Zeeland 1 ■K PZC 21 Antillianen staan op straat Af en aan rijden voor dertig centimeter beton Iedereen tast in het duister over schuldige ZEEUWS-VLAANDEREN 36 Hrv\ Hfc 27 Hardrijder (21) rijbewijs kwijt Rini van Bracht vindt 1 de biljartsport nog altijd amateuristisch Zeeuwse scholen krijgen schatkist van Michiel de Ruyter Woensdag 7 november 2007 Tip? redtern@pzc.nl Terneuzense stichting heeft geen zicht op nieuw onderkomen. door Raymond de Frel terneuzen - De Stichting Antilli- aans-Arubaans Beraad Terneuzen vreest dat het einde oefening is voor haar activiteiten in de haven stad. De stichting heeft sinds sep tember geen onderkomen meer en uitzicht op een nieuwe ontmoe tingsruimte is er niet. De Antillianen en Arubanen hiel den tot september regelmatig bij eenkomsten in het voormalige wa terschapsgebouw aan de Korte Kerkstraat in Terneuzen, maar dat pand wordt door woningcorpora tie Clavis omgebouwd tot apparte mentencomplex. Voorzitter Huub Mercé liet eerder weten dat zijn stichting geenszins van plan was het gebouw te verla ten, zolang er geen nieuwe locatie was geregeld. Hij vond dat de ge meente en Clavis moreel verplicht waren de stichting daarbij te helpen, vooral omdat de Antil- liaans-Arubaanse club een paar jaar eerder de bomenbuurt moest verlaten in verband met overlast. Clavis legt de verantwoordelijk heid bij de gemeente, maar die kan vooralsnog geen oplossing be denken. Beraad Terneuzen heeft inmiddels eieren voor haar geld ge kozen. „Voor elke dag dat we te lang in het waterschapsgebouw zouden blijven, moesten we vol gens het huurcontract vijfhonderd De Stichting Antilliaans-Aru- baans Beraad Terneuzen is op zoek naar een ontmoetingsruim te, nu hun stek wordt omge bouwd tot appartementenblok. euro betalen. Dat geld hebben wij niet, dus houden we er toch maar geen activiteiten meer. Onze spul len staan er nog, maar we hebben inmiddels een berging gevonden, op de kop van de Noordstraat. De gemeenteraad moet daar overigens nog wel mee instemmen. Hoe nu verder? Ik weet het niet zeker, maar het kan heel goed zijn dat de Antilliaanse mensen in de zomer weer op straat bijeenkomen voor gezelligheid", aldus Mercé. De voorzitter is zó teleurgesteld over de huisvestingskwestie, dat hij zijn functie binnenkort neer legt. „Wij krijgen te weinig mede werking van de gemeente. Het feit dat er niet veel voor ons wordt ge daan, is voor mij de hoofdreden om te stoppen. Er is nu een nieuw stichtingsbestuur in de maak. Tot die tijd blijf ik nog aan." Mercé heeft weinig hoop meer op een goede afloop. De stichting had tal van locaties op het oog, maar kreeg telkens nul op het rekest. „Alles is te duur. Wij kunnen geen twaalfhonderd euro per maand op hoesten als we geen activiteiten kunnen houden. Maar ja, zonder ruimte geen activiteiten." Bouw van complex De Dobbele Poort in Hulst vordert gestaag. door Harold de Puysseleijr HULST - Met een snelheid van ne gentig kubieke meter beton per uur is gisteren de vloer van de par keerkelder van het appartementen complex aan de Bierkaaistraat in Hulst gestort. Zestig vrachtwagens reden sinds zes uur 's ochtends af en aan om hun vracht te lossen. Om een der tig centimeter dikke vloer te ma ken, was een totale hoeveelheid van ruim vijfhonderd kuub beton nodig. Directe omwonenden on dervonden gisteravond en -nacht nog enige hinder in verband met de noodzakelijke afwerking van de vloer. Theoretisch is de uithardtijd van het beton 28 dagen, maar volgens uitvoerder Kees Bareman van aan nemer Van Kerckhoven Bouw kun nen de bouwvakkers vermoedelijk eerder al aan de slag met de op bouw van de wanden van de par keerkelder. Project de Dobbele Poort telt 39 ap partementen. Deels worden die verhuurd door de Woonstichting Hulst, een ander deel komt in de verkoop. Twee appartementen zijn verkocht. Op dertien andere wo ningen rust een koopoptie. Koop prijzen variëren van €115.000 voor het goedkoopste appartement tot €470.000 voor het duurste. Nog voor het ochtendgloren werd een begin gemaakt met het storten van de vloer voor het bouwproject de Dobbele Poort in Hulst. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel terneuzen - Daar zaten ze dan, gis terochtend in het Terneuzense kantongerecht. Een 35-jarige Goe- senaar en een 23-jarige man uit Sas van Gent. Allebei als verdachte en schuldige, maar eigenlijk ook als slachtoffer. Of toch niet? Niemand die er eigenlijk helemaal goed uit kwam, ook de officier van justitie en de rechter niet. Zeker is dat de Goesenaar, vorig jaar nog woonachtig in Sas van Gent, zijn auto op 11 maart 2006 uitleende aan twee mannen, onder wie de 23-jarige Sassenaar. Zij zouden in Terneuzen 'dope gaan halen'. De Goesenaar zou als tegenprestatie een halve gram cocaïne krijgen. Op de terugweg scheurde de be stuurder van de geleende wagen met 156 kilometer over de N62 bij Axel, waar een maximumsnelheid van zeventig geldt. Hamvraag: wie zat achter het stuur? De twee inzittenden wijzen al sinds het eerste verhoor naar el kaar. En de eigenaar van de wagen probeert al net zolang een forse boete voorkomen. Tevergeefs. „U moet weten wie er in uw auto rijdt. Bij twijfel moet de kenteken houder op de blaren zitten", zei of ficier J. Zondervan tegen de Goese naar. Rechter C. Kool ging daarin mee. Hij legde een boete op van 970 eu ro (720 euro voorwaardelijk) en een onvoorwaardelijke rijontzeg ging van vier maanden. De Goese naar beschikt op dit moment overi gens niet over een rijbewijs, om dat er nog een zaak tegen hem loopt vanwege het rijden onder in vloed van alcohol. De Bevelander gaat in hoger beroep. Voor een an dere snelheidsovertreding (met 129 kilometer over de tachtigweg N252 bij Sluiskil) kreeg hij gisteren een boete van 400 euro. De 23-jarige Sassenaar werd bij ge brek aan bewijs vrijgesproken voor de rit in de geleende auto. Voor een andere snelheidsovertre ding, ook op de N252 bij Sluiskil, werd hij wel veroordeeld. Een piek van 115 kilometer resulteerde in een boete van 270 euro en een voorwaardelijke rijontzegging van vier maanden. terneuzen - Een 2i-jarige Terneu- zenaar mag van kantonrechter C. Kool vier maanden niet achter het stuur van een auto kruipen, om dat hij op 20 augustus met 155 kilo meter per uur over de N61 bij IJ- zendijke raasde. Daar mag maxi maal tachtig kilometer worden ge reden. De Temeuzenaar kreeg gis terochtend bovendien een boete van 780 euro opgelegd. Hij erken de 'levensgevaarlijk gedrag' te heb ben vertoond. „Ik ben nu blij dat ik van de weg ben gehaald."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57