PZC 21 Zeeland Ozb toch niet fors omhoog Boetekleed en sinterklaasrijmpje 27 SCHOUWEN-DUIVELAND 36 Pvda wil raad op internet Doorgereden na aanrijding BRUINISSE - Gezelligheid, contact en bovenal herkenning. De oude ambachtenmarkt, gisteren, in zorgcentrum In 't Opper in Bruinisse bleek op al deze punten een schot in de roos. Tussen bolussen en babbelaars door kwam het verleden tot le ven. Onder meer in de persoon van oud-kraamverzorgster Nellie Schraver-Beekman. Zij kwam met de wieg waarin haar vader nog heeft gelegen en een zelfgemaakte porseleinen pop, die ze ook aan bewopnster A. Giele (82) van In 't Opper liet zien (foto). Giele keek genietend rond op de ambachtenmarkt. Ze zette een stap terug in de tijd door een (nep)koe te melken. Een handeling die zij als twaalfjarige leerde toen zij als dienst meisje aan de slag ging op een boerderij. Op haar vijftiende ging ze daar weg. „Maar je verleert het nooit", vertelde ze. „Het is net zwemmen." foto Dirk-Jan Gjeltema Zeeuwse scholen krijgen schatkist van Michiel de Ruyter Tip? redzzee@pzc.nl Woensdag 7 november 2007 Rini van Bracht vindt de biljartsport nog altijd amateuristisch Gemeenteraad schiet belastingvoorstel van college unaniem af. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De ozb-belasting op Schouwen-Duiveland gaat ko mend jaar alleen met het inflatie percentage van 2,75 omhoog. Een verhoging van 7 procent, zoals het college van burgemeester en wet houders in haar begroting voor 2008 voorstelt, wordt door alle ge meentefracties afgewezen. Dat blijkt uit de algemene beschou wingen, waarin elke partij haar reactie geeft op het begrotingsvoor stel van het college. Morgenmid dag spreken ze daar in een raads- ZIERIKZEE - De PvdA Schou wen-Duiveland wil dat commis sie- en raadsvergaderingen zo snel mogelijk via internet te horen zijn. De partij stelt de raad voor daar geld voor vrij te maken. „Politiek moet makkelijk bereikbaar zijn voor iedereen en daarvoor hoef je niet per se in de raadszaal te zijn", meldt de partij in haar algemene beschouwingen. De raad praat morgen over het plan. vergadering met elkaar over. Als een meerderheid van de raad dat wil, worden veranderingen in dat voorstel aangebracht. Het college wil aan extra inkom sten komen door de ozb, de belas ting die eigenaren van huizen én eigenaren en gebruikers van be drijfspanden betalen, in 2008 te verhogen met 17 cent per 2500 eu ro die een gebouw waard is. Dat is alle acht partijen te gortig. Hou het maar bij een inflatieverhoging van zeven cent, geven ze aan. De fracties geven er drie redenen voor. Schouwen-Duiveland is al duur genoeg, roept een aantal par tijen. De gemeente is één van de duurste in Zeeland. Verder moet de burger terugzien waarom hij meer betaalt, vinden raadsleden. Maar het college doet in ruil voor de verhoging geen voorstellen om de service te verbeteren. Tenslotte is het simpelweg niet no dig om de belasting te verhogen, geven fracties aan. Niet dat de ge meente geld zat heeft, maar het college heeft wel zes ton niet gere serveerd. Ze laat het aan de ge meenteraad om te bepalen waar dat geld aan besteed moet worden. Maak dat bedrag maar wat minder hoog, stelt een aantal partijen. Alie raadsleden zijn het erover eens: de ozb-belasting mag niet met zeven procent omhoog, zo als het college van burgemeester en wethouders wil. Dan hoeft de ozb niet omhoog. De fractie van Alert! gaat nog een stapje verder. Die stelt voor om al le belastingen met slechts 2,75 pro cent te laten stijgen. Het college wil, naast de ozb, ook het riool recht en de afvalstoffenheffing sa men met 24 euro per jaar verho gen. Die heffingen betaalt elk huis houden. Daarnaast gaat, als het aan burgemeester en wethouders ligt, de toeristenbelasting met vijf cent omhoog naar 93 cent. Of andere partijen het voorstel van Alert! steunen, is nog onduide lijk. Hoewel een aantal fracties kri tisch is over de hoogte van de toe ristenbelasting, laten ze zich daar in hun beschouwingen niet duide lijk over uit. ZIERIKZEE - 'Het boetekleed aan trekken ontsiert de man niet, maar het college moet ervoor wa ken dat het boetekleed niet tot op de draad versleten raakt', zegt Alert! De algemene beschouwingen staan jaarlijks garant voor een paar opmerkelijke uitspraken of -voor- stellen. Alert! laat het niet bij deze ene opmerking. Over de economi sche impuls van Innovation Island heeft de partij zo haar twijfels: 'men kan bezwaarlijk een kanorou te in Schuddebeurs zo noemen.' Creatief is de oplossing van Leef baar Schouwen-Duiveland om de aanrijtijden van de brandweer te verkorten: maak minder hobbels in de weg en als er dan meer hard rijders komen, moeten die maar via controles en fikse boetes wor den aangepakt. De Christenunie laat even weten wat ze vindt van iets wat totaal niet speelt. 'We zijn positief over THOLEN - De politie is op zoek naar de bestuurder van een witte bestelauto of getuigen van een aan rijding, maandagavond omstreeks half negen op de Grindweg in Tho- len. De bestuurder van de witte be stelauto verleende op de rotonde geen voorrang aan een 56-jarige fietsster uit die plaats. De vrouw kwam hierbij ten val, maar liep geen ernstige verwondingen op. De automobilist reed door. BaajEI ALMANAK het feit dat in de gemeente geen koffieshop is gevestigd', meldt de fractie plompverloren. Even opmerkelijk is de opening door de PvdA van hét politieke be toog van het jaar: een ontspannen sinterklaasrijmpje over meten weten. En verder wordt het uitkij ken voor verkeerd afgestelde bran dalarmen of gasten die stiekum een sigaretje roken: bij vals alarm moet de vervalser betalen, vindt Leefbaar Schouwen-Duiveland. Tip? redactie@pzc.nl Stunten Zolang je niet kijkt, blijft het goed gaan, is het motto waar mee die Vlissingse vader de bui- tenspeelactiviteiten van zijn zoon van vijf verdraagt. Robin is van het slag dat alles tenminste een keer geprobeerd wil hebben en het gros van die ondernemin gen is weinig heilzaam voor de bloeddruk, weet pap. Maar af en toe kijkt hij toch even. Robin en maat Refa waren aan het fiet sen. Althans, de fietsen maakten wheelies en noodstops met slip pende banden en nét niet vooro- verkiepende berijdertjes. „Wij stunten", deelde een modderige Robin mee. Ja!" riep Refa, met een verse schram naast zijn grijns. „Wij zijn stuntelaars!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51