eeland PZCI21 Wethouders Viissingen stappen op Geen joints roken in de buurt van scholen WALCHEREN 36 27 V t Bouwput dicht in januari 2008 ZH Rini van Bracht vindt de biljartsport nog altijd amateuristisch Woensdag 7 november 2007 Zeeuwse scholen krijgen schatkist van Michiel de Ruyter Tip? redwalch@pzc.nl Conny Seijbel wacht begrotingsraad niet af en vertrekt per direct. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Alle wethouders van Viissingen houden het voor ge zien. Financiënwethouder Conny Seijbel wachtte gisteravond het de bat over 'haar eigen' begroting niet eens af en stapte met onmiddellij ke ingang op. Volgende maand volgt Ellie Walrave, en daarna de resterende twee wethouders. Voor de laatste keer nam Seijbel het woord. „En écht voor de laat ste keer, wanten tegenstelling tot andere aanwezigen zult u mij in de toekomst niet kunnen betich ten van Heintje Davidsgedrag." Het bleef niet bij die sneer. Haar ei gen CDA-fractie kreeg er flink van langs, omdat zij hun wethouder had laten vallen. Maar ook de raad kreeg klappen. „Ik vind het ongelo felijk stom dat die op dit moment, zo kort voor de ontknoping, het college wegstuurt." Vandaar de tip: „Knok voor Viissingen, neem de goede besluiten en wees kritisch naar diegenen die menen u van goede raad te moeten voorzien, wees beducht voor spelletjes, truc jes en afleidingsmanoeuvres, voor verdeel- en heerstactieken." Om de stad bestuurbaar te hou den, blijven Ton Croné en Tineke Verhage aan tot 29 december. Ellie Walrave vertrekt drie weken eer der. „Omdat ik het correct had ge vonden als de raad het Integis-rap- port had afgewacht. U hebt die tijd niet genomen en ons die tijd niet gegund." Alle wethouders van Viissingen nemen ontslag. Conny Seijbel per direct. Zij kan niet blijven met het idee dat haar eigen par tij het college heeft laten vallen. Na haar betoog verliet Seijbel de raadszaal direct. Voor de algemene beschouwingen van de begroting had ze inderdaad niet hoeven blij ven. Die waren heel summier. Niet eens iedereen ging op de be groting in. Dat had toch geen zin, vond de SP. Mark Geilenkirchen van het CDA stelde voor 'om de begroting maar gewoon aan te ne men'. De WD, de partij die aast op een plek in het college, kraakte de begroting juist af Die is fanta sieloos en risicovol, volgens Ma rianne Reinders. Ze ergerde zich vooral aan de hoge lastendruk voor ondernemers. Daar had ook Blowverbod Viissingen en Oost-Souburg De gemeente Viissingen heeft een blowverbod ingesteld voor enkele gebieden Viissingen en Oost-Souburg. «8» m In een straal van 500 meter j rond Scheldemond In een straal van 500 meter rond de Theo Thijssenschool W 't n straal van 250 meter o.b.s. De Vlieger een straal van 500 meter rond het station In een straal van 250 meter rond het Oranjeplein "-7;r In een gebied dat begrensd wordt door de Chopinlaan, Ruys de Beerenbrouckstraat, Alexander Gogelweg, De Kempenaerstraat en de Goeman Borgesiusstraat PZCI Willem Adriaansens Verbod op blowen in Paauwenburg, Souburg, Weyevliet, Westerzicht. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Blowers kunnen voortaan maar beter uit de buurt blijven van scholen in Weyevliet, Westerzicht en Paauwenburg. Ook op het Oranjeplein en rond het sta tion in Souburg is een jointje ro ken tot eind 2008 verboden. Het blowverbod, wellicht een van de laatste triomfen van de Vlissing- se burgemeester Anneke van Dok, is erdoor. Het college heeft de ge bieden aangewezen, waar het ver bod van kracht is. Het gebruik van softdrugs, of het zichtbaar dragen ervan, is verbo den binnen een straal van 250 me ter van het Oranjeplein in Sou burg, het schoolplein van basis school de Vlieger in Westerzicht en het plein van de Theo Thijssen school in Paauwenburg. Verder mag het niet meer binnen een straal van 500 meter van scho lengemeenschap Scheldemond in Weyevliet en het station in Sou burg aan de Spoorstraat. Het ver bod geldt ook nog voor de Paau- wenburgweg, begrensd tussen de Kempenaerstraat aan de zuidzijde, de Chopinlaan aan de noordzijde, de Alexander Gogelweg aan de oostzijde tot de Ruys de Beeren brouckstraat en de Goeman Berge ik Het blowverbod in Viissingen is ingesteld. Vooral rond scholen wil de gemeente geen cannabis meer zien. Daarmee is Viissingen de eerste in Zeeland. siusstraat aan de westzijde. Het verbod gaat direct in en loopt in elk geval tot het eind van 2008. Tenzij de overlastproblemen eer der zijn opgelost en de gemeente besluit het Probleem Interventie team, dat in die gebieden actief is, terug te trekken. Met het verbod wil het college van Viissingen overlast van hangjonge ren tegengaan. Het maakt onder deel uit van een campagne tegen alcohol- en drugsmisbruik onder jongeren. Vooral in Souburg zorg den die onlangs voor problemen. de PvdA kritiek op. Er waren nau welijks moties. Dat is opmerkelijk, want Viissingen heeft begrotingsra den gekend waarbij de Aatjes in het rond vlogen. Maar er was ook weinig gemuggenzift en insprekers waren er helemaal niet. Wel zat de tribune volledig gevuld met winke liers, die wilden horen of zij recht hebben op nadeelcompensatie van wege de Fonteyne. Hoewel burge meester Anneke van Dok dat voor stel bijna was vergeten, had de raad er gauw genoeg unaniem mee ingestemd. De paar moties die er wel waren worden donder dagavond behandeld. middelburg - De voormalige thea terbouwput aan de Zuidsingel in Middelburg wordt in januari volge stort met beton. Tegen die tijd heeft er bijna drie jaar water ge staan op de plaats waar ooit een theater had moeten komen. Het dichten van de put wordt een enorme klus. Er zijn dertienhon derd betonwagens nodig om het gat te vullen. Die zullen in drie fa ses dag en nacht af- en aanrijden omdat het beton in een constante stroom moet worden verwerkt. Terwijl het beton wordt gestort, wordt het water weggepompt. Met omwonenden van de put wor den, voordat de werkzaamheden beginnen, afspraken gemaakt over bijvoorbeeld geluidsoverlast en ver keer. Die bijeenkomsten vinden vermoedelijk eind november plaats, meldt L. Clarijs, woordvoer ster van de belangenvereniging van omwonenden. Dire vindt dat omwonenden op een te laat tijd stip betrokken worden bij de werk zaamheden. „Wij komen, zoals al tijd, weer als laatste aan de beurt", zegt Clarijs. Als de put dicht is, worden et wo ningen op gebouwd. Onder die woningen komt een parkeerkelder van twee lagen diep. Tip? redactie@pzc.nl Stunten Zolang je niet kijkt, blijft het goed gaan, is het motto waar mee die Vlissingse vader de bui- tenspeelactiviteiten van zijn zoon van vijf verdraagt. Robin is van het slag dat alles tenminste een keer geprobeerd wil hebben en het gros van die ondernemin gen is weinig heilzaam voor de bloeddruk, weet pap. Maar af en toe kijkt hij toch even. Robin en maat Refa waren aan het fiet sen. Althans, de fietsen maakten wheelies en noodstops met slip pende banden en nét niet vooro- verkiepende berijdertjes. „Wij stunten", deelde een modderige Robin mee. „Ja/" riep Refa, met een verse schram naast zijn grijns. „Wij zijn stuntelaars!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23