Jonge muzikant 'groeit' in De Klomp van garage Korting op woningen in schil Mfefe Bief pakketje. Ouders komen kijken in CIOS Thoolse archief maand gesloten Eeni compleett pak kotje.. B PZC Woensdag 7 november 2007 23 GOES - Ouders uit Zuid-West Ne derland komen maandag 12 no vember naar het CIOS in Goes om zelf eens mee te maken hoe het is om daar les te krijgen. Hen staat tussen 9.00 en 15.00 uur in de twee vestigingen van het CIOS in Goes een programma te wachten (waar ze zelf ook actief aan deelne men) waaruit duidelijk moet wor den wat hun zoon of dochter alle maal moet leren om sportleider, sportcoördinator of sportmanager te worden. Marsaki biedt straks tien appartementen aan met koopgarant. door Frank Balkenende GOES - Marsaki wil tien van de der tig appartementen die in de schil van de nieuwe Goese parkeergara ge worden gebouwd, met korting aanbieden voor starters. Een echt koopje worden ze dan nog niet, want de appartementen variëren in prijs van twee tot drie ton. Volgens de koopgarantformu- le krijgt de koper 25 procent kor ting, waarmee de goedkoopste wo ning zo'n 150.000 euro moet kos ten. Wel geldt een aantal voorwaarden. Verkoopt de eigenaar het pand, dan is hij verplicht het aan te bie den aan woningcorporatie RWS, die zelf ook de verplichting heeft de woning af te nemen. De winst gaat voor tweederde naar de verko per, de rest naar de RWS. Marsaki is de projectontwikkelaar van woningbouwverenigingen in Zuid-West-Nederland en begeleidt de bouw van appartementen in de schil van de parkeergarage in op dracht van de RWS. Volgens projectmanager J. Priem van Marsaki bestaat er 'redelijk wat' belangstelling voor de apparte menten. Eind 2009 zijn ze klaar. Kopers krijgen de mogelijkheid om een vak in de parkeergarage te kopen of te huren. Afval kunnen ze waarschijnlijk kwijt in een ondergronds depot. De gemeente bekijkt dat nog. THOLEN - Het gemeentearchief van Tholen is de hele maand decem ber gesloten. Dat heeft alles te ma ken met de verhuizing van het ge meentehuis naar Tholen-stad. De rest van het gemeentehuis is al leen gesloten tussen kerstmis en nieuwjaar. Als alles volgens plan ning verloopt, is de gemeente op 2 januari weer volledig in bedrijf. Alleen voor dringende zaken als het aangeven van een geboorte of overlijden opent de gemeente op 24, 27 en 28 december tussen 10.00 en 11.00 uur in het nieuwe gemeentehuis haar deuren. Jeugdsoos Ovezande wordt spil in Borsels poppodiumbeleid. door Frank Balkenende OVEZANDE - De Klomp in Ovezan de moet een kraamkamer worden voor Borsels en regionaal talent. Van daaruit kunnen ze doorstro men naar de Zeeuwse rock 8c roll highschool, waarvoor Poppunt Zeeland al een tijdje ijvert. En zich bewijzen op grotere podia zoals 't Beest in Goes, Arsenaal in Vlissin- gen en Brogum in Zierikzee. In Borsele wordt al aardig wat ge daan aan popcultuur. Neem het project 2ndlnfluenz, een talenten jacht voor jonge bands die veel jon geren heeft aangespoord een gitaar op te pakken of een drumkit aan te schaffen. In Borsele zijn zo'n zes tig, zeventig jongeren bezig met popmuziek. Het aantal bandjes schommelt tussen de 20 en 25, schoolbandjes meegerekend waar in ook jongeren uit buurgemeen ten meespelen. Verder heeft Borsele al heel lang Klomppop, ooit ontstaan in jeugd soos De Klomp in Ovezande, maar inmiddels een festival voor de betere Zeeuwse én landelijk be kende bands. Zusje is het Straatfes tival in Ovezande, waar ook gere geld bands een kans krijgen. En na tuurlijk geniet het bluesfestival in Kwadendamme faam, al is dat toch - zowel op als voor de plan ken - meestal een feestje voor grij zende muziekliefhebbers. Daarnaast bezit Borsele de Zeeuw se trots Surrender, voorbeeld voor vele muzikanten op het platteland. De Culturele Raad Borsele vindt het echter zinvol om, net als voor sport, een lokaal beleid voor pop podia op te zetten, want muziek houdt jongeren nu eenmaal zeer bezig. Lokaal moet hier niet te let terlijk worden opgevat, want het is juist de bedoeling om in te spelen op provinciale ontwikkelingen en plannen, zoals bijvoorbeeld de rock 8c roll highschool, die weer het voorportaal kan zijn van de Rockacademie in Tilburg. „Er ge beurt best veel in Borsele, maar de samenhang lokaal, regionaal en provinciaal kan beter", zegt Rinus Knuit, beleidsmedewerker cultuur bij de gemeente Borsele. Niet alleen de culturele raad, ook de verantwoordelijke wethouders (M. Vermue en M. de Bruijne) hechten aan een popnotitie. Het skelet daarvan is al enigszins zicht baar. Zo is De Klomp in Ovezande uitverkoren als hét poppodium van Borsele. Volgens Knuit is daar een simpele verklaring voor. „De Klomp is van oudsher het poppodium in onze gemeente en heeft de knowhow en voldoende vrijwilligers. Daar moet je gebruik van maken." Nu Borsele 8,6 miljoen euro vrij maakt om een groot deel van Ove zande te vernieuwen, lijkt het Knuit zinvol om ook in de jeugd soos te investeren. Voor vijftig mil le kan er bijvoorbeeld een opname- studiootje in worden gebouwd. Het college van B 8c W moet daar over een beslissing nemen. Knuit verwacht dat een volwassen lokaal popbeleid, zeker ook met inbreng van de jongerenraad. de gemeente jaarlijks 15.000 euro kost. De popnotitie verschijnt over een halfjaar. www.vandendongenparket.nl Dark Rose, twee jaar terug één van de 'jonge' bandjes tijdens 2ndlnfluenz in Heinkenszand. foto Willem Mieras Amundsenweg 15 4462 GP Goes T 0113 - 233365 Bij aankoop van 2 Biefpakketjes krijgt u er nu het 'Keurslager Rundvleesboekje' GRATIS bij! "V v-i -i Van 5 t/m 17 november 2007 m bij uw Keurslager. Ga voor de lekkerste recepten naar ^P^ www.keurslager.nl. 0»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47