de familie Van Dort om sport pas van Tourzege Koeman: Willem II past Kiplagat valt bij verkiezing buiten de top drie niet in mijn agenda W PZC Woensdag 7 november 2007 3 7 Het sportgezin Van Dort uit Domburg. Van links naar rechts vader Willem (45), moeder Erna (41en de dochters Tineke (11Elske (15) en Mieke (16). foto Ruben Oreel „Ik blijf het allebei doen. Ik ga bin- enorm veel tijd in het sporten ge- nenkort namelijk beginnen aan stoken wordt, maar dat brengt ook triatlons. Dan moet ik er zelfs nog problemen met zich mee. Erna: bij gaan fietsen." „Soms moeten we alles zo strak Het wordt al snel duidelijk dat er plannen dat er weinig tijd over monte carlo - Atlete Lornah Kip lagat is bij de verkiezing tot mondi ale atlete van het jaar buiten de top drie gevallen. De Nederlandse wereldkampioene cross en weg staat niet op de short list, die de internationale federatie vind, is dat wij als nieuwe genera tie eindelijk openheid van zaken willen. Ik vind wel dat alles een beetje aan het doordraaien is met die nieuwe regels. Het eerste wat ik hier deed op Curasao was de Uci doorgeven waar ik precies zat. Het gaat nu al zo ver dat ik voor de zekerheid vijf telefoonnum- Alberto Contador IAAF gisteren prijsgaf Daarop staan de Kroatische hoogspring ster Blanka Vlasic, de Zweedse meerkampster Carolina Klüft en de Ethiopische langeafstandspecia- liste Meseret Defar. Kiplagat behoorde tot een select mers heb doorgegeven voor het ge val ze me zoeken. Ik doe er alles aan om me niet te vergeten te mel den waar ik ben." Of het desondanks allemaal nog leuk is om wielrenner te zijn. „Na tuurlijk. De positieve dingen we gen nog altijd zwaarder dan de ne gatieve. Anders zou ik me niet kun nen opladen om weer te gaan trai nen voor de volgende Tour." Hij stapt met Bruyneel over naar Astana. „Niet zozeer voor Johan, maar wel voor de ploeg. Het is de ploeg voor de toekomst." En de slechte reputatie van het team? „Ik weet het. Iedereen begint er over, maar het wordt deels een nieuwe ploeg. Wel met renners uit mijn oude ploeg, met de vertrouwde mecaniciens en ook soigneurs." Hij is er nog niet zeker van dat hij zonder meer weer de ronde gaat winnen. „Ze zullen me niet de vrij heid geven, die ik dit jaar had. Er zijn veel renners die kunnen win nen. Dat is mijn uitdaging." blijft voor het huiswerk. Mieke zit nu in vwo 5, dus dat is een heel be langrijk jaar. We moeten oppassen dat school niet onderschikt raakt." „Maar op dit moment gaat het gezelschap van elf genomineerden voor de eretitel. De verkiezing vond deels plaats via internet. De stem van journalisten, atleten en vertegenwoordigers van de IAAF en nationale bonden gaf de door slag. door Wilber Hack tilburg - Erwin Koeman staat po sitief tegenover de club Willem II. Maar de voormalige trainer van RKC en Feyenoord heeft 'een an dere agenda' en wil pas met in gang van het komende seizoen weer aan de slag. Koeman lijkt dus af te vallen als het gaat om de opvolging van Den nis van Wijk, de minst succesvolle trainer in de eredivisie. „Ik loop voor geen enkele club op het hoog ste niveau weg", verklaarde Koe man gisteren. „Maar voorlopig geef ik aan andere zaken de voor keur. Ik ga bijvoorbeeld op uitnodi ging van de Fifa naar het WK voor clubteams in Japan. Ik heb ook nog andere afspraken lopen. Mijn voorkeur gaat uit naar het nieuwe seizoen." Koeman vindt Willem II in norma le omstandigheden wel 'een club met uitstraling'. „En het is ook wel nog allemaal goed, hoor", voegt Mieke er snel aan toe. Tineke kijkt vrolijk toe en zegt dan stellig: „Ik hoef lekker geen huiswerk te doen, want dat heb ik nog niet," Bij de mannen zijn de Chinese hordenloper Liu Xiang, de Ameri kaanse sprinter Tyson Gay en de Ethiopische hardlooplegende Hai- le Gebrselassie de finalisten. De winnaars worden op 25 november tijdens een gala bekendgemaakt. een goed moment om erin te stap pen. Willem II presteert matig, maar ik heb begrepen dat er ver sterkingen mogelijk zijn. Maar nog maals, ik heb een andere agenda." Volgens zijn zaakwaarnemer Ger Lagendijk is er geen enkel contact geweest met Willem II over Erwin Koeman. „Ik heb van Erwin begre pen dat hij liever wacht. Hij heeft geen moment overwogen om naar Willem II te gaan." Koeman verklaarde dat ook een eventuele benoeming van Bud Broeken tot bestuurslid technische zaken zijn standpunt niet zal ver anderen. De twee zijn met elkaar bevriend geraakt toen ze samen bij FC Groningen speelden. Via die club haalde Broeken indertijd het Nederlands elftal. Voorlopig neemt technisch directeur Andries Jonker van Willem II de honneurs als hoofdtrainer bij de Tilburgers waar. FM Sranang ruim langs ELZV/Auto Hommel goes - De futsallers van FM Sra nang boekten deze week hun twee de opeenvolgende zege. In eigen huis werd het tegen ELZV/Auto Hommel na een 3-1-ruststand 8-3. Via 1-1 werd het 3-1, 6-1, 6-3 en uit eindelijk dus 8-3. Voor FM Sra nang scoorden Mo El-Uarichi (3x), Steven Fitsch (2x), Ugur Kahveci, Quang Tran en Mohammed Azza- gari. In de eerste klasse bleef SSV'65 voorlaatste door een 2-3-nederlaag op eigen veld tegen De Drie sprong. Menno van Tilburg en Mi- cha Flore scoorden voor SSV'65. Selectiewedstrijden NK dressuur in Zeeland nieuw- en sint-joosland - Aan staande zondag vinden in Zeeland selectiewedstrijden plaats voor het NK dressuur. Plaats van handeling is Stal De Kroo in Nieuw- en Sint-)oosland. Tijdens de wedstrijden uit de na tionale dressuursport strijden de beste combinaties uit Zuid-Neder land om startbewijzen voor het NK in de klassen ZZ-licht, ZZ- zwaar en op licht tourniveau in de Prix St. Georges. Het programma zit overvol, omdat er in totaal 105 starts zullen plaatsvinden. Cricketvrouwen gaan niet naar Pakistan dubai - De Nederlandse vrouwen- cricketploeg hoeft niet naar Paki stan voor het WK-kwalificatietoer- nooi. De internationale federatie ICC heeft het evenement, dat van 19 tot 25 november in Lahore zou worden gehouden, afgeblazen om dat de veiligheid van de speelsters niet is gegarandeerd. Onafhankelij ke rapporteurs achtten de politie ke situatie momenteel te instabiel. Er zal nu een nieuwe plaats en da- mm worden gezocht. De beste twee kwalificeren zich. Het WK is in 2009 in Australië. Topper Feyenoord-PSV een dag vervroegd zeist - De topper Feyenoord - PSV is een dag vervroegd naar zaterdag 12 januari 2008 in verband met de bekerverplichtingen van de Rotter dammers. Die treden de dinsdag erna aan in de achtste finale tegen de amateurs van Deurne. NAC-Ajax is vastgesteld voor woensdag 16 januari, evenals Hera- cles-FC Den Bosch en Quick Boys- Jong Heerenveen. Behalve Deur- ne-Feyenoord worden ook RKC- Haarlem, FC Dordrecht-AGOW, Roda JC-Excelsior en NEC-FC Zwolle op 15 januari afgewerkt. Michael Schumacher twee dagen in Ferrari londen - Zevenvoudig wereldkam pioen Michael Schumacher maakt volgende week dinsdag zijn ren tree in de Formule 1, achter het stuur van de succesvolle Ferrari van afgelopen seizoen. De 38-jari- ge Duitse coureur zal de bolide twee dagen testen op het circuit van Barcelona. „Het is half voor de lol, half om technische redenen", zei een woordvoerder over de vooralsnog tijdelijke comeback van Schuma cher. Deze stopte eind vorig jaar na 91 Grand Prixzeges.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39