Dramatisch debuut Koeman Babel scoort twee keer tijdens monsteroverwinning Liverpool 33 36 35 Dug-out van PSV wordt aangepast voor rolstoel van Louis van Gaal Woensdag 7 november 2007 Tip? sport@pzc.nl Valencia gaat in eigen stadion weer onderuit tegen Rosenborg: 0-2. door Wilber Hack valencia - Ronald Koeman heeft gisteravond een dramatisch de buut beleefd als hoofdtrainer van Valencia. De Spaanse ploeg ver loor in het eigen Mestalla-stadion met 0-2 van Rosenborg. De twee voudig finalist is daardoor bijna kansloos voor kwalificatie bij de laatste zestien in de Champions League. De Nederlandse coach zat voor de vijftigste keer bij een wedstrijd in de Champions League op de bank. De cijfers geven aan dat Koeman op het hoogste Europese niveau nog allerminst top is. Tegen de Noren boekte hij zijn twintigste verliespartij. Hij won vijftien keer en speelde evenzoveel keren gelijk. Vorig seizoen leek Koeman op weg om als coach Eu ropees wel naam te maken. Hij boekte met PSV een aantal knap pe prestaties. Valencia moet nu in de resterende wedstrijden tegen Chelsea (uit) en Schalke (thuis) een kloof van vier punten goedmaken om de verras sende Noren nog voorbij te stre ven. Die boekten in het Mestella hun derde Champions Leaguezege in 23 wedstrijden. Rosenborg maakt al eerder slacht offers. Bij Chelsea luidden de No ren met een 1-1-gelij kspel de on dergang van Mourinho in. De 2-0- thuiszege op Valencia betekende het einde voor Quique Sanchez Flores op de bank van de Spanjaar den. Ook Rosenborg verving zijn coach, omdat de ploeg in de com petitie op een teleurstellende vijf de plaats staat. Het moment voor het debuut van Koeman, die zaterdag bij de 2-0-ze- ge op Mallorca nog op de tribune zat, leek gunstig gekozen. De coach kon weliswaar nog niet be schikken over Canizares, Merche- na en Baraja, maar David Villa keerde terug in de basis, na uitge Turkse biljarters boycotten het WK driebanden in Ecuador Met een bedenkelijke blik volgt Ronald Koeman de verrichtingen van zijn nieuwe ploeg Valencia. schakeld geweest te zijn door een enkelblessure. Ook de topaanvaller van Valencia kon echter geen bres sen in de Noorse defensie slaan. Villa was met een afstandsschot op slag van rust nog wel het dichtst bij een treffer. Hirschfeld zorgde er met een reflex voor dat Rosenborg met een voorsprong de rust in kon gaan. Een gerenom meerde spits als Morientes kreeg van de secuur verdedigende No ren geen meter ruimte. De meer dan twee meter lange invaller Zi- gic al evenmin. Rosenborg wachtte een halfuur af. Daarna moest een steeds bleker wordende Koeman constateren dat bijna elke counter een dot van een kans opleverde. Met een knappe goal bracht Stef- fen Iversen zijn ploeg op o-i. Hij schoot na een aanval over de flan ken van net buiten het strafschop- |T* Ronald Koeman debuteert als trainer van Valencia met een ont luisterende nederlaag tegen Ro senborg. Op Spaanse bodem win nen de Noren met 0-2. gebied raak. De bijna 31-jarige Iver sen had vorig jaar bijna een con tract getekend bij RC Genk. Maar door mist moest het vliegtuig waarmee hij op weg was naar Bel- gie rechtsomkeer maken. De voormalig spits van Tottenham tekende vervolgens tot 2011 bij Ro senborg en zorgde ervoor dat het debuut van Koeman de mist in ging- Dertien minuten na de rust profi teerde hij van een enorme fout van de Duitse doelman Hilde- brand, die onder een corner door PSV wil zich niet verschuilen in uitduel met Fenerbahqe liep, Valencia kreeg geen kans meer. Rosenborg verzuimde om nog verder uit te lopen, maar de vernedering voor de Spanjaarden was al groot genoeg. De toeschouwers gaven door te zwaaien met hun programmaboek jes blijk van hun afkeuring. Dat was voor het bestuur bedoeld. Koe man kon na één werkdag nog wei nig verweten worden. Maar een forse teleurstelling was het wel. De deceptie viel van het gezicht van 'Sneeuwvlokje' af te le zen. foto Fernando Bustamante/AP Besiktas wordt door Engelsen met 8-0 in de pan gehakt. liverpool - Waar Liverpool de uit wedstrijd twee weken geleden in groep A nog met 2-1 verloor van Besiktas, werden de Turken gistera vond op Anfield Road wegge speeld. De Engelsen wonnen met 8-0, een recordscore in de Cham pions League. Ryan Babel viel in de 63e minuut in en maakte een kwartier voor tijd met een hakje achter het stand been de 6-0. Tien minuten voor tijd was hij verantwoordelijk voor de 7-0, toen een verdediger hard te gen hem aanschoot, waarna de bal in het doel verdween. Dirk Kuijt bleef de gehele wedstrijd aan de kant. In dezelfde groep won Porto met 2-1 van Marseille. Tarik Sektioui scoorde namens Porto de 1-0 na een indrukwekkende solo. In groep B eindigde Schalke tegen Chelsea in 0-0. Real Madrid zette in groep C een volgende stap op weg naar de achtste finales. De Spaanse kampioen, met Ruud van Porto, Chelsea, Real Madrid en AC Milan zijn op weg naar de vol gende ronde van de Champions League. Liverpool heeft ondanks monsterzege een waterkansje. Nistelrooij en Wesley Sneijder in de basis, pakte een punt bij Olym- piakos Piraeus. Lazio Roma ver sloeg Werder Bremen met 2-1. Ook AC Milan is nagenoeg zeker van een vervolg in de Champions League. De titelverdediger versloeg Sjachtar Donetsk: 0-3. Inzaghi maakte er twee, de derde treffer kwam op naam van Kaka. Claren ce Seedorf deed tot de 79e minuut mee bij Milan. Celtic boekte een belangrijke thuis zege. Met spits Jan Vennegoor of Hesselink in de basis versloegen de Schotten Benfica met 1-0. Ai- den McGeady maakte het enige doelpunt Evander Sno viel kort voor tijd in. door Ruud Ramler alkmaar - Louis van Gaal zit zon dagmiddag tegen PSV weer dicht op het veld. De trainer van AZ neemt dan in zijn rolstoel plaats in de dug-out bestemd voor de be zoekende club. Die moet wel eerst worden aange past. Door drie stoelen te verwijde ren wordt er ruimte vrijgemaakt voor Van Gaal. De coach herstelt van een enkel en kuitbeenbreuk, die hij afgelo pen vrijdag bij een reünie van de ALO opliep. Van Gaal had de wed strijd liever weer, net als afgelopen zaterdag tegen NEC het geval was, vanaf een hoger gelegen plaats ge zien. AZ kreeg gisteren echter een brief van PSV dat de brandweer de rol stoel van Van Gaal niet toestaat in een skybox. „Want de veiligheids regels schrijven nu eenmaal voor dat iedereen in geval van brand op eigen kracht de lift moet kunnen bereiken", aldus Van Gaal. „Die re gels gelden trouwens ook bij AZ. Ik was zaterdag dus een beetje in overtreding. Toen was het niet ver standig om langs het veld te zitten. Mijn been zat in een spalk en die kan breken als er een bal op komt. Zondag zit er gips omheen dat een stootje kan hebben." Er wordt voor hem in Eindhoven toch één uitzondering gemaakt. De coach mag na afloop zelf de pers toespreken in de mediazaal op de eerste etage. „Kennelijk om dat ze mijn persconferenties zó leuk vinden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35