibli otheek biedt de kans om allerlei voorzieningen onderdak te bie den. Kinderen vinden er ook een afgeschermde en daarmee be schermde speelomgeving. Op de plaats van de huidige Hoekzak zou een nieuwe Aldi-supermarkt kun nen komen, die een prachtige par keerplaats voor de deur krijgt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61