Moeder Harmes pakt de draad weer op Sneijder met Real mee naar Griekenland PZCI35 woensdag 5 december 36 en 37 Opheffing wielerploeg T-Mobile lijkt nabij Ondernemer Walcherse arbitersclub viert het 75-jarig bestaan Baas met drie treffers naar plaats twee in topscorersklassement Dinsdag 6 november 2007 Tip? sport@pzc.nl slaap op andere momenten." Har mes is beslist van plan om aan de top terug te keren. De meervoudig nationaal kampioene heeft haar zinnen gezet op deelname aan de Europese kampioenschappen, be- gin april volgend jaar in het Franse Clermont-Ferrand. Harmes heeft nog vier maanden om fit te wor den. Op 24 februari volgend jaar is in Amsterdam de eerste kwalifica tiewedstrijd. „Als het zo blijft gaan als het nu wil ik dat wel proberen", klinkt het monteer. „De Olympi sche Spelen? Ik ga verder met op bouwen en wil wel proberen dat ene ticket voor Nederland te be machtigen. Het is afhankelijk van hoe het gaat." Hoe ze haar topsportcarrière moet combineren met moederschap vo gelt ze zelf uit. Tips van andere sportende moeders heeft ze niet. „Ik ken geen andere sportsters die moeder zijn. Het zijn eigenlijk meestal mannen die na de geboor te van een kind blijven sporten." Harmes heeft gelijk. Er zijn niet veel voorbeelden te bedenken van sportende moeders. Het lukt judo ka Claudia Zwiers al bijna tien jaar lang om sporten en het verzorgen van een kind te combineren. Korf balster Mady Tims probeert dezer dagen, drie maanden na de beval ling van haar zoontje, weer wereld kampioen te worden. Verder is er de Oezbeekse turnster Oksana Chusovitina die als 32-jari- ge moeder nog steeds aan de top staat en won de Engelse Paula Rad- cliffe, negen maanden na de ge boorte van haar dochter Isla, zon dag de marathon van New York. Hoe zal het gaan wanneer straks voor het eerst weer een meerdaags toernooi op het programma staat en ze voor een paar weken naar het buitenland moet? „De eerste keer zal wel moeilijk zijn. Ik heb nu na een training al dat ik snel naar huis, naar Lugano wil." Jonge turnster richt zich na geboorte van zoon op het EK. door Herman Wissink NIJMEGEN - Op 24 mei 2007 veran derde het leven van turnster Suzan ne Harmes met de geboorte van haar zoontje Lugano. Nu traint ze keihard, om net als de jonge moe der Paula Radcliffe weer terug te keren naar de top. Haar eerste doel is het EK van volgend jaar. Als de 21-jarige Harmes met wat oe feningen op de vloer wil beginnen, klinkt er gehuil op. Het is de vijf maanden oude Lugano die de aan dacht opeist. De turnster Harmes is afgeleid, wordt weer moeder en stopt de oefening. Even wat aan dacht voor haar zoon en het goed lachse kereltje is weer tevreden. 'Toen ik weer ging trainen, merkte ik dat ik behoorlijk wat kracht kwijt was' Harmes kan verder met haar trai ning. Op 4 oktober 2006 kondigde Har mes, winnares van het brons op het WK van 2005 op het onderdeel vloer, aan dat ze haar topsportcar rière even stopzette vanwege haar zwangerschap. Ze noemde het 'een ongelukje, maar wel gewenst'. Daar na zette ze af en toe wat foto's op haar site, verder bleef het stil. Sa men met haar vriend Gamaliël be trok ze een vierkamerappartement- je in Eist. Haar studie aan het cios had ze voor de zwangerschap al stopgezet, omdat die niet te combi neren bleek met topsport. Op 24 mei van dit jaar zag Lugano het levenslicht. Inmiddels zit de turnster weer strak in haar vel. „Drie maanden na de geboorte was ik terug op mijn oude gewicht. Turnster Suzanne Harmes wil weer terug naar de top, nadat ze in mei is bevallen van een zoon. foto Gerard Verschooten/GPD Twintig kilo was ik aangekomen. Op een gegeven moment durfde ik niet eens meer op de weegschaal te gaan staan. Allemaal vocht. Ik had heel dikke enkels. In de spiegel viel het gelukkig nog wel mee. Ie hebt vrouwen die naar de zijkant uit dijen, mijn buik groeide vooral naar voren. Toen ik weer ging trai nen, merkte ik vooral dat ik be hoorlijk wat kracht kwijt was. Maar ja, dat is wel logisch. Als je ziet wat zo'n zwangerschap met je lichaam doet." Nu Harmes weer aan tafel zit in de kantine van De Hazenkamp is de kleine Lugano er ook bij. Met zijn grote ogen volgt hij alles wat er ge beurt. Zijn moeder veegt met een doekje geduldig het beetje melk op dat Lugano niet weet binnen te houden weg. Het ventje lacht. Veel meer dan moeder zijn en trai nen doet Harmes nog niet. „Ik train nu twee keer per dag. 's Mor gens in de sportschool en 's mid dags in de turnhal. Lugano slaapt nog steeds de nachten niet door, maar ik kan niet zeggen dat ik ge broken ben. Ik pak mijn uurtjes BERLIJN - Het einde van de Duitse wielerploeg T-Mobile lijkt nabij. De directie van moederbedrijf Deutsche Telekom AG komt deze week bijeen om te bekijken of uit stappen als sponsor wenselijk en mogelijk is. Dat meldt de Frankfur ter Allgemeinen Zeitung vandaag. De kwestie is actueel geworden na de uitspraken van Patrik Sinke- witz. Deze Duitse profrenner ont hulde het systematische doping- programma van het wielerteam, zelfs nog tijdens de Tour de France van 2006. Stefan Althoff, hoofd sponsorza ken, sprak van een 'nieuwe reeks feiten, die nader beraad noodzake lijk maken'. Zijn bedrijf heeft nog een overeenkomst met de ploeg tot eind 2010, maar opzeggen zou in principe mogelijk zijn. „De vraag is onder welke condities", zei Althoff Op vrijdag 9 november 200/ om 10.00 uur zullen er in het openbaar worden verkocht, divers meubilair en een auto, één en ander ten laste van L. Lakhouatri. De openbare verkoop zal plaatsvinden te Vlissingen aan het adres Kanariesprenk 421. De verkoop geschiedt bij opbod en uitsluitend tegen contante betaling. Een kwar tier voor aanvang is er gelegenheid lot bezichtiging. De kans bestaat overigens dat de verkoop niet doorgaat. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot: Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5, 4691 SL Tholen. Tel. 0166-601020 MADRID - Trainer Bernd Schuster van Real Madrid kan vanavond tij dens de uitwedstrijd in de Cham pions League tegen Olympiakos weer over Wesley Sneijder beschik ken. De middenvelder is genezen van een spierblessure in het boven been. Hij reisde gisteren met de se lectie van Real Madrid naar Grie kenland. Sneijder ontbrak zaterdag tijdens de door zijn club verloren uitwed strijd bij Sevilla (2-0). Royston Drenthe maakt ook deel uit van de selectie van de Spaans kam pioen voor het duel met Olympia kos. Arjen Robben is geblesseerd. Programma dinsdag. Groep A: FC Porto-Olympique Marseille, Liverpool-Besiktas. Groep B: Schalke 04- Chelsea, Valencia-Rosenborg. Groep C: Lazio-Werder Bremen, Olympiakos Pi- raeus-Real Madrid. Groep D: Celtic-Benfi- ca, Sjachtar Donetsk-AC Milan. Nieuwsgierig naar de advertentie mogelijkheden in de Ondernemer special 'Geld'? Bel voor een afspraak!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49