vanzelfsprekend Tragel zoekt nog opvang Studie naar Smeedtoren Mfet; Biefpakketje. Eeni complééts pakketjes Z PZC Woensdag 7 november 2007 23 Paul Marinussen zorgt nu voor zijn moeder, die zelf jarenlang voor haar man, die leed aan multiple sclerose, heeft gezorgd. foto's Wim Kooyman tijd onder behandeling, waardoor ze nog wel eens met de taxi kon." Nu ze op Gent is aangewezen,is Paul haar chauffeur. Dat is niet al tijd even gemakkelijk te combine ren met zijn baan als afdelings hoofd. „Ik werk soms vijftig, zestig uur per week, maar ik heb het ge luk dat ik meestal zelf mijn tijd in kan delen." Gelukkig zijn de art sen in Gent flexibel en is ook de wethouder bereid om zo nu en dan met afspraken te schuiven. Paul geeft toe dat zijn privéleven wel eens lijdt onder zijn mantel zorg-taken, maar met een goede wil komt hij ver. „Maar als ik naar de supermarkt ga, kan ik toch ook haar weekboodschappen meene men?" Acceptatiegraad van gehandicapten volgens stichting onder druk. door Conny van Gremberghe HULST - Stichting Tragel en Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen gaan noodgedwongen toch zoeken naar een alternatieve woonlocatie voor een groep van twaalf gehandicap ten met seksuele afwijkingen. Vol gens directeur Bob Gebrueurs van Tragel kunnen de instellingen na het afvallen van de locatie Groot Eiland ook weinig anders. „We zul len toch moeten zorgen voor een goede huisvesting voor deze groep", zegt Gebreuers. De directeur maakt zich evenwel behoorlijk ongerust over het ver volg van de zoektocht. „De accepta tiegraad van mensen met beper kingen staat behoorlijk onder druk. Na een reeks van goede erva ringen, de voorbije jaren, in Zeeuws-Vlaanderen worden we nu geconfronteerd met dit. Dat vind ik verontrustend", voert Ge brueurs aan. De directeur van de zorginstelling is behoorlijk teleurgesteld in de ge meente Hulst. De locatie Groot Ei land werd namelijk door de ge meente aangedragen. Onverstan dig, volgens Gebrueurs, omdat Hulst wist dat de provincie in de slag was met de familie Bekaert om het eiland publiek (natuur)do- mein te maken. „De wethouder had deze locatie niet moeten aan geven", aldus de directeur. Een nog kwalijkere fout van Hulst was volgens Gebrueurs het kwalifi ceren van de bewonersgroep. Be woners van Absdale kwamen ach ter de aard van de beperkingen van de gehandicapten, omdat de gemeente in een brief aan hen daar gewag van maakte. „Dat die beperkingen bij mensen gevoelens van angst opwekken kan ik begrij pen, maar in dit specifieke geval is dit niet terecht." Volgens Ge brueurs gaat het ook echt niet om verkrachters, of zo, maar eerder om mensen met een zeer kinderlij ke seksuele beleving. „Hoe het ook zij, je krijgt het nu amper nog uit- gelegd." Waar de groep uiteindelijk terecht moet komen is nog volstrekt on duidelijk. Tragel zoekt een nieuwe woonlo- catie voor gehandicapten met een seksuele afwijking. De direc teur is verontrust over de afwij zende houding van Z-Vlamingen. SLUIS - De gemeente Sluis onder zoekt of het plan voor de bouw van het appartementencomplex De Smeedtoren in Sluis kan wor den aangepast. Behoorlijk wat wijkbewoners en een deel van de gemeenteraad ageren tegen dit plan. Ze vinden het gebouw tus sen de Brugstraat, Vleeshouwerij- straat en Burgemeester van Hoote- gemstraat te hoog en te massaal. De raad krijgt op 20 december het voorstel een nieuw voorbereidings- besluit te nemen voor het gebied. Bij aankoop van 2 Biefpakketjes krijgt u er nu het 'Keurslager Rundvleesboekje' GRATIS bij! Van 5 t/m 17 november 2007 bij uw Keurslager. Ga voor de lekkerste recepten naar www.keurslager.nl. -■»%< Amundsenweg 15 4462 GP Goes T 0113 - 233365 www.vandendongenparket.nl Van den Dongen PARKETVLOEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59