Drugstest voor automobilisten Politie overtreedt regels rond afluisteren FULL MAP NAVI BLUETOOTH NU €1.250,- Superijsbaan Biddinghuizen gaat open in december PZC Woensdag 7 november 2007 5 Gesprek met advocaat of huisarts moet vertrouwelijk blijven. den haag - Politie en justitie ver zuimen regelmatig afgeluisterde ge sprekken tussen 'geheimhouders' en hun cliënten te vernietigen. Het kan daarbij gaan om gesprek ken van een burger met zijn advo caat, huisarts of notaris, die ge heim behoren te blijven. Uit een onderzoek van het College Be scherming Persoonsgegevens (CBP) blijkt dat de gesprekken soms niet of niet snel genoeg wor den gewist. Burgers moeten erop kunnen ver trouwen dat hun gesprekken met beroepsbeoefenaren met een ver schoningsrecht - artsen, advoca ten, notarissen en geestelijk raads lieden - vertrouwelijk blijven en niet worden gedeeld met politie en justitie. Toch kunnen deze ge sprekken tijdens een strafrechtelijk onderzoek onder bepaalde omstan digheden worden afgeluisterd. Als een rechercheur tijdens het be luisteren merkt dat het om een ge sprek gaat tussen een 'verscho- ningsgerechtigde' en zijn cliënt, wordt het gesprek voorgelegd aan een officier van justitie. Hij be paalt of het gesprek onder het ver schoningsrecht valt. Als dit het ge val is, schrijft de officier een bevel tot vernietiging uit. Het gesprek moet vervolgens zo snel mogelijk worden gewist. Volgens het CBP is één dag een goede termijn. De toezichthouder heeft bij twee tapkamers van het Korps Landelij ke Politiediensten in Epe en Drie bergen de navolging van de wet in 77 dossiers onderzocht. Afgeluisterde gesprekken met advocaat, huisarts of notaris moe ten binnen één dag worden ge wist. Politie en justitie houden zich niet altijd aan de regels. Minister Eurlings wil drugs volledig uit het verkeer bannen. den haag - Minister Camiel Eur lings van Verkeer experimenteert op korte termijn met een drugs test voor automobilisten. Hij wil drugs volledig weren uit het ver keer. Hij zal met minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie de wet wijzigen, zodat bestuurders die ver dovende middelen gebruiken mak kelijker kunnen worden bestraft. Dat zei Eurlings gisteravond in de Tweede Kamer in een debat over verkeersveiligheid. Diverse par tijen pleiten al langer voor een har de aanpak van drugs. Uit cijfers blijkt dat bij één op de drie gewon den die door een ongeval in het ziekenhuis belandt, in het bloed al cohol, drugs of een combinatie daarvan wordt aangetroffen. De minister wil een drugstest in voeren die in Australië en Italië wordt gebruikt In Australië wordt, zodra agenten vermoeden dat er drugsgebruik in het spel is, eerst een snelle speekseltest afgeno men. Als de test positief uitvalt, moet de bestuurder mee naar het politiebureau of een speciale cabi ne, waar een uitgebreide, beslissen de test wordt afgenomen. Een meerderheid in de Tweede Ka- meris is voor het volledig uitban nen van drugs in het verkeer. Maatregelen tegen files De maximumsnelheid voor au to's met caravans en aanhang wagens wordt verhoogd van 80 naar 90 kilometer per uur. Om kijkfiles te verminderen worden auto's bij een ongeluk afgedekt met hoezen. Door verkeerslichten beter af te stellen is de wachttijd op sommige kruisingen met 80 procent verminderd. BIDDINGHUIZEN - De vijf kilometer lange ijsbaan Flevonice die wordt aangelegd in Biddinghuizen gaat in het begin van volgende maand open. De openluchtijsbaan krijgt verschillende bochten, waardoor het parcours op een circuit van de for mule 1 moet lijken. Het is de bedoeling dat er zo'n honderd dagen per jaar op Flevonice kan worden geschaatst. In de zomer kunnen skeele raars en wielrenners er gebruik van maken. Ook het NK korte baan en verschillende marathon wedstrijden staan gepland om verreden te wor den. foto Rick Nederstigt/ANP Uw voordeel €2.000,-! Wat is jouw reden om Toyota Avensis te gaan rijden? Dat hij fantastisch rijdt? Zijn ruimte?~Zijn enorme power (177 pk/130 kW)? Zijn 5-sterren veiligheid? Of is het de actuele Business Line aanbieding? TODAY TOMORROW TOYOTA Toyota Avensis va. €23.900,-. Prijs ind. BTW, exd kosten njklaar maken en verwijdenngsbijdrageGemiddeld brandstofverbruik (1999/TOO/EC, 2004/3/EC, 101/00/ECE) 5,8 L/100 km (17,2 km/L) t/m 9,6 L/100 km (10,4 km/l), C02 152 t/m 228 gr/km. Wijziginger» voorbehouden. Distributeur: Louwman ft Parqui B V. Meer inlo bel gratis 0800 - 0369 of kijk op www.toyota.nl Foute veetransporteurs komen op internet den haag - De Tweede Kamer wil dat veetransporteurs die in de fout gaan, voortaan met naam en toe naam op internet worden ge noemd. Een Kamermeerderheid steunde gisteren een motie hier voor van de PvdA. De partij hoopt dat deze vorm van 'aan de schandpaal nagelen' helpt om het aantal incidenten tijdens diertransporten te verminderen. Tilburg krijgt als eerste speciale vrouwentaxi tilburg - De gemeente Tilburg krijgt morgen als eerste gemeente in de Benelux een vrouwentaxi. In de 'Pink Lady Cab' is uitsluitend plaats voor vrouwelijke chauffeurs en passagiers. Initiatiefneemster Tanja Schollen- van Stationtaxi Tilburg noemt de vrouwentaxi een gat in de markt: „Vrouwelijke klanten geven aan dat ze zich veiliger voelen bij een dame achter het stuur." 'Elke dag een uur bewegen op school' den haag - Alle leerlingen van het basis- en voortgezet onderwijs moeten elke dag een uur lichame lijke oefening krijgen. Dat is een van de aanbevelingen die het Con venant Overgewicht gisteren in Den Haag heeft gepresenteerd. Het Convenant Overgewicht is een groep organisaties die op ini tiatief van de overheid probeert dikheid bij mensen te bestrijden. Gedragsverklaring voor priesters hoeft niet den haag - Rooms-katholieke priesters en andere kerkelijke me dewerkers die met kinderen wer ken, hoeven geen bewijs van goed gedrag te hebben. Een meerder heid van de Tweede Kamer had daar op aangedrongen, om sek sueel misbruik van kinderen tegen te gaan. Minister Hirsch Ballin van Justitie ziet daartoe echter geen re den, bleek gisteren uit zijn ant woorden op vragen van de PW. Holleeder onderzocht in Leids ziekenhuis amsterdam - Willem Holleeder is maandagavond in de gerechtsbun ker in Amsterdam-Osdorp op nieuw onwel geworden. Hij is met spoed naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) afge voerd en onderzocht. Inmiddels verblijft hij weer in het gevangenisziekenhuis in Scheven- ingen, aldus zijn advocaat Jan-Hein Kuijpers gisteren. Vijftien incidenten met informatie Defensie den haag - Bij Defensie zijn dit jaar vijftien keer informatiedra gers, zoals usb-sticks, kwijtgeraakt of gestolen. In vier gevallen ging het om geheime informatie. Ko mend voorjaar krijgen Defensie medewerkers informatiedragers waarop de informatie automatisch wordt versleuteld. Dat heeft minis ter Van Middelkoop (Defensie) gis teren geantwoord op vragen van SP-Kamerlid Krista van Velzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5