Ogen als meren om in te verdrinken Scholen in gemeente Veere in gevaar Politie kan niet stuk bij man Somalische Culturele Avond H'ati Btefpakke.tj.e. Eërit compleet* pakketje., Onze Parketvloeren: Basis voor Ideaal wonen! PZC Woensdag 7 november 2007 23 Ouders Vrouwenpolder ten onrechte bang voor sluiting school door Henk Postma VROUWENPOLDER - Vrouwenpolder hoeft niet bang te zijn dat het de basisschool kwijt raakt. Dat conclu deerde de dorpsraad gisteravond. Wel wordt het hoog tijd duidelijk heid te krijgen over de huisvesting van de school. Het huidige ge bouw verkeert in slechte staat. Daar komt nog bij dat de peuter speelzaal zich moet behelpen met containers. Het wachten is op het scholenplan 2008 van de gemeente Veere. Dat moet helderheid verschaffen over de toekomst van de scholen. De ge meente heeft laten doorscheme ren dat op langere duur niet alle basisscholen in leven kunnen wor den gehouden. Omdat de basisschool van Vrou wenpolder in slechte staat ver keert, concludeerden ouders ver ontrust dat de gemeente uit is op sluiting. Dorpsraadvoorzitter R. van de Sande concludeert dat daar van geen sprake kan zijn. „Want in Vrouwenpolder neemt het aan tal jonge kinderen juist toe. De peuterspeelzaal ziet zich zelfs ge noodzaakt meer ochtenden te gaan draaien." Dat biedt zicht op nieuwbouw voor school en peuter speelzaal samen. Zoniet, dan moet het bestaande gebouw snel wor den opgeknapt. Op 23 december bespreken alle betrokkenen wat hen nu te doen staat. MIDDELBURG - Voor een inwoner van Middelburg kan de plaatselijke politie niet meer stuk. Tijdens het parkeren verloor hij gisteren op de Rotterdamse Kaai zijn portemon nee met daarin al zijn papieren, tal van belangrijke plastic kaarten en het nodige contante geld. Toen hij het verlies ontdekte reed hij direct terug. Helaas, daar lag niets meer. Aangekomen op het politiebureau Achter de Houttui nen, om het verlies te meldden, hoorde hij dat een agent zijn porte monnee met complete inhoud had gevonden. Kisten in Middelburgse Veste verbeelden angst van Juul Kortekaas. door Emile Calon MIDDELBURG - Het is een beetje haar projectie van haar eigen angst voor het water. Want bang voor het water, dat is de Middelburgse kunstenares Juul Kortekaas. De angst heeft ze op een poëtische manier verwoord op enkele drij vende grafkisten die tot eind dit jaar dobberen in de Middelburgse veste bij de Koepoort. Sinds enkele dagen liggen daar drie metaalgrijze kisten in het wa ter. Twee zijn voorzien van haar teksten, de middelste draagt iets dat wel wat weg heeft van een kruis. Voorbijgangers zijn zonder uitzon dering te spreken over die drie drij vende kisten, zo bleek gisteren. De jonge Marcha de Visser (7) heeft wel wat moeite met het lezen van de tekst. Als haar moeder haar helpt, klapt de jonge Middelburgse in haar handen van plezier en dringt erop aan de tekst in z'n ge heel over te nemen. Moeder De Visser vindt overschrijven net iets te veel moeite. Daar is het iets te winderig en te nat voor. Ze neemt echter met haar GSM een foto zo dat ze thuis de tekst alsnog uit kan printen. De jonge meid vindt met name alle woorden voor water mooi. Na een kort gesprek met haar moeder komen ze samen tot de conclusie dat de tekst ook over tranen gaat hoewel dat bewuste woord ontbreekt. Leo Roelse kent de teksten al bijna uit zijn hoofd. Niet vreemd want hij loopt elke dag met z'n hondje minimaal vier maal langs de Koe poort. De 57-jarige heeft zo zijn eigen ideeën als het gaat om het interpre teren van de tekst. Ideeën die hij te persoonlijk vindt om ze te de len met de lezers van deze krant. Het mooie vindt hij dat iedereen wel wat kan maken van die tekst. Het is volgens hem kunst die tot nadenken stemt. Hij prijst de kun stenares dat ze die teksten zo pu bliek maakt. Wat hem betreft blij ven de kisten liggen. Of beter nog, zo zegt hij, verhuizen ze na enkele maanden naar een andere plek zo dat ook anderen kennis nemen van 'een sloot een rivier, een beek een vest, zeeën vol tijd, om te ein digen, zeeën van tijd, om in de wolken, te zijn, vele ogen, als me ren om, in te verdrinken, en he mels geluk, te vinden'. De kunste nares zelf vindt het ook prachtig dat ze dit in Middelburg mag doen. Het idee ontstond tijdens een kunstproject in Zaltbommel. Vervolgens bedacht ze dat het mooi zou zijn om de kisten in Mid delburg te water te laten. Volgens haar was de gemeente direct en thousiast. Voor Annemarie Riemens zijn de dozen nieuw, zo bekent ze. Ze fietst elke dag langs de veste maar de dozen met opdruk waren haar nog niet opgevallen. Ook zij (35) glimlacht als ze ze leest. „Wat mooi", is haar eerste spontane reac tie. Zachtjes herhaalt ze 'geheimen liggen, als rafels, van zinnen, bo demloos en, zonder gewicht, eeu wig veilig, ingebed, het zal de vest, niet deren, die heeft zo, zijn eigen idioom'. foto Lex de Meester Juul Kortekaas kreeg tot nu toe alleen maar positieve reacties op haar drijvende dozen. VLISS1NGEN - De Somalische Werk groep Vlissingen houdt voor het eerst een Somalische Culturele Avond. De avond vindt plaats op zaterdag 10 november in het Wel- zijnscentrum in de Adriaen Coor- telaan 1 en begint om 19.00 uur. Op het programma staan onder an dere een Somalische maaltijd, een optreden van de Somalische mu ziekgroep Hobol uit Tilburg en een modeshow met Somalische klederdracht. De entree is vijf eu ro. Aanmelden bij: 0626951906. Bij aankoop van 2 Bief pakketjes krijgt u er nu het 'Keurslager Rundvleesboekje' GRATIS bij! •4 Van 5 t/m 17 november 2007 bij uw Keurslager. Ga voor de lekkerste recepten naar www.keurslager.nl. Amundsenweg 15 4462 GP Goes PARKETVLOEREN T 0113 - 233365 www.vandendongenparket.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25