Meningen Pt GFP„. om G woe M4AK U WKWt VOORLICHTING MINISTERIE VAN SOCIALE ZAKEN PZC Dinsdag 6 november 2007 9 VAN DE SITE De Middelburgse predikant Klaas Hen- drikse is overtuigd atheïst. Over deze opmerkelijke combinatie heeft hij een boek geschreven met als titel Celo ven in een Cod die niet bestaat. Op dit artikel kwamen ook via de website van de PZC veel reacties binnen. Geloven in een God die niet be staat is onmogelijk omdat geloof op God gericht is. Dus als je denkt dat God niet bestaat dan kun je ook niet in Hem geloven. Geloof is een genade gift van God zodat je daardoor in Hem gelooft en in de vergeving van de zonden door de verdiensten van Zijn Zoon, de Hee- re Jezus Christus. Een wonder! Willem Beste Willem. 'Bestaan' verwijst naar een entiteit en maakt deel uit van onze natuurlijke wereld. God wordt gezien als een bovennatuur lijk wezen en kan dan ook niet be staan. Het is wel degelijk mogelijk om te geloven in een God die niet be staat. Even goed als het onmoge lijk is om te geloven in een God die wel bestaat. Frans Rietmeijer Een dominee die niet gelooft in God is als een wetenschapper die niet gelooft in de wetenschap of de wetenschappelijke methode! Zo iemand kan nooit vanuit een goede basis zijn werk doen en zou uit zijn vak moeten worden gezet. Ongeacht of geneeskunde kan ge nezen. John LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Verkeersdoden toeval? Deze kop -maar dan zonder vraag teken- was 31 okt. te lezen in de PZC. Daar kun je rustig een vraag teken achter zetten. Want op de vergadering van het ROVZ bleek ook, dat circa 30 procent van de ongelukken in 2007 in Zeeland te wijten was aan de controle over het stuur verliezen door: in slaap vallen, te hoge snelheid in de bocht, onwel worden, in de berm raken en een gladde weg. Hierbij is alleen het onwel worden een fac tor die toevallig optreedt. De overi ge zijn beslist niet toevallig. Als re gelmatig weggebruiker zie ik dat mede-weggebruikers vaak bezig zijn met van alles en nog wat, be halve met het besturen van hun voertuig. Fietsers rijden rustig en ontspannen met drie of meer naast elkaar en kletsen wat, daar bij de doorgang voor overig ver keer belemmerend. Er worden tal van maatregelen aangekondigd, zo als obstakelvrij maken van ber men, rijrichtingscheiding etc. Maar ze halen weinig of niets uit, als de weggebruiker dit allemaal aan z'n laars lapt Verkeersdeelne mer impliceert dat je de weg deelt met anderen, met wie je dus reke ning moet houden. Haye Osinga Landluststraat 32, Middelburg Schaapskudde 3 Een moedig en juist besluit van de (ex) vrijwilligers om aangifte te doen. Stelt u zich eens voor dat u met uw poes naar de dierenarts gaat en je krijgt te horen dat de poes te ziek is om er nog iets aan te kunnen doen. De dierenarts ad viseert om de poes maar ergens apart te zetten en geen eten en drinken te geven want dan gaat ze wel vanzelf dood. Of hij zegt dat het beter is om haar in te laten sla pen en diep in uw hart vindt u dit eigenlijk ook. Vervolgens pakt de dierenarts de poes bij haar achter lijf en slaat haar dood tegen de muur. Wat zegt u dan? Scheelt mij in ieder geval de kosten van een spuitje? Ik denk het niet. Maar vindt u het dan wel goed als dit een lammetje of een schaap be treft? Julia Groendijk Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Atheïsme 4 Dominee Hendrikse uit Middel burg brengt rumoer binnen zijn kerkverband van de Protestantse Kerk in Nederland. Binnenkort verschijnt zijn boek 'Geloven in een God die niet bestaat'. De titel zou eigenlijk moeten zijn 'Belijde nis van mijn ongeloof. Hij belijdt immers wat hij niet gelooft. Daar naast is de beste man in zeker twee gemeenten actief als... Ja, als wat eigenlijk? Hoe kun je preken als je niet bent gezonden door je Zender, want daar hoor ik de bes te man namelijk niet over spreken. En dat hij dan de kerk hekelt om dat hij zelf helemaal niets heeft met haar, is toch wel de wereld op zijn kop. Maar voor hem en ons allen geldt: Zijn onzichtbare eigenschappen zijn vanaf de schepping van de we reld zichtbaar in Zijn werken, Zijn eeuwige kracht en goddelijkheid zijn voor het verstand waarneem baar (Romeinen 1 vs 20). Verwerp dat bewijs niet! J.G. Wondergem Prinsenhove 34, Middelburg Atheïsme 5 In 'Bestaan van God is historisch misverstand' (PZC 03-11) lezen we hoe PKN-predikant Klaas Hendrik- se in Middelburg in zijn boek 'Ge loven in een God die niet bestaat' getuigt van ongeloof. De foto toont hoe de herder lijdt onder de liturgie van zijn gemeente, die hij ervaart als poppenkast, dit in te genstelling tot wat zijn schapen er varen. Hoe is het mogelijk dat zo'n situa tie in de kerk bestaat? Daarom zocht ik naar een oplossing van dit probleem, dat wellicht nog meer bij de gemeenteleden ligt dan bij hun predikant. Uitredding is mogelijk door slechts twee of drie christenen, die dus de Heer Jezus Christus per soonlijk kennen en zijn belofte vol gens Matteus 18:20 geloven: 'Want waar twee of drie vergaderd zijn in mijn naam, daar ben ik in hun midden'. Jezus zal zeker bereid zijn het twee-/drietal te vergezel len naar/bij de predikant, zodat hij (als hij wil!) kennis kan maken met de levende God, voor wie het een kleinigheidje is Klaas te over tuigen van zijn bestaan en reeds vóór er historie was, zodat domi nees misverstand voor eeuwig ver dwenen is! Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst Ontslagrecht Werkgeversvoorzitters Wientjes en Hermans storen zich aan de term hufterigheid. Werkgevers ge dragen zich niet hufterig. Ik weet anders: 23 jaar in dienst bij Hoechst, hard gewerkt, mijn nek uitgestoken, meer patenten op mijn naam dan wie dan ook (overi gens nooit een cent voor gekregen al leveren ze miljoenen op), onder nemingsraadslid geweest (het was mijn bedrijf, dus ook daar zette je je in) en dan wordt je vrouw ziek, overlijdt binnen korte tijd en prompt daarop krijgt je zoon een hersentumor met de voorspelling dat hij nog maar kort te leven zal hebben. Dat is dan de gelegenheid om je te pakken en je te ontslaan. Niet dat ik mijn werk niet meer aankon, maar psychisch was ik nu murw en daarmee een gemakkelij ke prooi. Dan moet je nog vechten om nog een enigszins redelijke ontslagver goeding te krijgen en met 54 jaar sta je op straat met uiteindelijk een schijntje van het pensioen waar je eigenlijk recht op had. Waarom? Er moest een voorbeeld gesteld worden. Jan Drijver Verdilaan 42, Vlissingen Ontpolderen 5 80% van de wereldhoutproductie verdwijnt in kookvuurtjes? (reac tie op lezersbrief 03-11). Deze vuur tjes branden slecht, geven giftige gassen en verbruiken vier keer te veel hout. Hierdoor sterven 1,6 mil joen mensen, voornamelijk vrou wen en kinderen vroegtijdig. Naast de 2 miljoen malaria doden per jaar dus ook een ernstig pro bleem. Philips heeft een kachel ontwik keld met schone verbranding en een kwart houtverbruik, kosten 50 euro. Afrika kan dit niet betalen. Zeeuwen hebben een gelijksoorti ge kachel ontwikkeld tegen 10 pro cent van de kosten. Dit model kan in Afrika gemaakt worden. Er behoeft dus driekwart minder woud gekapt te worden Vrouwen hebben minder tijd no dig met koken. Het introduceren van dit proefmodel vergt uiteraard investeringen. Met een ervaren woudloper, die de weg weet in het subsidiebos, zouden wij Zeeuwen zonder gewetenswroeging naar de 3de wereldbewoners toe, naar har telust door kunnen gaan met het ontpolderen Piet Roskam Kelderweg 1 Meliskerke Spoorbrug Ik reageer op het bericht over de Oude Middelburgse Spoorbrug in de PZC van 1 november. Als gebo ren en getogen Middelburger, gaat het mij aan mijn hart dat er al zo veel over te doen is geweest. De Hoge Brug is een gezichtsbepa lend monument in het Stationsge bied van Middelburg. Toen de brug afgebroken werd, is er gezegd door de gemeente dat de brug weer opgebouwd zou worden in het stationsgebied. Niet dus. Op bouwen kost veel geld, aldus de wethouder. Ja natuurlijk, maar het gaat hier wel om een prachtig mo nument dat de vrienden van Mid delburg begrijpelijkerwijze in de stad willen houden. Maarja, na het debacle met burge meester Spar, het kostenoverschrij- dende stadskantoor en het miljoe nen kostende project Waterput aan de Zuidsingel is er natuurlijk geen geld. Als de gemeente Middelburg zo'n monument niet wil herplaatsen, la ten ze er dan in toestemmen dat het naar Goes gaat, waar de SGB met liefde werkt aan alles wat met spoorwegen te maken heeft. De hoge brug mag geen oud ijzer wor den. T. Petiet Pr. Irenestraat 10, Kloetinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9