Zeeland PZC Verzet tegen nieuwe vestiging AH Forse uitbreiding van Ecotank BEVELANDEN-THOLEN 36 21 27 Jop in Stalland toch op trapveld Bergers hebben handen vol aan gezonken schip in Beatrixhaven Yerseke Rini van Bracht vindt de biljartsport nog altijd amateuristisch Woensdag 7 november 2007 Zeeuwse scholen krijgen schatkist van Michiel de Ruyter Tip? redgoes@pzc.nl Hyundai-dealer: Goes meet op Klein Frankrijk met twee maten. door Frank Balkenende goes - Hyundai-dealer Van der Vliet is tegen de komst van Albert Heijn op het Goese bedrijventer rein Klein Frankrijk. Van der Vliet vindt het merkwaardig dat de ge meente toestaat dat AH volgend jaar tijdelijk (tien jaar) zijn intrek neemt in het pand van Autoteam, terwijl hij vier jaar geleden geen medewerking kreeg om zijn pand te verkopen aan een supermarkt. De gemeente vond toen dat op Klein Frankrijk geen supermarkt thuishoort. Ze weigerde dan ook de vestiging van een supermarktke ten in het Hyundai-pand planolo gisch mogelijk te maken. Inmiddels loopt een ruimtelijke procedure voor het pand van Auto team, waar AH zijn Goese hoofd vestiging in onder wil brengen. De grootgrutter zit nu aan het Kolve- n iershof waar recht tegenover een parkeergarage wordt gebouwd. AH vreest dat klanten liever voor de deur parkeren dan in een parkeer garage. Om die reden wil AH ver huizen naar Klein Frankrijk, waar bij overigens in het huidige pand aan het Kolveniershof een kleinere supermarkt open blijft. Eigenaar T. van der Vliet van de Hyundai-dealer maakt bezwaar te gen de komst van AH op Klein Frankrijk. Hij vindt dat de gemeen te 'met twee maten meet'. „Vier jaar terug kon het absoluut niet en nu plotseling wel." Wethouder S. van 't Westeinde Hyundai-dealer Van der Vliet in Goes vindt het onterecht dat grootgrutter Albert Heijn zich op bedrijventerrein Klein Frankrijk mag vestigen. (WD, bedrijventerreinen) ont kent dat. „Vier jaar terug hadden we niet het probleem met AH, die grote moeite heeft met de bouw van de parkeergarage op het Kolve niershof Bovendien praten we over de verhuizing van een be staande Goese supermarktvesti ging, niet over een nieuwe." Twintig jaar terug waren de mees te autobedrijven aan de noordkant van Goes te vinden. Nu trekken ze allemaal naar Zuid, met name naar Poel II. Na uitbreiding van Car Village trekt daar ook Auto team Opel en Chevrolet naar toe. Binnenkort verlaat het laatste auto bedrijf de Westhavendijk. Ford dealer Auto Adria betrekt het pand van Dagevos aan de A. Fok kerlaan in Zuid. De gemeente on derhandelt met Westhavendijk On roerend Goed over de aankoop van de panden die leegkomen. Die zijn nodig voor het woningbouw plan Waterstad. De Hyundai-dealer zit straks al leen in Noord. „)e raakt geïsoleerd en dat scheelt echt aanloop en om zet" Hij wil zijn pand - „vier jaar terug heb ik er voor acht ton aan verbouwd" - verkopen aan de ge meente, maar over de prijs zijn ze het (nog) niet eens. door Rob Paardekam sint-annaland - Na twee jaar zoe ken naar een locatie heeft het colle ge de knoop doorgehakt. De jonge renontmoetingsplaats in Sint-An- naland komt toch op het trapveld je aan de Hoenderweg. Die locatie was een tijdje geleden ook al in beeld, maar het Thoolse- college besloot toen verder te zoe ken, omdat omwonenden het niet zagen zitten. „Nu zijn we tot de conclusie gekomen dat het trap veld toch de beste plek is", zegt woordvoerster A. de Rijk. „Boven dien staat de locatie bij de jonge ren zelf ook hoog op het verlang lijstje." De omwonenden van het trapveld zijn per brief op de hoog te gesteld. Er is geen overleg met hen gepland. „Natuurlijk kunnen ze met vragen altijd bij de gemeen te terecht", aldus De Rijk. „En mocht er sprake zijn van overlast dan kunnen ze de politie bellen." De zoektocht naar een locatie was een ware lijdensweg. De eerste keuze van de jongeren - het koel huis aan de haven - werd meteen afgewezen. De tennisclub kwam in het geweer tegen een plekje na bij de tennisbanen en omwonen den protesteerden tegen een jop aan de rand van het havengebied. Tip? redactie@pzc.nl Stunten Zolang je niet kijkt, blijft het goed gaan, is het motto waar mee die Vlissingse vader de bui- tenspeelactiviteiten van zijn zoon van vijf verdraagt. Robin is van het slag dat alles tenminste een keer geprobeerd wil hebben en het gros van die ondernemin gen is weinig heilzaam voor de bloeddruk, weet pap. Maar af en toe kijkt hij toch even. Robin en maat Refa waren aan het fiet sen. Althans, de fietsen maakten wheelies en noodstops met slip pende banden en nét niet vooro- verkiepende berijdertjes. „Wij stunten", deelde een modderige Robin mee. ,Ja!" riep Refa, met een verse schram naast zijn grijns. „Wij zijn stuntelaars!" door Willem van Dam WEMELDINGE - Het bedrijf Ecotank b.v. in Wemeldinge heeft aanzien lijke uitbreidingsplannen. Het be drijf (op- en overslag van vloeistof fen) wil zijn silopark op het bedrij venterrein Choorhoek bijna ver dubbelen. Daarmee is een investe ring van acht tot negen miljoen eu ro gemoeid. Op dit moment beschikt Ecotank over vijfentwintig silo's, waarin plantaardige oliën en melasse wor den op- en overgeslagen. Ecotank wil er negentien silo's bijbouwen. Volgens woordvoerder Warbout van Ecotank hoopt het bedrijf in de loop van 2008 met de uitvoe ring van de plannen te beginnen. Het college van burgemeester en wethouders van Kapelle is bereid planologische medewerking te ver lenen. De gemeenteraad neemt dinsdag 13 november de uiteindelij ke beslissing. Er wordt al vrij lang gesproken over de voorgenomen uitbreiding. De provincie huldigt het stand punt dat een bedrijf als Ecotank ei genlijk thuishoort in Vlissin- gen-Oost en niet op een lokaal be drijfsterrein. Omdat de bedrijfslocatie vlakbij het Nationaal park Oosterschelde en de Yerseke Moer ligt, eist de provincie dat de twintig meter ho ge silo's landschappelijk worden ingepast. Volgens Ecotank is dat geen pro bleem. Rond de silo's komen bo men te staan. Bovendien, aldus woordvoerder Warbout, zijn de nieuwe opslagtanks een meter of drie lager dan de bestaande. YERSEKE - In de Beatrixhaven in Yerseke zijn ber gers gisteren de hele dag bezig geweest om een gezonken te lichten. Rond zes uur 's ochtends werd ontdekt dat het oliebevoorradingsschip Jacomien, van firma Meij- aard uit Yerseke, op z'n kant lag. Hoe dat kon ge beuren is nog niet bekend. Er bleek vijf- tot tien duizend liter olie in het water gelekt te zijn. Rijks waterstaat heeft schermen rond het schip ge plaatst om verspreiding van de olie te voorko men. Bergingsbedrijf Multraship kon de Jacomien rond kwart over vier lichten. Ook het grootste deel van de gelekte olie is opgeruimd. Vandaag wordt de Jacomien naar de werf ge sleept en wordt onderzocht hoe het schip heeft kunnen zinken. De Beatrixhaven was vanwege het werk gedeelte lijk afgesloten. De beroepsvaart mocht de haven wel uit, maar niet in. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45